שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כל האמת על המשפחה של ג'ון סנואו
  הפרק האחרון לעונה של "משחקי הכס" חשף סופית מי הם הוריו האמיתיים של ג'ון סנואו - וגם גילה כי מעמדו ושמו האמיתיים שונים לחלוטין ממה שחשבנו. זו ההיסטוריה המשפחתית שמאחורי השם המפואר שלו
  האמת על ג'ון סנואו נחשפת    (באדיבות yes)

  האמת על ג'ון סנואו נחשפת    (באדיבות yes)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ג'ון סנואו הפך לדמות מרכזית יותר ויותר במהלך העונות של "משחקי הכס" ושמו מוכר בקרב כל הצופים - אבל פרק סיום העונה הבהיר ששמו הוא כלל לא ג'ון סנואו.  

   

  ג'ון סנואו הוא למעשה נצר של מייסד הממלכה (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  ג'ון סנואו הוא למעשה נצר של מייסד הממלכה(צילום: Helen Sloan)
   

  סנואו החל את דרכו בסדרה בתור הממזר הדחוי לבית סטארק. הוא הפך למפקד משמר הלילה ואחר כך למלך הצפון, ובסיום העונה הקודמת גילינו שהוא כלל לא בנו של נד סטארק, אלא בנם של אחותו ליאנה סטארק וראיגר טרגריאן. כלומר ממזר - אבל בשילוב אצילי של בית סטארק ובית טרגריאן, והאחיין של דאינריז. בעונה השביעית, שהסתיימה אתמול, נחשף שהוא גם לא ממזר, אלא בנם החוקי של ליאנה וראיגר - שנישאו לאחר שנטש את אשתו הראשונה. בפלאשבק שראה בראן בפרק הסיום ראינו את הרגע שבו ג'ון נולד, ואמו הגוססת אמרה לנד שישמור עליו וששמו האמיתי הוא אאיגון. אותו ג'ון/אאיגון הוא למעשה יורש הכתר החוקי של שבע הממלכות ומי שאמור לשבת על כס הברזל.

   

  העונה נגמרה בסיום מפחיד במיוחד

  "לוקח סודות לקבר": עוד דמות ראשית נפרדה מהסדרה

  מי אתם, מהלכים לבנים?

   

  נשים בצד רגע את ההסתבכות הרומנטית של ג'ון עם הדודה שלו (!), שהגיעה לשיא באותו הפרק, ונתמקד בהיסטוריה של השם אאיגון ושל כל המשפחה המפוארת שמגיעה איתו.

   

  עץ המשפחה של ג'ון סנואו:

   

   

  הראשון לשמו

  מלבד ג'ון ידוע לנו על עוד שני אאיגון, או אפילו שלושה (תלוי את מי שואלים). נתחיל מההתחלה עם "אאיגון הכובש" - האאיגון המפורסם ביותר במשפחת טרגריאן והראשון שבהם. אאיגון הכובש הוא המייסד של שושלת טרגריאן, שהגיע לווסטרוז מאסוס עם שלושה דרקונים, כבש את שבע הממלכות והיה נשוי לשתי אחיותיו. בתחילה הוא התיישב בדרגונסטון ובהמשך הקים את מעלה מלך ואת כס הברזל - שמורכב מחרבות של אויביו המובסים. עם שלושה דרקונים וגילוי עריות קווי הדמיון לדאינריז בולטים, והיא גם ציינה אותו במהלך העונה ואמרה שהוא שלט בעזרת פחד ושבכוונתה להיות מושלת רחומה יותר.

   

  מתקציר ההיסטוריה הזה אפשר להבין שהשם אאיגון נושא איתו מורשת והבטחה לדמות דגולה, אבל ג'ון הוא לא הראשון שנקרא כך אחריו, זה היה גם שמו של אחיו החורג. 

   

  אביו האמיתי של ג'ון, ראיגר טרגריאן (בנו של המלך אאריז - "המלך המשוגע" שנרצח במרד של רוברט באראת'יאון והיה הטרגריאן האחרון על הכס), נישא לאליה מארטל (ממשפחת האצולה של דורן) והשניים הולידו שני ילדים - אאיגון וראיניז. אחר כך הוא כאמור נטש את בת הזוג ונישא לאהובתו ליאנה סטארק - אחותו של נד סטארק, התחתן איתה והביא איתה את ג'ון. או כמו שהם קראו לו - אאיגון.

   

  ראיגר וליאנה. נישואים כשרים (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  ראיגר וליאנה. נישואים כשרים(צילום: HBO)
   

  ראיגר, אליה ושני ילדיהם נהרגו במהלך המרד של רוברט. אליה נרצחה באכזריות על ידי "ההר" - ולמי שזוכר, אחיה אוברין הגיע למעלה מלך בעונה הרביעית בשביל לנקום את מותה, ונהרג אף הוא אחרי קרב אכזרי מול אותו הר.

   

  ראיגר וליאנה הוצגו כסיפור אהבה, אבל לפי סדרת הספרים שעליה מבוססת הסדרה, היה לו אינטרס נוסף לעשיית ילד שלישי. בספריו של ג'ורג' מרטין מסופר כי ראיגר הוא זה שקרא לבנו הראשון אאיגון - "שם המתאים למלך" ודיבר על כך שנחוץ ילד שלישי בשל נבואה שדיברה על כך ש"הנסיך שהובטח" יגיע רכוב על דרקון בעל שלושה ראשים. אשתו הייתה חלשה מכדי להביא לו ילד נוסף, אך מבלי שמשפחתו ידעה על כך הוא הצליח להביא ילד שלישי עם ליאנה. ילד של אש וקרח.

   

  אוברין מארטל. ניסה לנקום את מותה של אחותו (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  אוברין מארטל. ניסה לנקום את מותה של אחותו(צילום: HBO)
   

  כשג'ון הגיע לעולם אביו כבר היה מת ואמו גססה בלידה. דודו, נד, שמר על סוד המוצא שלו בשביל להגן עליו מרוברט והלאניסטרים, שביקשו להשמיד את שושלת טרגריאן, וגידל אותו מתחת לאף של כולם בתור בנו מחוץ לנישואים. 

   

  אז האם אותו ממזר הוא "הנסיך שהובטח"? הנבואה על הנסיך הוזכרה לא פעם בסדרה והיא מדברת על גיבור שיגיע להילחם באפלה - והאפלה כפי שראינו מגולמת על ידי המתים המהלכים ובראשם מלך הלילה. מאמיני אל האור חושבים שאותו הנסיך יהיה מי שיילחם בלילה האפל ומלא האימה, ומליסנדרה רמזה שמדובר בג'ון או אולי בדאינריז. שניהם ליהוקים מתאימים לאור כל הרמזים וגם לפי היכולות שלהם בשדה הקרב.

   

  ג'ון ודאינריז. נסיך או נסיכה? (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  ג'ון ודאינריז. נסיך או נסיכה?(צילום: HBO)
   

  פייק ניוז

  ויש עוד אאיגון, אבל ככל הנראה מדובר בזיוף. בסדרה כלל לא דובר עליו, אבל בסדרת הספרים מסופר על בחור בשם גריפ - שטען בדבקות כי הוא אאיגון, בנו הבכור של ראיגר. ואריז תמך בו בטענה שהצליח להבריח את אאיגון הקטן במהלך המרד ולהציל אותו ממוות. עם זאת, בסדרה דמות זו לא הופיעה כלל וגם בספרים רבים הטילו ספק באמינות שלה, ולכן גריפ זכה לכינוי fake Aegon ובקיצור - fAegon. אולי נראה אותו בעונה האחרונה, אבל רוב הסיכויים שהוא יישאר בין הדפים.

   

  אז מלך הצפון ג'ון סנואו הוא למעשה עכשיו אאיגון טרגריאן היחיד שנמצא בחיים, וכל החיצים מצביעים עליו בתור מי שיכול להביס את החושך ומי שאמור לפי חוק לשבת על כס הברזל. לא רע בשביל ממזר.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים