שתף קטע נבחר

השף רפי כהן נעצר בחשד לאיומים על עובדי בנק: "זה שקר"

כהן נעצר אתמול בנתב"ג לאחר שעזב את הארץ בזמן שעומדים נגדו תיקים פליליים. נציג המשטרה טען בדיון כי השף איים על עובדי בנק לאומי ושלח מסרונים מאיימים. "לא קל להיות רפי כהן. זה רק כי הוא מפורסם", אמרו עורכי דינו. היום הוא שוחרר למעצר בית

 

השף רפי כהן חשוד שאיים על עובדי בנק לאומי. כך עולה מבקשת המשטרה שהוגשה הבוקר (יום ה') לבית משפט השלום בתל אביב. כהן, שנמלט מהארץ, נעצר אתמול בנתב"ג עם נחיתתו. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים ולשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית, אך בית המשפט הורה להאריכו ביממה אלא אם כן יביא ערבים ואז ישוחרר למעצר בית. אחר הצהריים שוחרר כהן למעצר בית בתנאים מגבילים.

 

שופטת בית משפט השלום בתל אביב חיותה כוחן עומר פסלה את עצמה בגלל היכרות מוקדמת עם השף. הדיון התקיים אצל השופט עידו דרויאן, שפתח את הדיון במילים "שלום אדוני, טוב לראות אותך בארץ".  

 

נציג המשטרה אמר בדיון: "הוא איים על נציגת הבנק גם במילים וגם במעשים. הוא שלח לה מסרונים בימים ובלילות. לא מדובר בפליטת פה אלא באיומים עם כוונה לפגוע בה". במהלך הדיון התפרץ השף וצעק: "זה שקר אחד גדול. אני לא מוכן לזה".

השף רפי כהן בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השף רפי כהן בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

סנגוריו של כהן, עורכי הדין ירון ושלמה גיגי, אמרו כי הוויכוח בין השף לעובדת הבנק היה עסקי. "הוא הגיע לבנק ושם סירבו לתת לו כסף לשלם לעובדים. אמרו לו לסדר את עניני המע"מ ואז אחרי שחזר לשם סירבו לתת לו כסף. הוא התווכח עם המתלוננת על הרקע הזה שעובדת הבנק טרטרה אותו ולא היו כל איומים מצידו", אמר עו"ד גיגי.

 

נציג המשטרה אמר כי השף איים שיחזור לבנק ויפגע בהם. "הוא אמר שהוא יגרום נזק לבנק", אמר נציג המשטרה. "אנחנו מבקשים את הארכת מעצרו מאחר ויש חשד שהחשוד יימלט מאימת הדין כי הוא כבר ברח לחו"ל וגם אחרי שברח מהארץ המשיך לאיים על נציגת הבנק מתוקף עבודתה בבנק. פעולות החקירה שאנחנו מבקשים דורשות את המשך מעצרו של החשוד".

 

סנגורו של כהן, עו"ד שלמה גיגי, סיכם: "מדובר באדם שמכוח עסקיו, איש בעל מסעדה גדולה ואדם מפורסם, יש תמיד צרות בבנק ומגבלות כפיות מגיע לבנק כתוצאה מאירוע ונטען שהוא ביצע אלימות מילולית. מצלמות אבטחה הובאו והדבר היחיד שיש זה שקוראים לו 'רפי כהן'. יש לו תיק קודם, הוא חזר מיוזמתו לארץ, כדי לפתור את כל הבעיות. יש מספיק אנשים שמוכנים שיהיה אצלם במעצר בית".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

השופט דרויאן סיכם את הדיון: "החשוד נעצר בחשד לאיומים בסניף בנק ובהמשך באמצעי תקשורת אחרים על עובדים אחרים באותו סניף. עיון בחומר החקירה מראה כי קיים חשד סביר בתיק זה. החשוד יצא לחו"ל ואינו נמלט בעת שתיק החקירה תלוי ועומד נגדו יחד עם שני תיקים פלילים שבהם הותלו הליכים עקב יציאתו מהארץ וכאשר אחד מתיקים אלו הגיע לשלב של טיעונים לעונש, כיון שכך החשש של המשטרה מחשש מהימלטות הוא מבוסס היטב".

 

השופט התייחס למצבו הנפשי של כהן ואמר שמסוכנותו כלפי אחרים אינה ברמה גבוה. "ניתן להביא לשחרורו של החשוד מבלי לסכן את החקירה ואחרים ובבדך שתבטיח שלא יתחמק עוד מחקירה או ממתן הדין", קבע השופט. אחד התיקים של כהן היה מול השופט דרויאן. לפני הדיון אמר השף: "אם הייתי יכול הייתי מדבר הרבה, והיתי מפתיע אתכם".

 

אחר הצהריים השיג כהן את הערבות לה נדרש ובית המשפט שחרר אותו למעצר בית. על כהן נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה וכמו כן נאסר עליו להתקרב 200 מטר מסניף הבנק בתל אביב, שעל עובדיו הוא איים על פי החשד. כהן חויב להתייצב בתחנת משטרה או בבית משפט, על פי זימון בכתב או בעל פה. מחר (שישי) בבוקר יתייצב כהן בבית המשפט לדיון בבקשה להארכת מעצרו, או לקביעת תנאי שחרור עד תום ההליכים.

 

עורכי הדין של רפי כהן אמרו לאחר הדיון: "הוא נעצר רק כי שהוא מפורסם. הוא לא נמלט מהדין ונסע לחוץ לארץ כדי לנוח ולנקות את הראש. לא קל להיות רפי כהן. הוא עוד יחזור לעסקי המסעדנות ורוצה לחזור".

 

בחודש אפריל נסגרה מסעדת "רפאל" של כהן והשף נעלם. עובדים של המסעדה פנו לבית המשפט בבקשה להוציא צו פירוק למסעדה בטענה שמאז פברואר הפסיקה המסעדה לשלם שכר לעובדים ובעליה, רפי כהן, נעלם. העובדים טענו לחובות של יותר מ-100 אלף שקלים ובנוסף, ספקים פקדו את המסעדה וניסו לגבות מהעובדים את החובות, שלטענתם עמדו על מאות אלפי שקלים.

 

המפרק הזמני של המסעדה טען כי הסכומים שחייבים לעובדים עומדים על כחצי מיליון שקלים ועוד 1.5 מיליון לספקים. בנוסף, שתי החברות של כהן, חברת ש.מ.ר.פ מסעדות ואירוח וחברת רפי כ. השקעות בע"מ, חייבות גם 600 אלף שקל למלונות דן ועוד 1.5 מיליון לרשות המסים.

 

לפני שנתיים חווה כהן משבר נוסף כשהמסעדה בתל אביב נסגרה לשבוע. בתחילה לא היה ברור מדוע וההשערה הייתה כי מדובר במחסור בכוח אדם, אבל לאחר מכן טען כהן כי המסעדה היתה מעורבת בהונאת ענק בכספים שבוצעה דרך מערכת המיחשוב והקופה של המסעדה.


פורסם לראשונה 07/09/2017 10:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השף רפי כהן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים