שתף קטע נבחר

רהט תקבל 14 אלף דונם ממועצת בני שמעון

שר הפנים אישר הסכם בין ראשי הרשויות, להעברת שטח עצום של 14 אלף דונם מהמועצה האזורית לעיר לטובת הסדרת כפרים לא מוכרים

המועצה האזורית בני שמעון תעביר לעיר רהט שטח עצום המתפרש על 14 אלף דונם, לטובת הסדרת כפרים לא מוכרים. כך קובע הסכם שנחתם בין ראש עיריית רהט, טלאל אלקרנאווי וראש המועצה האזורית בני שמעון, סיגל מורן, שאושר על ידי שר הפנים, אריה דרעי.

 

ההסכם בין הרשויות כלל הקמת חברה משותפת לקידום מיזמי תיירות וחקלאות. כך יהיה ניתן להקים תשתיות מגורים בשטחם, כבישים, ביוב, חשמל ועוד, וכן לקבל שירותים מוניציפליים מרהט.

 

בני שמעון ורהט הן שכנות מיודדות כבר כמעט עשור, שני המנהיגים המקומיים הקימו יחד את פארק התעשייה בשם עידן הנגב, המשלב עבודה של יהודים ובדואיים, זאת על מנת לשמור על מרקם החיים העדין באזור ולטפח שותפות ויחסי קהילה טובים.

 

סיגל מורן, ראש המועצה האזורית בני שמעון, מסרה כי "כבר שנים אנחנו ורהט משתפים פעולה בצורה מדהימה באזור התעשייה המשותף שלנו "עידן הנגב", שם מועסקים מעל 1,000 עובדים.

 

"תושבים רבים ברהט נוהגים להתפרנס מחקלאות ואורח החיים העירוני מקשה עליהם להמשיך לעשות זאת, במועצה שלנו לעומת זאת יש שטחים חקלאיים רבים – הרעיון הוא להמשיך להקים מיזמים משותפים בכל התחומים, לחזק את שיתוף הפעולה בין הרשויות ולחתור לחיים נעימים זה לצד זה בנגב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אדר' עמוס ברנדייס
רהט
צילום: אדר' עמוס ברנדייס
מומלצים