שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נרדמים עם הכלב במיטה? כך תושפע איכות השינה
  גם אתם לא יכולים להירדם בלי הכלב שלכם לצידכם? חוקרי "מאיו קליניק" בדקו את איכות השינה של נבדקים כשהכלב ישן לצידם בחדר השינה, ובמיטה

  האם כלב בחדר השינה מועיל או מזיק לאיכות השינה? מחקר חדש של מרפאת מאיו קליניק טוען שחברו הטוב ביותר של האדם יכול לעזור לחלק מכם לישון טוב יותר.

   

  מעל 400 אלף ישראלים מחזיקים כלב בבית. יותר מאשר חיית מחמד, רבים מתייחסים לכלב כבן משפחה לכל דבר. אבל המומחים היו חלוקים על השינה עם הכלב. מחקר שנערך לפני שנתיים כבר מצא שנוכחות כלב בחדר השינה נתפסת אצל חלק כמפריעה לאיכות השינה.

   

  בחדר -כן, במיטה -לא

  כדי לבדוק שוב את הנושא, החוקרים מהמרכז לרפואת שינה של מאיו קליניק ערכו מחקר בו נבדקה ההשפעה של כלבים בחדר השינה על מהלך השינה. לשם כך הם גייסו 40 אנשים בריאים שאינם סובלים מהפרעות שינה, וכלביהם בגיל 5 חודשים ומעלה. הן הכלבים והן הבעלים נשאו מכשיר לניטור השינה למשך שבעה לילות.

   

  החוקרים בדקו את איכות השינה הן של בני האדם והן של הכלבים, שכללה את זמן השינה, זמן העירות, וזמן הפעילות בעת העירות במהלך הלילה. הם מצאו שאיכות השינה אצל בני האדם שנבדקו, הגיעה ליעילות של 81% בממוצע (בסולם של 0 עד 100%), ואיכות השינה של הכלבים הגיעה ל-85% בממוצע כאשר הכלבים נכחו בחדר השינה של בעליהם.

   

  הממצאים הראו עוד כי איכות השינה של הנבדקים הייתה נמוכה יותר כאשר הכלב ישן עם הנבדק במיטה, בהשוואה לאיכות השינה כאשר הכלב נכח בחדר השינה. החוקרים סיכמו כי נוכחות של בעל חיים בחדר השינה אינה מפריעה למהלך השינה.

   

  "חיית מחמד יכולה להפיג מתח ולשפר מוכנות נפשית לשינה אצל חלק מהאנשים", מסביר הפרופ' גיורא פילר, מומחה לרפואת שינה ומנהל מחלקת ילדים בביה"ח כרמל בחיפה, "אצל אלה שאינם בטוחים באיכות השינה, ישנם מספר סימנים לחסך שינה שכוללים עייפות ביקיצה, ירידה בריכוז, פגיעה בזיכרון, עליה בתיאבון, בלחץ הדם, ברמת הגלוקוז, מחלות חוזרות בשל מערכת חיסון ירודה. במקרים כאלה, יש לבדוק שמא השינה אינה תקינה באמצעות בדיקה במעבדת שינה".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נרדמים עם הכלב במיטה? כך תושפע איכות השינה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים