שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שירות חדש במד"א: מענה ממוחשב יגיד מה סוג הדם שלכם
  מרכז שירותי הדם של מד"א החל להפעיל שירות חדש בו יוכלו תורמי הדם לברר את סוג הדם שלהם באמצעות מענה אוטומטי ממוחשב, 24 שעות ביממה. סמנכ"לית שירותי הדם, פרופ' אילת שנער: "לבירור סוג הדם יש חשיבות גבוהה שיכולה להציל חיים"

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מה סוג הדם שלכם? מעכשיו תוכלו לדעת בקלות: במד"א מציגים בימים אלה שירות חדש, המאפשר לתורמי הדם בישראל לברר את סוג הדם במענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.

   

  לצורך זיהוי, יידרשו תורמי הדם להגיד מספר אמצעי זיהוי, בהם מספר תעודת זהות ומספר מנת הדם שקיבלו באתר ההתרמה, או לחילופין את מספר הטלפון שמסרו בעת תרומת הדם. השירות החדש פועל 24/7 ומאפשר להנגיש את המידע לתורמים, אשר עד היום יכלו לקבלו באמצעות מענה טלפוני אנושי שניתן במהלך שעה אחת בלבד בכל יום.

   

  לידיעת סוג הדם של התורם ישנה חשיבות, בעיקר בתקופות או באירועים חריגים בהם יש צורך בתרומות דם מסוג מסוים. כך, בעת קריאה לציבור לתרום מנות דם מסוג ספציפי יידעו תורמי הדם מיידית אם הם מתאימים או לא ויוכלו להגיע ולסייע. השירות החדש זמין, החל מהשבוע במספר הטלפון 03-5300400.

   

  "אנחנו מעודדים את התורמים להתקשר ולברר את סוג הדם שלהם, כי למידע זה ישנה חשיבות עבור נשים בגיל הפוריות ובמקרים בהם אנחנו זקוקים לתרומות מסוגים מסוימים", אמרה סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער, "באמצעות השירות החדש יהיה המידע זמין ונגיש לתורמי הדם של מד"א בכל שעה ובכל זמן. אנחנו מודים לכל תורמי הדם בישראל ומבקשים: בואו לתרום למען הצלת חיים".

   

   ( ) ( )

   

  ההבדל בין סוגי הדם נובע ממולקולות הקרויות אנטיגנים, המשובצות בקרומיות העוטפות את תאי הדם האדומים. מולקולות אלו מעוררות לפעולה את המערכת החיסונית. ישנם תתי סוגי דם רבים, אולם המוכרים הם A, B, AB, O ולכל סוג דם כזה קיים תת סוג נוסף הקרוי Rh.

   

  בעלי Rh יקראו "פלוס" וחסרי המולקולה Rh יקראו "מינוס". כך, למשל, סוג דם A" פלוס" הוא כזה בעל מולקולת A ומולקולת Rh על גבי כדורית הדם האדומה.

   

  בישראל סוג הדם השכיח ביותר הוא A+ הנמצא אצל כ- 32% מהישראלים, אחריו O+ ששכיחותו גם כן סביב  32%, ואחריו B+ ששכיחותו 17%.   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים