שתף קטע נבחר

10 טיפים לטיפולי אנטי אייג'ינג מוצלחים

בשנים האחרונות צצים טיפולי אנטי אייג'ינג רבים כפטריות לאחר הגשם. מאיפה מתחילים, מה עושים, אילו טיפולים מומלצים ומהו השילוב המנצח? השילוב הנכון בין קוסמטיקה ורפואה אסתטית ללא ניתוח

אני מאמינה כי שילוב נכון בין קוסמטיקה – רפואה – מכשור מתקדם – תכשירים פעילים, זהו הבסיס לכל טיפולי האנטי אייג'ינג ולשיפור משמעותי בעור פנייך עד לקבלת התוצאה המקסימאלית עבורך.

 

1. טיפולי אנטי אייג'ינג בגיל צעיר

בעבר הדעה הרווחת בקרב נשים בעיקר, הייתה כי טיפולי אנטי אייג'ינג מיועדים לנשים מגילאי 45 ומעלה. כיום עם הגברת המודעות לטיפולים קוסמטיים ושמירה נכונה על עור הפנים, נשים רבות כבר יודעות ומודעות לכך שטיפולי אנטי אייג'ינג מתחילים בגילאי 30+.

 

נזקי השמש, זיהום האוויר ותזונה לקויה הם הגורמים העיקריים להזדקנות העור. אני ממליצה להתחיל ולטפל בעור הפנים דווקא מגיל 30 ולתת לו את "התזונה" לה הוא זקוק.

 

תחזוק עור הפנים מגיל צעיר יגרום לטיפולים פחות אינטנסיביים, ולחיסכון של אלפי שקלים בגיל מבוגר יותר, זאת כתוצאה משמירה על נפח העור, ייצור תמידי ומתחדש של קולגן השומר על מרקם העור.

 

זכרי כי טיפול בקמט קטן או קמטוט הרבה יותר קל מאשר בקמטים עמוקים בהם אין כבר מה שיתמוך והפתרון הוא רק סכין המנתחים או הזרקות מרובות והוצאת אלפי שקלים.

 

2. טיפול נכון ואפקטיבי אצל קוסמטיקאית

אז דיברנו באיזה גיל מומלץ להתחיל טיפולי אנטי אייג'ינג, אולם חשוב גם לדעת כיצד ואצל מי לטפל. אבחון מדויק של עור הפנים, פלוס התאמת תכשירים להמשך טיפול בבית המותאמים לך באופן אינדיבידואלי לשילוב נכון בחיי היום יום הם הסוד להצלחת הטיפולים ולשמירה נכונה על עור הפנים.

 

חשוב להבין כי קיים הבדל בין קוסמטיקאית וקוסמטיקאית פרא רפואית. קוסמטיקאית רכשה ידע המסוגל לתת מענה בסיסי לצרכי עורך, וכמו כן מוסמכת לעבוד עם חומרים בסיסיים ללא חומרים פעילים, או בעלי אחוז נמוך של חומרים פעילים.

 

לעומת זאת קוסמטיקאית פרא רפואית תדע לתת לך מענה נרחב יותר, לאבחן את עורך בצורה ספציפית יותר ובעלת יכולת לעבוד עם חומרים פעילים באחוזים גבוהים יותר. כתוצאה מכך קוסמטיקאית פרא רפואית תוכל לתת לך מענה נרחב יותר בטיפולים מתקדמים, במיוחד בתחום האנטי אייג'ינג.

 

בר ויכמן. טיפולים מתקדמים בתחום האנטי אייג'ינג ( ) ( )
בר ויכמן. טיפולים מתקדמים בתחום האנטי אייג'ינג

 

3. תכשירים הניתנים לרכישה אצל קוסמטיקאית לעומת תכשירים הנרכשים ברשתות הפארם ובאתרי האינטרנט

שנים שאני שומעת: "רכשתי מוצר כזה או אחר ברשתות הפארם, אולם הוא לא נתן לי מענה ולא עשה כלום". לקוחות שמוציאות אלפי שקלים בחודש על מוצרים נעימים וטובים אבל בתכלס חוץ ממעט לחות אין הם נותנים שום מענה בתחום האנטי אייג'ינג במיוחד, או לחילופין התאמה של יועצות יופי אשר המליצו על מוצר מסוים והוא אינו מתאים כלל וכלל לסוג העור של הלקוחה והיא מגיעה אלי עם עור מגורה או מלא בפצעים.

 

כבעלת מקצוע אני חייבת לציין כי אדם אשר אינו יודע לאבחן ואין לו את הידע והיכולת לאבחן את סוג עורך ככה על הדרך אינו מסוגל להתאים תכשיר ספציפית לסוג עורך ולכן כל תכשיר כזה לא רק שאינו יכול לספק אותך אלא אף עלול להזיק לך. אני בטוחה שאף אחת לא מעוניינת להשקיע אלפי שקלים על כמעט ובערך.

 

לכן המלצתי היא כי תכשירים בעלי ריכוז חומרים פעילים המחדשים את סוג עורך יכולים להימכר רק ע"י קוסמטיקאיות אשר עברו הכשרה ויודעות להתאים לך תכשיר בודד אחד היכול לתת מענה במקום מספר קרמים הנרכשים באלפי שקלים ולא יתנו לך את המענה לו זקוק עורך.

 

מוצרים נוספים הם תכשירים הנרכשים באתרי האינטרנט. זה נראה יפה ונחמד בסרטוני ההדגמה, אולם אין לדעת מהם מרכיביהם וכיצד הם ישפיעו על עורך. דבר נוסף הם אינם מאושרים ע"י משרד הבריאות וזוהי נורית אדומה נוספת שאמורה להידלק כאזהרה לכך שאין לדעת מה מכילים התכשירים, האם הם נבדקו ומהיכן הגיעו. אל תיקחו סיכונים התוצאות לאחר מכן יקרות מאד.

 

4. חומרים פעילים הקיימים בקרמים. מי הם? ומה הם עושים לנו?

סוף סוף רכשת קרם חדש המבטיח הבטחות רבות לשיפור העור, לליפטינג ולזוהר תמידי. את קוראת את המרכיבים וזה דיי מזכיר לך שיעורי ביולוגיה מכיתה י', מה שדיי גורם לך באותה הנשימה להצטער שלא הקשבת למורה באותו השיעור.

 

אני ממליצה לדעת את הבסיס של מרכיבי הקרמים השונים, וזאת על מנת להבין מה עושה כל מוצר ומוצר.

 

חומרים לחידוש העור:

רטינול- משמש לחידוש עור ולשיפור במצב הקמטוטים והכתמים. בעל השפעה טובה במיוחד ומוכחת בטיפולי האנטי אייג'ינג כמונע את הזדקנות העור. קיים בקרמים ובמסכות פנים בריכוזים שונים. ככל שהריכוז גבוהה יותר כך השפעתו תהיה גבוהה יותר וחידוש העור יואץ. חשוב להתייעץ עם מומחים בקשר לריכוז החומר על מנת שלא לגרום נזק לעור.

 

חומצות גליקולית / לקטית / סליצילית – שייכות למשפחת חומצות הידועה בתרומתן לטיפוח העור ונפוצה בעיקר בטיפולים אצל קוסמטיקאיות.

 

באמצעות החומציות שלהן הן מצליחות לחדור לשכבה העליונה של העור ולשחרר את ה"דבק" הבין תאי שמחזיק תאים מתים על גבי העור ובעצם גורמים להתחדשות העור תוך סילוק השכבות העליונות וזירוז ייצור תאי עור חדשים ונקיים.החומצות קיימות בריכוזים מסוימים בפילינגים ובקרמים. חשוב לדעת להתאים את סוג החומצה לסוג העור דבר אשר רק קוסמטיקאית שעברה הכשרה מתאימה תדע לעשות.

 

חומרים לחותנים הנותנים נפח ולחות לעור:

חומצה היאלורונית: דברים רבים נכתבו עליה, קרמים רבים מכילים אותה, המון פריצות דרך וכמובן הדרך הטובה ביותר להחדיר אותה לעור הפנים והיא ע"י הזרקות. קודם כל חשוב להסביר מה זה בכלל חומצה היאלורונית ומה תפקידה.

 

חומצה היאלורונית או בשמה המקצועי היאלורונן הוא חומר הקיים בגופנו ומיוצר באופן טבעי בגוף האדם. תפקידו לספוח מים בגוף. הוא מעורב בתיקון הרקמה ובתיקון ריכוז המים בתוכה (לחות).

 

עם השנים וככל שאנחנו מזדקנים יורד ריכוזו הטבעי בגוף וכתוצאה מכל מתחילים להופיע קמטים ורפיון בעור. משנות ה90 החלו לייצר חומרים המכילים את החומצה ובעצם "להחדיר" אותה בחזרה לגוף על מנת ליצור נפח. כיום חומצה היאלורונית משולבת בהזרקות ובקרמים רבים ונחשבת ליעילה ובטוחה בטיפולי האנטי אייג'ינג.

 

חשוב שתביני שכאשר את רוכשת קרם או מבצעת טיפול אנטי אייג'ינג כלשהו חשוב שתדעי מה את מקבלת ואיזה טיפול התאימו לך. אל תתביישי לשאול שאלות כמו: מהם החומרים ? מהם אחוזי החומרים הפעילים והאם הם מתאימים לסוג עורך?

 

5. חשיבותו של שילוב מיכשור מתקדם בטיפולי האנטי אייג'ינג

שימוש בתכשירים פעילים ובקרמים לחותנים וכמו כן טיפולי פנים בקליניקות אינם מספיקים כשמדובר בטיפולי אנטי אייג'ינג. צריך התערבות מבחוץ, התערבות שאינה ידנית זאת משום שגם לקוסמטיקאית יש גבול עד כמה היד מצליחה להחדיר חומרים לעור.

 

צריך גורם חיצוני נוסף אשר "יעיר" את שכבות העור המזדקנות. פה נכנסים לתחום מכשירים מתקדמים לטיפולי האנטי אייג'ינג. הבולטים ביותר באפקטיביות ובתוצאות הם מכשירים כגון RF THR והם אלו אשר יתנו לך מענה יעיל ביותר בטיפולים.

 

מכשיר ה-RF : הינו מכשיר העובד באמצעות גלי רדיו, המחמם את הרקמות ומטפל ביעילות באלסטיות של העור. כמו כן ע"י חימום הרקמות בשילוב גלי הרדיו מתחיל הגוף לחדש את ייצור הקולגן הפוחת עם השנים.כידוע תפקיד הקולגן הינו למלא את הקמט ובכך לגרום לעור הפנים להראות טוב יותר.

 

מכשיר ה-THR: עובד על טקסטורת העור ומשפר אותה משמעותית. המכשיר המתקדם מטפל בפיגמנטציה ובנימים ובעצם ע"י טכנולוגיה מתקדמת באור החודרת ומפרקת את המלנין ובכך משפרת משמעותית את הכתם ומעלימה אותו, ניתן לפתור בעיות בטקסטורת העור הנגרמות בגיל מבוגר יותר כתוצאה מחשיפה מרובה לשמש או לנזקי הסביבה והזדקנות העור.

 

הרמת עפעפיים ללא ניתוח העתיד כבר כאן: הטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום האנטי אייג'ינג וצעד אחד לפני ניתוח כירורגי וכל המשתמע מכך. באמצעות צריבת העור העודף מעל העפעף נגרם כיווץ לרקמה המיותר וע"י כך העפעף מתרומם כלפי מעלה.

 

מומלץ במיוחד למי שאינה ששה לפגוש רופא מנתח. חשוב להבין כי קיים גבול לטיפול בטקסטורת העור ע"י קוסמטיקאית או קרמים. קליניקה לקוסמטיקה המשתמשת במכשור מתקדם תוביל אותך לתוצאות טובות יותר בעיקר למי שחוששת מרופאים והזרקות.

 

6. שילוב בין קוסמטיקה ואסתטיקה, הוא השילוב המנצח

העור שלך נראה זוהר, המרקם חלק אולם עדיין חסר לך משהו, העור נראה נפול וחסר נפח. אז במידה ואינך חוששת ממחטים, פה נכנס לתמונה שילוב נכון של הזרקות. בוטוקס, חומצה היאלורונית, חוטים ומזו תרפיה.

 

הקפידי כי את עוברת אותם במקום מוכר ואך ורק ע"י רופא שעבר הכשרה המתאימה לסוג הטיפול. אני ממליצה על רופא אשר עובד בתאום עם קליניקה לקוסמטיקה לחיבור מושלם בין הבפנים לבחוץ. חשוב לדעת כי בעוד הקוסמטיקאית מטפלת בשכבה החיצונית של העור (האפידרמיס), הרופא מטפל בשכבה הפנימית יותר של העור (הדרמיס).

 

שילוב של שיתוף פעולה והתאמת תוכנית טיפולים אישית בין הרופא, הקוסמטיקאית והלקוחה ימקסם את תוצאות הטיפולים ויקנה לך את התוצאה עליה חלמת. עור פנים חלק, מתוח ובעל נפח ומרקם אחיד.

 

7. בחירת חומרי המילוי המתאימים לך ביותר

הרבה פעמים כאשר מבקשים להתייעץ איתי לגבי חומרי המילוי השונים הקיימים כיום בעולם ההזרקות, אני נוכחת לדעת כי קיים חוסר ידע או בלבול בין חומרי המילוי ולמקומות ההזרקה, אז בואי נעשה קצת סדר בבלגן:

 

בוטוקס: משתק שריר ומוזרק לאזור המצח, בין הגבות וצידיי עיניים. באמצעות שיתוק שריר ההבעה מיטשטש הקמט ונוצר מראה חלק יותר באותו אזור. קל להתפתות בכמות החומר המוזרק אני ממליצה לא להפריז. החדרה מרובה של בוטוקס עלולה לגרום לתוצאות לא רצויות ועד לסיכון ממשי.

 

חומצה היאלורונית: תפקידה למלא קמט מסוים ובדרך כלל תוזרק לאזור הלחיים, צידי השפתיים ובשפתיים. כמו כן היא בעלת תפקיד משמעותי בפיסול הפנים כגון: קו הלסת האף ועוד.

 

קיימות חברות רבות בתחום וגם רופאים רבים. אני ממליצה לפני שאת מחליטה לבצע טיפול כלשהו התייעצי עם מספר רופאים, בדקי חוות דעת מלקוחות קיימות וכמובן אל תתביישי ובקשי לראות תעודת רופא ומספר רישיון.

 

לכל מזרק קיים מספר סידורי הניתן אף הוא לביקורת. זכרי קיימים מבצעים מפתים רבים בתחום אולם לפעמים לצערנו אנחנו מגלים כי הזול הוא דווקא היקר. תפקידה של הקליניקה בה את מבצעת את הטיפול הוא לתת לך מענה תמידי, ליווי אישי ועמידה מאחורי המוצר המוזרק.

 

8. טיפול אנטי אייג'ינג נכון לאזור השפתיים

עם השנים נפח השפתיים מתרוקן וצבען דוהה לבהיר ואף חיוור, זאת כתוצאה מהזדקנות העור ונזקי הסביבה. אם החלטת כי ברצונך לשפר את מראה שפתייך אני ממליצה על טיפול בחומצה היאלורונית בסמיכות בינונית על מנת להחזיר להן את הנפח הטבעי.

 

גם כאן חשוב שלא להגזים בכמות חומר המילוי ולהשאיר את השפתיים בפרופורציה ביחס לפנים.מילוי יתר על המידה עלול להביא לתוצאה לא טבעית ולא אסתטית.

 

המלצתי היא לא להזריק יותר מ1CC לאזור השפתיים. רופא מקצועי ובעל ניסיון ידע להקשיב ולהתאים לך את כמות החומר הרצוי ביותר בהתאם לתווי פניך. לאחר שטיפלנו בנפח השפתיים חשוב לא פחות לטפל בפיגמנט הדהוי, זאת כמובן ע"י הדגשת תווי פנים (איפור קבוע), ללא תיחום השפתיים אלא רק ע"י זריקת פיגמנט למראה שפתיים טבעיות, בעלות גוון אדמדם / ורוד.

 

קל מאד להיגרר למצב מוגזם, לכל אחת מתאים טיפול שונה, תפקידם של הרופא והקוסמטיקאית הוא לכוון לתוצאה הטבעית והנכונה ביותר עבורך.

 

9. פיגמנטציה, מה עושים עם זה?

הרבה פעמים ובייחוד אצל נשים מעל גיל 60 מתחילים להופיע כתמים על העור, דבר הגורם לאי נוחות.היות וזה מופיע על אזורים הנראים לעין כגון: ידיים, כפות הידיים והפנים. כיצד ניתן לטפל?

 

אני ממליצה על שילוב בין THR ולייזר בסדרה של טיפולי הבהרה וכמו כן שימוש בקרם הבהרה להמשך הטיפול בבית. בחודשי הקיץ החמים לא מומלץ לבצע טיפולי הבהרה זאת בשל החשיפה לשמש העלולה לא רק לפגוע בטיפול אלא אף להחמיר את המצב. לכן מומלץ לבצע טיפולי הבהרה בחורף ובקיץ לטפל בפנים ולשמור עליהן באמצעות מקדם הגנה וכובע.

 

טיפולי ההבהרה הינם אפקטיביים מאד אולם חשוב להיות עקביים ולהתמיד, התוצאות לא יאחרו להגיע עם מעט סבלנות. חשוב לזכור כי אין קסמים וכי העור זוכר את אותם ימים שעשינו בטן גב עם שמן גזר בחוף הים.

 

10. טיפולי אנטי אייג'ינג למיצוק הגוף

עד כה דיברנו רבות על הפנים, אבל מה עם הגוף? גם הגוף שלנו אינו חסין בפני הזקנה ואפילו אם את המתמידה האולטימטיבית בכל חוגי הספורט האפשריים אין זה אומר שאת חסינה לתהליך הזדקנות ורפיון העור.

 

כמובן שספורט מועיל מאד לחיזוק השרירים ותורם לבריאותנו, אולם הוא אינו מסוגל לייצר קולגן חדש. תפקידו של הקולגן הוא לתמוך ברקמת השריר ולהשאיר אותו מוצק. עם השנים וכתוצאה גם מגרביטציה טבעית הקולגן נחלש ופוחת ולכן העור נראה רפוי יותר.

 

כיום קיימים טיפולים רבים אשר מיטב הברנז'ה הישראלית כבר קפצו על הטרנדים המובילים והכי חמים למיצוק העור והצרת היקפים. הם מטופלים כיום במכונים הכי נחשבים בטיפולי האנטי אייג'ינג בגוף. מכשיר בולט בתוצאותיו הטובות הינו מכשיר ה-RF למיצוק הגוף.

 

באמצעות חימום הרקמה, הבאתה לטמפ' מסוימת והשארת החום בגוף למשך זמן מסוים, מתחיל חידוש קולגן דבר הגורם להמרצה וחיזוק הקולגן הקיים, וכתוצאה מכך העור נראה מתוח ומוצק יותר. בונוס נוסף הוא בהצרת ההיקפים וזאת ע"י מתיחת הרקמות ושחרור השומן הכלוא בין התאים.

 

חשוב לדעת

אין זה סוד כי כיום באירופה ובארה"ב מעריכים שיתוף פעולה מלא בין רפואה וקוסמטיקה, והקליניקות המתקדמות והיוקרתיות ביותר תומכות בעבודה משולבת בין קוסמטיקאית ורופא. שילוב ושיתוף פעולה יתאימו בצורה הנכונה ביותר את הטיפול לו זקוקה הלקוחה.

 

לעומת זאת בארץ התחום עדיין מאד פרוץ, ושיתופי פעולה בין רופא לקוסמטיקאית הינם מעטים מאד.כתוצאה מכך קיים לעיתים קרובות חוסר שביעות גדול בקרב לקוחות אשר עברו טיפול בודד אצל רופא וטיפול בודד אצל קוסמטיקאית.

 

אני ממליצה לא להפריד בין שני בעלי המקצוע אלא דווקא למצוא מקום המשלב בין שניהם ועובד בשיתוף פעולה מלא. אלו הם שני תחומים המשלימים זה את זו וצריכים לעבוד בהרמוניה ביחד. סדרת טיפולי אנטי אייג'ינג נכונה כרוכה בהתאמה אישית, שילוב נכון ומדויק בין קוסמטיקה - אסתטיקה-מכשור מתקדם-תכשירים. ורק כך תוכלי לתת מענה מקיף לצרכי עורך ולשמור על עור פנים חיוני, אלסטי, זוהר ומתוח לטווח הארוך.


בר ויכמן - מרכז לאסתטיקה פרא רפואית. 09-8822557. פנצ'ו 4 נתניה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
טיפול באנטי אייג'ינג
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים