שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הסתיימה השביתה בבנק מזרחי טפחות
  לאחר כשבועיים של שביתה חתמו הצדדים לפנות בוקר על מזכר הבנות. בין ההסכמות: הסכם שכר חדש יעניק תוספות לעובדים, תוספת הוותק לעובדים חדשים תוגבל ל-3% במקום 4%, וכן העובדים יסייעו להצלחת מהלכי מיזוג, על רקע המגעים למיזוג עם בנק איגוד - ללא עלות נוספת לבנק

  הסתיימה השביתה במזרחי-טפחות - כך הודיעו הבוקר (ד') נציגי ההנהלה וארגון העובדים לאחר כשבועיים של שביתה. בהודעה נמסר כי לפנות בוקר חתמו הצדדים על מזכר הבנות שמעגן את ההסכמות שאליהן הגיעו במהלך המו"מ הלילי. בתום הדיון סוכם, כי הצדדים ימשיכו לדון בנושאים נוספים במטרה להגיע, עד ליום ה-12 בספטמבר, להסכמות שיאפשרו חתימה על הסכם כולל.

    

  השביתה במזרחי טפחות: הלקוחות חסרי אונים

  השביתה במזרחי ממשיכה: חילופי האשמות בין הועד להנהלה

  פניה לבנק ישראל: "מזרחי מצמצם אבטחה במוקד הטלפוני"; הבנק: "פייק ניוז"

   

  בין השאר, סיכמו הצדדים על מתווה הסכם שכר חדש בבנק לשנים 2021-2016, שמבטיח תוספות שכר לכלל העובדים. בנוסף, סוכם כי שכרם של כל העובדים שקיבלו עד היום השלמה לשכר המינימום יועלה באופן שייתר את הצורך בהשלמה. לכל אורך תקופת ההסכם, יישמר שקט תעשייתי הדדי, מלא ומוחלט, ובנוסף הושגה גם הסכמה באשר להפעלתה של תוכנית הפרישה מרצון ואי-פיטורים כלכליים, במתכונת ההסכם הקיבוצי שנחתם בבנק בשנת 2006.

  מזרחי טפחות
  מזרחי טפחות
   

  על רקע המגעים למיזוג עם בנק איגוד, נקבע במזכר ההבנות כי עובדי בנק מזרחי טפחות יירתמו לסייע בהצלחת מהלכים לרכישה ו/או מיזוג של בנק אחר על ידי מזרחי-טפחות, ככל שיעמדו על סדר יומו. הירתמות העובדים תיעשה ללא עלות נוספת לבנק, נטען בהסכם.

   

  הצדדים גם הסכימו, כי תוספת ותק (טייס אוטומטי) של כל העובדים שייקלטו בבנק החל ממועד חתימת הסכם השכר תוגבל ל-3% (במקום 4%) והמרווח בין מדרגה למדרגה יהיה אחת ל-7 שנים (במקום 5).

   

  בעקבות החתימה על מזכר ההבנות יזכו עובדי הבנק במענק התמדה והירתמות מיוחד בשיעור של שתי משכורות י"ג אשר ישולמו בארבעה תשלומים של חצי משכורת, בכל אחת מהשנים: 2018, 2019, 2020 ו-2021.

   

  נושא נוסף שעלה בדיון הלילי היה אופן ההתחשבנות בגין ימי השביתה. לבסוף סוכם כי 60% מהשכר המתייחס לימי השביתה ינוכו ממצבת ימי החופשה של העובדים ששבתו. השאר ינוכה משכרם באופן פרוס עד לסוף 2017. עוד הסכימו הצדדים, כי מנהלי התחומים והמדורים יזכו לתוספת ניהול ייחודית של 5%.

   

  מנכ"ל הבנק אלדד פרשר ויו"ר ארגון העובדים דניאל דהן מסרו במשותף: "זו בשורה משמחת לבנק, לעובדיו וללקוחותיו. ההסכם החדש ישפר משמעותית את שכרם של עובדי הבנק שלהם יש חלק מרכזי בהצלחתו לאורך כל השנים האחרונות, ויבטיח כי לקוחות הבנק ימשיכו ליהנות משירות בנקאי איכותי, מקצועי ואנושי – ברמה הגבוהה ביותר. ההבנות שהושגו יאפשרו לבנק לעמוד ביעדיו העסקיים, להמשיך לצמוח ולשגשג ולהיערך באופן ראוי לאתגרים העתידיים של עולם הבנקאות".

   

  סכסוך עבודה גם בבנק איגוד

  השביתה במזרחי טפחות התחילה לפני כשבועיים. מתוך כ-5,000 עובדים, 1,200 עובדים לא שבתו ועוד כ-600 מנהלים. העובדים קיימו מספר הפגנות מול בניין הנהלת הבנק בר"ג במחאה על חוסר היענות ההנהלה לדרישותיהם.

   

  העימותים בין העובדים להנהלה הגיעו גם לבית הדין לעבודה שם האשימו העובדים את ההנהלה באיומים על עובדים שאם לא יגיעו לעבודה תפגע הקביעות שלהם ומנגד טענו בהנהלה כי הוועד עושה "שיימינג" לעובדים אשר מגיעים לעבודה.

   

  סכסוך העבודה בבנק הוכרז בטענה שהסכם השכר לעובדים לא עודכן במהלך 13 השנים האחרונות. העובדים טענו שההודעה על המגעים למיזוג עם בנק איגוד היא זו שהביאה לפיצוץ במו"מ. בהנהלה דרשו מהעובדים "שקט תעשייתי מלא בתקופת ההסכם, הפעלה של תוכנית הפרישה מרצון שעליה החליט הדירקטוריון, והירתמות מלאה של עובדי הבנק במקרים של אפשרות לצמיחה לא-אורגנית, בדרך של מיזוגים ורכישות".

   

  בשבוע שעבר הוכרז סכסוך עבודה גם בבנק איגוד ובסוף השבוע ערכו שני יושבי הראש של אירגוני העובדים, דניאל דהן ואיציק מוקמל, פגישה במהלכה שוחחו על המהלכים שבכוונתם לבצע בכל הנוגע לכוונה למזג את שני הבנקים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסתיימה השביתה בבנק מזרחי טפחות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים