שתף קטע נבחר

הישראלים התנפלו וטרגט נבהלה: הספק שלח מייל על ביטול המבצע

חברת בורדר פרי שהובילה את מבצע השילוח חינם עם טרגט, שינתה השבוע את סטטוס ההזמנה של ישראלים רבים ל"מבוטל". הבוקר השיבה בורדר פרי במייל לפונים: ההזמנה שלכם בוטלה בשל עומס. טרגט לא השיבה לפניות. סך הכל הגיעו ארצה כ-6,000 חבילות, מתוך כ-20 אלף שהוזמנו. אור בקצה המנהרה: יש חברות שילוח ישראליות שנמצאות במגעים עם טרגט להביא ארצה את החבילות

המבצע הגדול הסתיים בעוגמת נפש: אחרי ימים של חוסר ודאות לגבי הגעת המשלוחים מאתר האינטרנט של טרגט לישראל, התשובה (כנראה) הגיעה והיא מאכזבת במיוחד.

 

 

חברת בורדר פרי (border free), שערכה את מבצע השילוח חינם לכל העולם עם טרגט, שלחה הבוקר (ו') מיילים לקונים מישראל: ההזמנה שלכם מבוטלת. זאת למרות שחלק מהחבילות כן הגיע ארצה. כ-20 אלף ישראלים רכשו מטרגט במסגרת המבצע, שכלל משלוח חינם לישראל, בעוד שבימים רגילים, עלות משלוחים מטרגט לישראל מגיעה לעשרות עד מאות דולרים. טרגט שולחת לישראל כבר זמן מה ותמשיך לשלוח לישראל - בתשלום. טרגט לא השיבה למייל, יתכן שבשל העובדה שחברות ישראליות נמצאות במגעים עם חברת השילוח של טרגט (pitneybowes) להבאת החבילות ארצה.

 

ביקוש גדול מהמצופה, לא התמודדו עם העומס והבירוקרטיה

במייל, שנשלח מבורדר פרי כתשובה לאור פניות רבות של ישראלים מבולבלים, נכתב: "בגלל ביקוש גדול מהמצופה למבצע השילוח, אנו לא מסוגלים לשלוח את ההזמנה שלך ונאלצנו לבטל אותה. אנו מתנצלים בכנות על אי הנוחות. כיוון שההזמנה שלך לא נשלחה, לא תחויב על כך וכל חיוב עתידי ייעלם מכרטיס האשראי שלך תוך 10-7 ימים.  אם כבר חוייבת: הליך של החזר כספי יחל באופן מיידי. אנו מעריכים את הנאמנות שלך ומקווים שתמשיך לקנות בחנות טרגט בבורדר פרי".

בורדר פרי שלחה הודעת ביטול בעקבות עשרות פונים ישראלים שהפציצו אותה ואת טרגט במייל שתוהה: למה הסטטוס של ההזמנה שלנו שונה ל"בוטל" (מתוך קבוצת הפייסבוק INeeditIL) ()
בורדר פרי שלחה הודעת ביטול בעקבות עשרות פונים ישראלים שהפציצו אותה ואת טרגט במייל שתוהה: למה הסטטוס של ההזמנה שלנו שונה ל"בוטל" (מתוך קבוצת הפייסבוק INeeditIL)

הפנייה של הישראלים לטרגט ובורדר פרי ()
הפנייה של הישראלים לטרגט ובורדר פרי

 

בלבול, בלגן וחוסר ודאות

התהיות לגבי הגעת החבילות ארצה התגברו כשחברת בורדר פרי עדכנה ביומיים האחרונים את ססטוס המשלוח של ישראלים רבים ל"מבוטל", בעוד שבטרגט טענו שהכל כרגיל ובמקביל: ישראלים אחרים אף החלו לקבל את החבילות שהזמינו. הקונים שעוד לא קיבלו את הרכישות שלהם - היו מבולבלים.

 

בקבוצת הפייסבוק INeeditIL שמנהל בני בוחניק, החליטו ליזום פנייה המונית לטרגט ולבורדר פרי והפנייה הניבה תוצאות: יש תשובה אך היא מרה ומאכזבת. כאמור, בורדר פרי הודיעה במיילים ששלחה לפונים הבוקר, על ביטול ההזמנה עקב עומס. 

 

הסדקים במבצע הגדול התגלו כבר בשבוע שעבר, עת ישראלים רבים קיבלו הודעות מבורדר פרי על כך שהמשלוח שלהם מעוכב. חלקם קיבלו הודעות מחברת השילוח DHL ישראל, על כך שהמשלוח שהזמינו מכיל דברי מזון בכמות המצריכה בדיקה של משרד הבריאות. לפונים אחרים נאמר כי ההזמנות כבר נארזו והחברה מחפשת חברת שילוח שתאסוף את כולן ותשלחן ארצה. האופטימיים חשבו: יש פה עסקה טובה לחברת השילוח שתתגייס למשימה. הסקפטיים טענו: מספר ההזמנות הלא יאומן מישראל - למעלה מ-20 אלף הזמנות כאמור, תוך פרק זמן של יומיים, גרם לבלגן אדיר בטרגט ובכוונתם לבטל את המשלוחים.

 

מייל שנשלח השבוע ללקוחות ובו התנצלות על עיכובים. מתוך קבוצת הפייסבוק INeeditIL ()
מייל שנשלח השבוע ללקוחות ובו התנצלות על עיכובים. מתוך קבוצת הפייסבוק INeeditIL

 

החבילות שכן הגיעו ארצה: למה הוא קיבל ואני לא?

הבלבול היה רב שכן עד ההחלטה על הביטול, הצליחו להגיע ארצה כ-6,000 חבילות. כ-4,000 כבר סופקו, כ-1,000 חבילות נוספות הגיעו ארצה ויופצו בשבוע הקרוב וכ-1,000 נוספות עושות את דרכן ארצה.

 

בורדר פרי שימשה פה בעצם כמתווך בעסקה. זו חברה ישראלית לשעבר, שמציעה "חנויות" של מותגים באתר שלה. ברגע שגולש מגיע לאתר הרישמי של חברה מסוימת ממדינה זרה, הוא מועבר אוטומטית לאתר "מראה" שמציג את מוצרי החברה ממנה הוא מעוניין לרכוש. כל תהליך ההזמנה והשילוח, מטופל על-ידי בורדר פרי. עקב כך היא אכן מוסמכת לענות רשמית לפונים לגבי המבצע הזה עם טרגט וניתן להניח שהתשובות שלה הן בידיעת טרגט. עם זאת, כאמור, תגובה רשמית מטרגט לא נמסרה ועדיין יש תקווה שטרגט תחבור לחברת שילוח שתספק את החבילות, שכן מתקיימים מגעים כאלה.

משלוחים שכן הגיעו ארצה. מתוך קבוצת INeeditIL ()
משלוחים שכן הגיעו ארצה. מתוך קבוצת INeeditIL

עוד משלוח שהגיע. בקבוצה הועלו לא מעט תמונות כאלה ()
עוד משלוח שהגיע. בקבוצה הועלו לא מעט תמונות כאלה

המחירים נמוכים במיוחד, השילוח חינם - הישראלים התנפלו ()
המחירים נמוכים במיוחד, השילוח חינם - הישראלים התנפלו

 

"ההזמנה שלי פשוטה וקלה ובכל זאת - בוטלה"

אחד הרוכשים שקיבל את החבילה שלו אמר ל-ynet: "החבילה שלי פוצלה לשלוש חבילות וקיבלתי בינתיים שתיים. אני מרוצה מאוד וחושש שהחבילה השלישית לא תגיע". רוכשת אחרת שלא קיבלה את אשר הזמינה והזמנתה בוטלה אמרה ל-ynet: "זה מאוד מאכזב. הזמנתי שני משלוחים, ללא מכס ומס - שכן מדובר בסכומים נמוכים. זו הזמנה פשוטה וקלה ובכל זאת היא בוטלה".

 

יניב פורת מקבוצת AliBuy מסביר את התנפלות הישראלים על המבצע, בכך שלישראל לרוב אין שילוח חינם מענקים בינלאומיים שאינם סיניים. אמזון לא פועלת פה, המשלוח מטרגט יקר מאוד ולכן ישראלים קפצו על המציאה כמוצאי שלל רב.  

 

בני בוחניק אמר ל-ynet: "עד הבוקר לא היה ברור שהמשלוחים בוטלו. הביזיון היה חוסר התקשור הסדור, חוסר אחידות בתשובות, מייל שיצא עם התנצלות שזה מתעכב קצת

ואז רק אחרי שהמון חברים מהקבוצה שלחו להם מייל מאוד ברור שדורש תשובות - רק אז הם הואילו להגיב רישמית".

המבצע שחולל את המהומה ()
המבצע שחולל את המהומה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: Shutterstock
הישראלים התנפלו והמבצע של טרגט בוטל לרובם
צילום: Shutterstock
מומלצים