שתף קטע נבחר

מרגש: שיר חנוכה לבן שהתגייס

לקראת גיוסו של בנו, הלחין המוזיקאי עמירן דביר את מילותיו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק, כ"צידה לדרך". לביצוע הצטרפו הבן וחבריו. אחרי הלחן המרגש של "כנפי רוח" - אולי הלהיט הבא מבית היוצר של הרב קוק, כאן בבכורה לגולשי ynet

 

 

"צריך שכל איש יידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר..." אחרי הלחן המרגש של "כנפי רוח" – אולי הלהיט הבא מבית היוצר של הרב קוק, כאן בהשמעה ראשונה לגולשי ynet.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

לקראת גיוסו של בנו הבכור, הלחין המוזיקאי עמירן דביר את מילותיו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק, כמעין "צידה לדרך". נר שעובר מאב לבן. נר שקיבל מאמו, שיום פטירתה חל בנר החמישי של חנוכה, ולה הקדיש את ״הנר הפנימי״ עם המון געגועים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"ביקשתי מבני מתנאל, ומחבריו למכינות הקדם-צבאיות 'עלי - בני דוד' ו'עצמונה', להצטרף אלי בשיר המיוחד הזה שילווה אותם להמשך הדרך", דביר מספר. "תמציתו של השיר היא שלכל אדם - ולא משנה דרגתו הרוחנית - יש את הנר שלו, והוא מאפיין אותו ואת הדברים החיובים שבו.

 

 

"על כל אחד לטפח את הנר הזה ולהאיר איתו את הרבים - וזו ברכת הדרך שנתתי לבני ולחבריו בצאתם לשרת בצבא ההגנה לישראל".

 

לדברי עמירן דביר, הנחשב ליוצר בולט בז'אנר היהודי-חסידי, "המסר הזה חשוב לי במיוחד בימים אלה, שבהם בוער השיח הציבורי אודות גיוס חרדים. אז חשוב היה לי להעביר לדור הצעירים שמתגייס, שלא יפחדו להתקרב לאנשים שונים מהם או עם דעות אחרות, כי לכל אחד יש את הנר שלו".

 

אל השיר הצטרפו גם בנו בן העשר של עמירן, יונתן, ואחיו אריק דביר שהצטרף למקהלה. על ההפקה המוזיקאלית - עמירן דביר ורולי אזרחי.

פורסם לראשונה 10/12/2015 21:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמירן דביר
למען הבן, מתנאל
מומלצים