שתף קטע נבחר

הרב ברלנד מציג: תפילה לבעל המרביץ

תפילה שחיבר הרב אליעזר ברלנד, תחת הכותרת "לא להרביץ לאישה" – מחולקת כסגולה לבעלים מכים. בין היתר, נכתב: "זכני לא להרביץ לאשתי יותר, ולא להיות תלמיד של בלעם שהכה את אתונו שלוש פעמים עד שמתה"

"זכני לא להרביץ לאשתי יותר, ולא להיות תלמיד של בלעם שהכה את אתונו שלוש פעמים עד שמתה": תפילה שחיבר הרב אליעזר ברלנד, תחת הכותרת "לא להרביץ לאישה" – מחולקת כסגולה לבעלים מכים, בכרטיסיית תפילה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

איש חצרו של הרב, העיתונאי בני מחלב, ציין כי לרב ארונית כרטיסיות של תפילות המיועדות לכלל המצוקות וההתמודדויות, והן ניתנות לדבריו לכל הפונים לרב בבקשת עזרה, החל מגמילה מעישון ועד לשמירת העיניים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"יש מאות תפילות שחיבר הרב", הוא אומר ל-ynet, "החל בבעל תשובה שעושה את צעדיו הראשונים בעולם התשובה, ומבקש להתמודד עם הקשיים שלו בעישון - ועד לחרדי שהגיע מחסידות תולדות אברהם יצחק (חצר חסידית במאה שערים) ומבקש ברכה ל'שמירת עיניים'".

 

הוא מוסיף כי אף שלדבריו את התפילה הזו הוא לא מכיר באופן אישי, "יש לרב מאות תפילות, וזה לא מוזר שתהיה תפילה כזו לבעלי תשובה".

 

מהות התפילה

בתפילה המדוברת נכתב: "ריבונו של עולם כל יכול, אשר לא ייבצר ממך מזימה, זכני לא להרביץ לאישתי יותר, ולא להיות תלמידו של בילעם שהיכה את אתונו שלוש פעמים עד שמתה. ומהיום אגיד רק מילים טובות לאישתי ואעזור לה ואחזק אותה, ואמלא את כל רצונה בשלמות ובאהבה..." 

 

 

התפילה ממשיכה במילים: "וזכני לשכל של רבינו הקדוש והנורא רבינו נחמן בין שמחה פיגא", ומסתיימת במילים: "ריבונו של עולם זכני לפסוק 'ולכל המורא הגדול ולכל היד החזקה אשר עשה משה לעיני כל ישראל'".

 

הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים", הורשע בעבירות מין ונגזרו עליו שנה וחצי מאסר, מתוכן ריצה חמישה חודשים בלבד עד ששוחרר על רקע מצבו הרפואי לפני כארבעה חודשים.

 

בית משפט השלום בירושלים הרשיע בנובמבר האחרון את הרב במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ביצוע מעשים מגונים שלא בהסכמה, מעשים מגונים בקטין תוך ניצול יחסית תלות, מרות וחינוך, וכן בתקיפה ופציעה בנסיבות מחמירות.

 

בכתב האישום צוין כי ברלנד קיבל בביתו ובמקומות אחרים את בני ובנות הקהילה ופונים אחרים, לפגישות אישיות שנועדו למתן הדרכה רוחנית, ייעוץ בעניינים שונים או ברכה. בנוסף צוין כי לעיתים ניצל הנאשם את קיומן של פגישות אלו, ואת מעמדו בעיני קהילתו והפונים אליו, לביצוע מעשים מיניים - שלא בהסכמה או תוך ניצול יחסי תלות, מרות או חינוך - בנשים וקטינות.

 

לפני שבית המשפט אישר את הסדר הטיעון, הביע הרב חרטה על מעשיו וביקש סליחה מהמתלוננות. ברלנד ציטט מפרשת השבוע על מעשה יהודה ותמר: "במה שהודיתי הודיתי ואין לי עכשיו יותר עסק עם נשים". בצאתו מבית המשפט אמר: "אני מבקש סליחה מכל עם ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
הרב ברלנד
צילום: עמית שאבי
מומלצים