שתף קטע נבחר

הסיירת הנבחרת של ילדי חב"ד: קייטנת משיח

טירונות מפרכת, צוערים ומפקדים והמון טרמינולוגיה צבאית: מוישי בן ה-9 נמצא בסיירת 101 של חב"ד עם עוד כמה עשרות ילדים של שליחים נבחרים, שלומדים להניח תפילין, להעביר שיעורי תורה ולחלק נש"ק לנשים. בקיצור, להיות שליחי חב"ד בעצמם כחלק מ"צבאות השם"

 

הכירו את קורס הצוערים של חב"ד: הסיירת הנבחרת, המתנהלת כמחנה צבאי לכל דבר, שיש בה מפקד, אלוף ואפילו נש"ק לבנות (אפשר להירגע. מדובר בראשי התיבות של נרות שבת קודש). היעד: להפוך לשליחי הרבי מלובביץ'. החיילים הנבחרים: רק ילדים של שליחי חב"ד בפועל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

קייטנת השליחים הצעירים של חב"ד מונה כ-250 ילדים מכל רחבי הארץ שהוריהם הם שליחי חב"ד. המארגנים הם צעירי אגודת חב"ד - הזרוע הביצועית של חב"ד בישראל. יש שם כמובן שוקו ולחמנייה, אבל גולת הכותרת היא הכנה והכשרה לחיי שליחות, או, אם תרצו: קורס צוערים לילדים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

מוישי גליצנשטיין, רק בן 9, "התגייס" לקייטנה במטרה "לתקן עולם". כן, הוא רוצה להיות שליח כשיגדל. בינתיים הוא כבר שליח, על אף גילו הצעיר, בשכונת בבלי, שם הוא מתגורר עם הוריו, שליחי חב"ד במקום. מה הוא לומד? "לקרב יהודים, להניח לאנשים תפילין, לעשות שיעורי תורה, להביא לבנות נש"ק (ראשי התיבות של נרות שבת קודש)", הוא אומר .

 

 (צילום: שמולי הרשקופ) (צילום: שמולי הרשקופ)
(צילום: שמולי הרשקופ)

 

"אפשר לומר שזו הסיירת של מחנות הקיץ", אומר הרב מוני אנדר. "המחנה הזה מתרחש בטרמינולוגיה צבאית. מוישי, למשל, נמצא בסיירת 101 ולמדריך שלו קוראים 'המפקד'. הכול חלק מהרעיון שהגה הרבי מלובביץ' - שכל ילדי ישראל הם חלק מ'צבאות השם'".

 

איך בוחרים לאן שליח יגיע?

"מאחר ואנחנו באווירה צבאית", מחייך הרב אנדר, "יש מן סוג של בקו"ם שמנסה לעשות התאמות, למצוא לכל סיר את המכסה שלו. אם זה בארץ, אז יש את אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד. אם אתה רוצה לצאת לשליחות, אתה מגיע, מתרשמים ממך, מנסים לבחון אם אתה מתאים לסוג אוכלוסייה מסוים, למקום מסוים".

 

"מגיל אפס מתחנכים על ויתור עצמי". הרב אהרונוב עם ילדי הקייטנה (צילום: שמולי הרשקופ) (צילום: שמולי הרשקופ)
"מגיל אפס מתחנכים על ויתור עצמי". הרב אהרונוב עם ילדי הקייטנה(צילום: שמולי הרשקופ)

 

ראש מפעל השליחות של חב"ד בישראל, הרב יוסף יצחק אהרונוב, מוסיף כי "הילדים האלה הם בו זמנית דור ההווה ודור העתיד של היכולת להביא יהדות במאור פנים לכל שכבות האוכלוסייה. מגיל אפס הם מתחנכים על הוויתור העצמי לטובת האחר, כפי שהם רואים מהוריהם בכל יום. במחנה הם מתגבשים ומתמקצעים עוד יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים