שתף קטע נבחר

מחיר למשתכן בנתניה: דירות החל ממיליון שקל

שווקו בהצלחה 543 יחידות דיור במכרזי מחיר למשתכן בנתניה בשלוש שכונות, שיציעו לזכאים דירות במחירים המתחילים מ-990 אלף שקל. ברמלה, ירושלים ושוהם פורסמו מכרזים לבניית שלושה פרוייקטים של שכירות ארוכת טווח, שיציעו דירות במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק

משרד האוצר והשיכון הודיעו כי שווקו בהצלחה 543 יחידות דיור במכרזי מחיר למשתכן בנתניה בשכונות אגמים, חורשת הסרג'נטים ושכונת נוף גלים.

 

במכרז לבניית 268 יחידות דיור בשני מתחמים בבנייה רוויה בשכונת אגמים זכתה חברת גיא ודורון לוי הנדסה בניה והשקעות בע"מ. מחירי הדירות ב"אגמים" נתניה מבטאים הנחה של 22% ממחיר דירות דומות בשוק: המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על 994,549 שקל, לדירת 100 מ"ר יעמוד על 1.15 מיליון שקל ולדירת 120 מ"ר על 1.36 מיליון שקל. הדירות כוללות חניה מחסן ומרפסת.

 

במכרז לבניית 150 יחידות דיור בשני מתחמים בבנייה רוויה במתחם חורשת הסרג'נטים זכתה חברת יעקבי יוניברסל ייזום והשקעות בע"מ. מחירי הדירות במתחם מבטאים הנחה של 24% ממחיר דירות דומות בשוק: המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על 976,073 שקל, לדירת 100 מ"ר על 1.13 מיליון שקל ולדירת 120 מ"ר על 1.3 מיליון שקל. הדירות כוללות חניה ומרפסת.

 


 

חורשת הסרג'נטים הינו מתחם המשתרע בשטח של כ-1,099 דונם עם כ-3,766 יחידות דיור. בשכונה החדשה ישנם מגורים, אזורי מסחר, משרדים, תעשייה נקייה, בנייני ציבור, דרכים ואזור למסילה.

 

במכרז מחיר למשתכן לבניית 125 יחידות דיור בבנייה רוויה בשכונת "נוף גלים" זכתה חברת א. גינאדי השקעות ובנייה. מחירי הדירות ם מבטאים הנחה של 19% ממחיר דירות דומות בשוק: המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על כ-1.2 מיליון שקל, לדירת 100 מ"ר על 1.39 מיליון שקל ולדירת 120 מ"ר על 1.6 מיליון שקל. הדירות כוללות חניה מחסן ומרפסת.

 

כ-560 דירות חדשות להשכרה ארוכה טווח

דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ, ורשות מקרקעי ישראל פרסמו שלושה מכרזי שכירות ארוכת טווח ברמלה, ירושלים ושוהם הכוללים 561 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח וכן 8,700 למסחר ותעסוקה.

 

ברמלה מדובר בשכונה חדשה שעתידה להיבנות באזור המערבי של העיר בסמוך לבאר יעקב עם כ-3,700 יחידות דיור, שטחי מסחר ותעסוקה, מתקני ספורט ונופש, מוסדות ציבור ושטחים פתוחים. השכונה ממוקמת בקרבת כביש 44 בסמוך לחיבור עתידי לכביש 431.

 

הפרויקט כולל שני מגרשים, שבכל אחד מהם שני בניינים בני 16 קומות וכוללים 124 יחידות דיור בכל אחד. כמו כן הם יכילו קומות מסחר ומשרדים בשטח של כ-4,350 מ"ר בכל מגרש. בסך הכל ייבנו בפרויקט 248 יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה של כ-8,700 מ"ר. המכרז ישווק במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר לפיו יושכרו הדירות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 25% מהדירות בפרויקט מיועדות לזכאי מחיר למשתכן במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק.

 

הפרויקט העתידי ברמלה ()
הפרויקט העתידי ברמלה

 

 

במסגרת תוכנית שאושרה בוותמ"ל ותוכננה על ידי דירה להשכיר, תבנה בשוהם שכונה חדשה באזור הדרומי של היישוב. היא עתידה לכלול כ-1,400 יחידות דיור, שטחי מסחר, פארק שכונתי גדול, שטחי נופש וספורט ומוסדות ציבור. המתחם ממוקם בקרבת אזור התעסוקה איירפורט סיטי עם גישה לכביש 1, כביש 444 וכביש 6.

 

הפרויקט כולל שלושה מגרשים עם 13 בנייני מגורים בני 3-6 קומות הכוללים 234 יחידות דיור. המכרז ישווק במודל של דירה להשכיר לפיו יושכרו הדירות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 50% מהדירות בפרויקט תושכרנה לזכאי מחיר למשתכן במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק.

הפרויקט בשוהם ()
הפרויקט בשוהם
 

 

עוד במסגרת המכרזים שאושרו, בשכונת מלחה בירושלים עתיד להבנות מתחם חדש במסגרת הרחבת השכונה עם כ-400 יחידות דיור, שטחים ירוקים ומבני ציבור. המתחם ממוקם בקרבת קניון מלחה, מתחם הגן הטכנולוגי, אצטדיון טדי ודרך בגין.

 

הפרויקט כולל מגרש מגורים עם ארבעה בניינים של 6-9 קומות, הכוללים 79 יחידות דיור. בפרויקט זה כל הדירות מיועדות להשכרה בשכר דירה מופחת בהנחה של 20% ממחיר השוק לזכאים.

 

שר האוצר משה כחלון מסר כי "שכירות ארוכת טווח היא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור ולכן אנחנו מאיצים את הקצב ומקצים יותר ויותר קרקעות עבור פרויקטים אלו. המטרה שלנו היא להגיע בשנים הקרובות לשוק שכירות ארוכת טווח בהיקף משמעותי באמצעות חברת דירה להשכיר והגברת האטרקטיביות של פרויקטים בשוק הפרטי".

 

מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי אמר כי במחצית השנייה של שנת 2017 תפרסם החברה עם רשות מקרקעי ישראל מכרזים נוספים למתחמי קרקעות למגורים שאושרו בוותמ"ל באזורי ביקוש, עם דגש על תכנון, בנייה איכותית, קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים. החברה שתזכה במכרזים תחויב לתפעל ולתחזק את הפרויקט לתקופה של 20 שנים באמצעות חברת ניהול ובהתאם למפרט תחזוקה שתגדיר דירה להשכיר, זאת כדי להבטיח לשוכרים רמת שירות גבוהה לכל תקופת ההשכרה".

 

למסמכי המכרז יש ללחוץ כאן >>> . המועד לקבלת הצעות הינו עד ה-4 בדצמבר 2017.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים