שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לקח לי את התינוק ואיים: 400 אלף דולר והוא שלך"
  במסגרת תחקיר הסחר בתינוקות חשף העסקן החרדי חיים אהרון יוספי באוזני כתבת "ידיעות אחרונות" ו-ynet את סיפורה של מיטל (שם בדוי), בת 16 שהועברה ללא ידיעת הוריה לארה"ב כדי למסור את תינוקה לאימוץ. עכשיו מיטל מתארת כיצד יוספי לקח ממנה את התינוק באיומים, סכסך בינה לבן זוגה ושיקר לאמה: "תחזיר לי את הילד שלי, מנוול. אני חושבת עליו כל יום"

   

  הראיון עם מיטל ואמה    (צילום: רועי עידן, גל ארבל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אספר לך סיפור עצוב. בחורה בעייתית בת 16 נכנסה להיריון מגבר צעיר. ההתנהגות איתה לא הייתה כל כך נכונה. שלחנו אותה לארה"ב ורצינו לשלוח גם את הבחור, בן 17. לא הצלחנו. היינו מוכנים לשלם עשרת אלפים דולר כדי שיקבל ויזה. לא קיבל. רצינו שקצת ילווה אותה, בגלל המצב הנפשי שלה. האמריקאים סירבו. ההורים לא ידעו, ורק אחרי זה נודע להם. סמטוכה. קראו לי, ישבתי איתם כמה שעות. בסופו של דבר היא חזרה לארץ, נכנסה להיריון שוב מאותו בחור. חצי שנה אחרי זה הם גם התגרשו".

   

  פרשת הסחר בתינוקות - כתבות נוספות:

  נעצר העסקן שתועד מציע לשלם עבור תינוק

  הוקלט מספר על סחר בתינוקות - וחמק מהמשטרה

  כסף על תינוק - והטרדה מינית

  "אני חושבת על התינוק שלי המון ובוכה"

  עסקן חרדי חושף - כך סוחרים בתינוקות

   

  את הדברים האלה אמר העסקן חיים אהרון יוספי באחד המפגשים שלו עם תחקירנית "ידיעות אחרונות" ו-ynet - תחקיר שהביא לפתיחה בחקירה נגדו בחשד לעבירות על חוק האימוץ וסחר בבני אדם. אתמול, בתום עשרה ימי מעצר, שוחרר יוספי למעצר בית. כעת הגענו לאותה "בחורה בת 16" ולאמא שלה, כדי לשמוע את גרסתן לסיפור.
  מיטל (שם בדוי) (צילום: רועי עידן)
  מיטל (שם בדוי)(צילום: רועי עידן)
   

  "הוא התחיל לאיים עליי"

  "כשהייתי בת 14.5 היה לי חבר, ואחרי שנה ביחד נכנסתי ממנו להיריון", אומרת מיטל (שם בדוי). "הייתי בחורה דתייה, לא חרדית אבל עדיין מפחיד לבוא ולהגיד לאמא. חשבתי לעשות הפלה, אבל כשהגענו למרפאה התברר שאני כבר בחודש רביעי והחלטתי לא להפיל. הפנו אותי ואת בן הזוג שלי לאחד, חיים יוספי".

   

  יוספי, לדבריה, הציג את עצמו כ"רב קהילתי שעוזר להרבה בנות במצוקה. הוא הציע להטיס את שנינו לארה"ב עד לאחר הלידה, ואז הוא יחתן אותנו. אמנם היינו צעירים מאוד, אבל חשבנו שנגדל את הילד, בעזרת ההורים. לבן זוג שלי הוא אמר שבגלל שאנחנו כאלה צדיקים ושומרים על ההיריון, הוא יחתן אותנו אחר כך ויעזור לנו כלכלית".

   

  אמה של מיטל (צילום: גל ארבל)
  אמה של מיטל(צילום: גל ארבל)
   

  מיטל הגיע לארה"ב לבד. בן הזוג שלה נותר בארץ. אחרי שהגיעה לארה"ב העביר אותה יוספי לביתה של אישה מבוגרת בניו ג'רזי. "יוספי כפה עליי לשים כיסוי ראש והסביר: 'זה כדי שלא יגלו שאת נערה, שלא יעלו על זה'", מתארת מיטל. "לא היה לי שם כלום. הייתי סגורה כל היום בחדר, ובשבתות הוא היה שולח אותי להתארח אצל משפחות. סיוט. אחרי חודשיים הועברתי למשפחה אחרת, בניו ג'רזי, והיה עוד אחד - רופא בכיר שם (השם שמור במערכת) ששיתף עם יוספי פעולה. בזמן הזה חייתי בתת תנאים".

   

  "בשלב מסוים אמרתי לו שאני לא רוצה את זה. אני רוצה לחזור הביתה, אמרתי, עזוב אותי. שכולם יגלו. ממש נשברתי. אז הוא היה מתחיל לאיים עליי: 'יש לך 400 אלף דולר להחזיר לי?' כאילו הוא סוחט אותי". לפי מיטל, יוספי אמר לה בחודש השמיני להריונה: "את מביאה את הילד למשפחה מסכנה שאין להם ילדים, וככה הם יטפלו לך בילד, ובגיל 18 הוא חוזר".

  יוספי בהארכת מעצר בבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג)
  יוספי בהארכת מעצר בבית המשפט(צילום: אוהד צויגנברג)
   

  "אמרתי לו שאין מצב. לא סבלתי שישה חודשים כלואה בבית סגור כדי לתת את הילד שלי. אז הוא אמר לי שוב, 'תחזירי לי 400 אלף דולר והילד שלך. החיים שלך ייהרסו, המשפחה של החבר שלך לא רוצים את זה, אמא שלך תהרוג אותך'. הגעתי למצב ששאלתי את עצמי למה להמשיך את זה. חשבתי להתאבד".

   

  בן הזוג חתם על מסמכי אימוץ

  כמו בסיפורים האחרים שהבאנו כאן המשך התהליך היה דומה. מיטל כמעט לא עברה בדיקות הכרחיות, ושבוע לפני הלידה הוחתמה על מסמכים. במקביל, התברר ש"מסמכי הוויזה" באנגלית שעליהם חתם לטענתו בן זוגה היו בכלל מסמכי אימוץ. "עברתי לידה רגילה, ואחריה נתנו לי לראות את הילד לשתי דקות", מספרת מיטל. "ואז הגיעה המשפחה המאמצת: זוג חרדי, בשנות השלושים. הביאו לי מתנה, בשמים. הם אמרו שאני הישועה שלהם. היו צריכים לומר שאני הקורבן שלהם".

   

  יומיים אחרי הלידה, בניגוד לכל נוהל רפואי מוכר, מיטל כבר הועלתה על טיסה לאיטליה, שם פגשה את בן זוגה. "הרגשתי שאני משתגעת. אישה רגע אחרי לידה, בלי רופאים ובלי התינוק, מסתובבת באיטליה ומחפשת מסעדה לאכול בה".

   (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)
    

  "חסרי אונים מול עבריין מסוכן"

  אחרי החזרה לארץ מיטל ובן זוגה מיהרו להתחתן. "הייתי שבורה", היא מסבירה. "הדבר הראשון שרציתי לעשות זה להביא עוד ילד. הרגשתי שזו הנחמה בשבילנו. התחתנו והבאנו ילדה מדהימה, שלא יודעת שיש לה אח ביולוגי משני ההורים שנחטף". בינתיים, רק שנה וחצי אחרי הלידה, גילתה אמהּ את הסיפור האמיתי.

   

  "באתי ליוספי למשרד וצעקתי עליו", מספרת האם. "אמרתי לו שאני רוצה את הילד, לא מעניין אותי כלום. אז הוא התחיל לומר כל מיני שטויות, 'הילד לא נמצא', 'יש איזה עסקן בארה"ב שאחראי לזה'. כשהבנתי שאין מי שיעזור לי מול האיש הזה, הרמתי ידיים. אני רק יודעת שיש לי נכד שאני לא מכירה".

   

  בעשור שחלף מאז, מיטל עצמה חיה באי שקט. "התגרשנו בעקבות הסיפור הזה", היא אומרת. "בהתחלה הגרוש שלי לא ויתר, ואמר ליוספי שאם הוא לא יחזיר את הילד נגיש נגדו תלונה, אבל יוספי עבר מיד לאיומים". בן הזוג מאשר, ומספר על שעבר עליו מאז. "במשך עשור שתקתי מהפחד", הוא אומר בייאוש. השבוע העידו מיטל, הגרוש שלה וגם אמהּ במשטרה. במקרה שלהן לא שולם כסף, אבל לטענת מיטל יוספי דווקא הבטיח לה.

   

  "מרשנו מכחיש כל קשר"

  בתגובה לכתבה, מסרו עורכי הדין שגיא גרינפלד ויהונתן דנה בשמו של החשוד: "לעניין האימוץ - מדובר במקרה ישן בן למעלה מעשור. מרשנו נחקר בנושא ומסר את גרסתו, בה הכחיש את מעורבותו. לעניין נישואי הקטינים - מרשנו מכחיש כל קשר ועניין לנושא זה. חשוב להבהיר כי בית המשפט נחשף לחומר הראיות ושיחרר את מרשנו ממעצרו תוך שהוא מציין שלא נשקפת ממנו מסוכנות וכי מדובר בחשדות ישנים. במידה ויהיה צורך נגיב בבית המשפט".

   

  הכתבה המלאה מתפרסמת היום במוסף "24 שעות" ב"ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""לקח לי את התינוק ואיים: 400 אלף דולר והוא שלך""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג, רועי עידן
  חיים אהרון יוספי ומיטל (שם בדוי)
  צילום: אוהד צויגנברג, רועי עידן
  מוצר השנה
  מומלצים