שתף קטע נבחר

מנכ"ל iStore: "ח"כים יכולים לחיות מ-2,342 שקל? נראה אותם"

מלימונים לתפוחים: כבר בגיל 14, חיים זגורי, הבעלים והמנכ"ל של הרשת שמוכרת מוצרי אפל, ידע להפוך לימונים לעסק מתוק שהכניס לו 200 שקל ביום. ל-ynet הוא מספר על השאיפות שלו להיכנס לפוליטיקה, כי לדבריו הח"כים שכחו מזמן את החלשים. שיחת מנהלים

ממוכר לימונדה למוכר תפוחים: את הקריירה שלו במכירות החל חיים זגורי, הבעלים והמנכ"ל של רשת iStore (אייסטור) שמוכרת מוצרי (אפל Apple) כמשווקת רשמית בישראל, לפני כ-18 שנה כתלמיד בן 14 בבאר שבע. 

 

כתבות נוספות במדור שיחת מנהלים


חיים זגורי (צילום: יניב פוטרמן) (צילום: יניב פוטרמן)
חיים זגורי(צילום: יניב פוטרמן)

"בחופש הגדול השתעממתי", הוא מספר, "החלטתי למכור לימונדה בקניון. ההורים שלי התנגדו, אבל אחי הצעיר גיל, שעובד איתי היום בחברה, הצטרף אליי, וביחד היינו מכינים כל בוקר בקבוקי לימונדה, מכניסים אותם לעגלה של סופר והולכים ברגל כחצי שעה עד לקניון ומוכרים כוס לימונדה בשקל.


 

"הרווחנו בין 100 ל-200 שקלים ביום. לאחר כשבוע אבא שלי ראה את ההצלחה והתחיל לשתף פעולה ולסייע לנו. הסיפור נגמר לאחר כשלושה שבועות, אז הגיע פקח של העירייה למקום והחרים לנו את 'העסק'. אני זוכר שבכיתי, כי לא הבנתי למה הוא עשה את זה. אבל כיבדנו את החוק ויותר לא מכרנו שם. עם זאת, הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים".

 

והיום, כשיש לך חנות בבאר שבע, יצא לך לפגוש את הפקח ולסגור איתו מעגל? להציג את עצמך בתור הילד שהוא החרים לו דוכן של לימונדה?

 

"סגרתי לא מעט מעגלים בחיי. כמו, למשל, עם המנהלת מאחד הבנקים בעיר, שלא הייתה מוכנה בשעתו לתת לנו סיוע, כי לטענתה אז, לא נוכל לעמוד בהחזרים. לפני זמן מה היא התקשרה ושאלה למה אין לנו חשבון בבנק, והציעה תנאים מועדפים. כמובן שהתשובה שלי הייתה שלילית ונשארתי עם חיוך ענק על פניי. את הפקח טרם פגשתי, אבל הסיפור על הלימונדה הוא הסיפור המשפחתי שלנו. הוריי תמיד אומרים שהתחלתי את דרכי בלמכור לימונים והיום אני מוכר תפוחים".

 

חיים זגורי עם האייפד הראשון בישראל (צילום: יח"צ) (צילום: יח
חיים זגורי עם האייפד הראשון בישראל(צילום: יח"צ)

שם: חיים זגורי

גיל: 32.

מצב משפחתי: רווק (בזוגיות עם אור יהודה).

מגורים: תל אביב.

השכלה: מסיים תואר ראשון במשפטים בקריה האקדמית אונו.

כמה זמן מנכ"ל: 8 שנים

מה מייחד את החברה: חברה שהחלה את דרכה כמשווקת מקבילה למוצרי אפל, ומאפריל 2016 היא משווקת רשמית של אפל בישראל. הדגש הגדול הוא קודם כל על חווית הלקוח, על השירות שצריך להיות לא פחות ממצוין.

מספר חנויות: שתיים - בתל אביב ובבאר שבע. בימים אלו נחתמת עיסקה עם חנות נוספת וצפויות להיפתח עוד חנויות, בעיקר בפריפריה.

עובדים בחברה: 24.

מחזור שנתי: 22 מיליון שקלים.

 

סדר יום בנקודות

08:30: "מתחיל את יום העבודה בבית. עובר על מיילים".

10:00: "מגיע למשרדי החברה באזור רוטשילד בתל אביב, מקיים פגישות עדכון עם מנהלי המטה, ניתוח נתוני מכר וביצועי קמפיינים ומבצע שיחות עם מנהלי הסניפים. במקביל אני נוהג לבקר בסניפי הרשת ולתור אחרי מיקומים חדשים לצורך הרחבתה".

14:00: "משתדל לצאת לארוחת צהריים עם בן הזוג (בעבר זה היה פשוט. מאז שהעתקנו את משרדי החברה לת"א זה הפך מורכב יותר)".

15:30 והלאה: פגישות.

20:00: "מגיע הביתה וממשיך את העבודה בהתאם לצורך ועד השעות הקטנות של הלילה, בין היתר בשל העבודה המרובה מול חו״ל".

שיש-שבת: "משתדל להקדיש אותם לאור, בן זוגי, לביקורים אצל המשפחה בבאר שבע ובילויים עם חברים קרובים. אני חובב מסיבות ופסטיבלים, שמש ומים, ומכל הערים בעולם - אני מעדיף להעביר את סוף השבוע בתל אביב. כחובב שטח וקמפינג מושבע, אני תמיד שמח לשבור שיגרה ולצאת לטיול עם הג׳יפ, ולישון באוהל בשק שינה".

 

חיים זגורי ואור יהודה (צילום: סלפי) (צילום: סלפי)
חיים זגורי ואור יהודה(צילום: סלפי)

 

איך הגעת למנכ"ל את החברה?

"מאז שאני זוכר את עצמי, אהבתי לפרק ולהרכיב טלוויזיות ומכשירי חשמל. נמשכתי בצורה הזאת לטכנולוגיה. השתחררתי מצבא קבע בגיל 23 לאחר ששימשתי מפקד בבית ספר לקצינים. התחלתי ללמוד ובאחת מחופשות הקיץ טסתי לארה"ב עם חברים, ושם נחשפתי לעולם הגאדג'טים במלוא תפארתו ולעולמה של אפל.

 

"התחברתי מחדש לילד שבי, וכמבוגר אחראי זיהיתי חוסר בשוק הישראלי. הקמתי אתר אינטרנט למכירת אייפונים במחירים 'שפויים' יותר לרוכשים, אותו ניהלתי מחדר השינה בחדר הרווקים שלי אז בגבעת שמואל.

 

"כשראו את הצלחת האתר ובעיקר את הצלחת מכירת האייפדים, קיבלתי היתר רשמי למכירה ממשרד התקשורת. השלב הבא היה לעזוב את החנות הביתית ופתיחת חנות בתל אביב, לה קראתי iStore, ואני הבעלים והמנכ"ל שלה. התחלתי למכור בחנות את מוצרי אפל במקביל לאתר המקוון. ההמשך היה, כאמור, משווק רשמי של אפל בישראל".

חיים זגורי ושי כהן (ידיד קרוב) (צילום: אורלה) (צילום: אורלה)
חיים זגורי ושי כהן (ידיד קרוב)(צילום: אורלה)

 

מה ההישג ומה הכישלון/טעות שלך בדרך?

"ההישג הגדול הוא עצם קיומה של iStore היום, כמו גם ההסמכה של iStore כמשווקת רשמית של אפל בישראל. עבורי זה חותם האיכות לכך ש-iStore היא הכתובת הטובה ביותר לצרכני אפל בישראל.

 

“הקושי הוא המגמה הגדלה של מעבר לקוחות לסביבה הדיגיטלית. אנחנו רואים כי חל צמצום של שטחי מסחר בקרב ענקיות הקמעונאות בארץ ובעולם. בשל כך בעיניי יש חשיבות מכרעת לנוכחות הדיגיטלית ברשת, על אחת כמה וכמה בהיעדר פריסה גאוגרפית. iStore השיקה לפני שנה וחצי אתר אינטרנט חדש, ואני מצטער שהאתר לא עלה קודם לכן לאור כל התרומה הקודמת שלו ל-iStore".

 

מי המודל לחיקוי או המנטור שלך ולמה.

"ההורים שלי. אבא שלי, מוריס, שהעניק לי את הרעב והסקרנות ללמוד ולדעת. תמיד הוא דחף אותי לקרוא (המון), לשאול שאלות, לחקור ולהתעניין. עד היום אני חובב אקטואליה מושבע, והמון בזכותו. מאמא שלי, פנינה, למדתי לדבוק במטרה, לא לוותר או להרים ידיים, להתעקש ולהמשיך לנסות, עד שדברים מסתדרים בדיוק כמו שאני רוצה".

 

חיים זגורי, פנינה זגורי, אור יהודה (צילום: יח"צ) (צילום: יח
חיים זגורי, פנינה זגורי, אור יהודה(צילום: יח"צ)

 

אתה רואה בדמיון זגורי אימפריה?

"בודאי. אני רואה את iStore בעוד 3 שנים אלטרנטיבה אמיתית ל-iDigital. אנחנו נהווה את הרשת העיקרית לשיווק מוצרי Apple בישראל, באמצעות פריסת חנויות רחבה, בעיקר בפריפריה ולאו דווקא בתל אביב. נעניק שירותי תיקונים רשמיים, ונפתח קהילה סביב החנויות".

 

מה הסיבה העיקרית לקבלת עובד חדש ומהי סיבה לפסול אותו?

"מועמד שעשה הכנה מקדימה והבין את מהות התפקיד כמו גם את האופן בו הוא עשוי להשתלב, ואף ידע בראיון להביא דוגמאות על איך הוא מביא את הערך המוסף האישי שלו לתפקיד - זה פרמטר חשוב בבחירה של עובד חדש. כשמרואיין לא מפגין ענווה וצניעות, זה עלול לפסול אותו".

 

מה הקושי הכי גדול של מנכ"ל בתחום שלך?

"הקושי המהותי בהובלת חברה קמעונאית בתחום ה-(Consumer Electronics (CE היא הדינאמיות של הענף, והעובדה שהטכנולוגיה משנה את פניה כל הזמן, מה שמחייב אותנו להיות תמיד בחזית החדשנות - גם בפתרונות שאנחנו מציעים וגם במוצרים שאותם אנחנו משווקים. לשמחתי הבחירה לעסוק במוצרי Apple הייתה הבחירה הנכונה".

 

הפועל ב"ש חוגגת אליפות בחנות של זגורי (צילום: מאיר ישראל) (צילום: מאיר ישראל)
הפועל ב"ש חוגגת אליפות בחנות של זגורי(צילום: מאיר ישראל)

מה מקומן של הרשתות החברתיות בפיתוח חברה?

"בגלל ש-iStore החלה את דרכה כמשווקת מקבילה, היא נבנתה, בין היתר, ברשתות החברתיות סביב קהילות משתמשים של מוצרי אפל בישראל שהשתוקקו לחווית קנייה ושירות כמו בחנויות ה-Retail (הקמעונאיות י.ו) של אפל בחו״ל - ומצאו את iStore כבית שיעניק להם את החוויה האמיתית".

 

מה ישיבו המנהלים/עובדים שלך, אם יישאלו מה אתה אוהב ומה לא?

"יגידו שאני מעריך חבר צוות שיורד לפרטים ויודע לגזור משמעויות במשימותיו השונות. הם גם יודעים, שאני מצפה מהצוות להציג בפניי דברים בדייקנות ובשלמות, בלי לעגל פינות".

 

אבישי גורדון (סמנכ"ל שיווק), חיים זגורי ואורון מילש (צילום: יח"צ) (צילום: יח
אבישי גורדון (סמנכ"ל שיווק), חיים זגורי ואורון מילש(צילום: יח"צ)

מה אתה חושב על תדמית המנכ"לים בעולם הכלכלה הישראלי ועל הביקורת הציבורית כנגד שכר המנכ“לים?

"אין תחליף לניסיון של מנכ״ל וניסיון זה משהו שעולה כסף, ולא מעט. אולם הביקורת שהושמעה על שכר המנכ״לים היא מוצדקת לטעמי, וטוב ונכון עשתה מדינת ישראל שהגבילה את שכר הבכירים במשק.

 

"על מנכ״ל להוות דוגמא אישית לעובדיו ולא יתקבל על הדעת שמנכ״ל יקבל שכר של מיליוני שקלים בזמן שמקצצים בשכר או במשרות של הכפופים לו. או במקרים של חברות ציבוריות שמדווחות הפסדים או עושות תספורות - ועדיין המנכ״ל מושך משכורות גבוהות באופן הזוי".

 

מה משמעות הכסף עבורך כמנכ"ל וכאדם פרטי? מה הדבר הכי "משוגע" שעשית עם כסף?

"כסף הוא כסף הוא כסף. הוא בא והולך, וכך אני מתייחס אליו. משהו שצריך להעריך אותו ולעבוד קשה בשבילו אבל לא להתאהב בו או להסתנוור ממנו. אסור לתת לכסף לשנות אותך וצריך גם לדעת להעניק בחזרה לסביבה שלך.

 

דורית ורן (מנכ"לים משותפים של איגי) וחיים זגורי (צילום: יח"צ) (צילום: יח
דורית ורן (מנכ"לים משותפים של איגי) וחיים זגורי(צילום: יח"צ)

"הדבר הכי משוגע שעשיתי עם כסף היה שיתוף הפעולה הנהדר שהשקנו עם ארגון הנוער הגאה (איגי) בקיץ האחרון, במסגרתו הענקנו חסות לפעילות ולנראות הציבורית של איגי במצעדי הגאווה השונים במדינת ישראל. העובדה שאנחנו, iStore רכשנו חולצות ממותגות לאיגי ושלטים, לצד שיתוף פעולה ארוך הטווח עם איגי - עבורי זה הדבר הכי מטורף וחשוב, שיכולתי לעשות עם כסף"!

 

עד כמה העבודה מארגנת לך את החיים ואיך אתה מצליח להתנתק ממנה, אם בכלל?

"iStore היא חלק מרכזי מחיי, בעיקר כי זו חברה שהקמתי ושאני הבעלים והמנכ"ל שלה. הצוות שלי כולו מורכב מחברה צעירים, שחיים את ה-iPhone, המייל והווטסאפ 24/7, כך שהעבודה היא סביב השעון ולא מתנתקים ממנה".

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשור?

"אני מקווה להשתלב במסגרת פוליטית בעתיד. המצב במדינה מאוד מפריע לי. יש פערים חברתיים קיצוניים, אין שוויון הזדמנויות בין המרכז לפריפריה ושלא לדבר על כמות העניים במדינה. לא נתפס לי כיצד העלתה הכנסת בפני בג״צ טענה שהנכים לא הוכיחו שלא ניתן להתקיים מקצבה של 2,342 שקל. אני רוצה לראות את אחד מחברי הכנסת הנכבדים חי מסכום של 2,342 שקל למשך שבוע ואז שידברו".

 

במילואים ()
במילואים

 

בעולם מקביל – מה היית רוצה להיות?

"נשר. היכולת לעוף תמיד הייתה לי מושא לחלומות - ואם כבר לעוף באוויר, אז להיות מלך העופות".

 

תפתיע אותנו במשהו אישי שלא יודעים עליך

"אני היום קצין במיל׳ בדרגת סרן, לאחר שגם הדרכתי בבה"ד 1. את קורס הקצינים עשיתי פעמיים, כי בפעם הראשונה הורחקתי בגלל שהשארתי את הנשק ללא השגחה. אחרי מלחמות רבות אישרו לי לצאת לקורס קצינים נוסף, אותו סיימתי בהצטיינות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים