שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  וולקאם טו יזראל: עלייה בתיירות הנכנסת
  מגמת העלייה של התיירים המגיעים לישראל נמשכת. חודש אוגוסט רשם עלייה של 20 אחוזים בכניסת תיירים לארץ לעומת אוגוסט 2016. כמה זה בכסף ומאילו מדינות מגיעים לכאן הכי הרבה? כל הפרטים בפנים

   

  כך מוצגות הערים המרכזיות בישראל בקמפיין משרד התיירות    (צילום: משרד התיירות)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מגמת העלייה בתיירות נמשכת גם בקיץ 2017: נתוני חודש אוגוסט השנה משקפים עלייה של כ-20 אחוזים בתיירות ביחס לחודש אוגוסט 2016 ועלייה של כתשעה אחוזים בהשוואה לחודש אוגוסט 2015. כך עולה מדו"ח שפרסם היום משרד התיירות.

   

  כמה זה במספרים? 231.8 אלף תיירים הגיעו לארץ בחודש אוגוסט דרך האוויר. דרך היבשה נכנסו לישראל כ-21.9 אלף תיירים מתוכם 18.8 אלף מירדן ו-3.1 אלף דרך מצרים.

  עלייה של 20% בכניסות תיירים באוגוסט השנה (צילום: דני שדה)
  עלייה של 20% בכניסות תיירים באוגוסט השנה(צילום: דני שדה)
   

  בנוסף, נרשמה עלייה גם בקרב התיירים אשר נכנסו למדינה לביקור של יום אחד. בחודש אוגוסט נכנסו לישראל 21.2 אלף מבקרי יום לעומת 9.4 אלף באוגוסט אשתקד - עלייה של 125 אחוזים ביחס לאוגוסט 2016 וירידה של 32.1 אחוזים ביחס לאוגוסט 2015.

   

  מה הסיבה לעלייה?

  מעבר לשקט הביטחוני היחסי, סבסוד הטיסות לאילת על ידי המדינה, מדיניות השמיים הפתוחים שהביאה לכאן חברות סדירות ולואו קוסט חדשות, השנה משרד התיירות שינה את מועדי הקמפיינים לארץ. המשרד יצא בקמפיין שיווקי באירופה לקראת הקיץ במטרה לעודד תיירות לישראל דווקא בחודשי הקיץ, אשר היו ידועים עד כה במספרי תיירים נמוכים יחסית לשאר חודשי השנה.

   

  כך למשל, מארצות הברית נרשמו באוגוסט השנה 57.2 אלף כניסות תיירים - גידול של 33 אחוזים ביחס לאוגוסט 2016. בפולין, בו ביצע משרד התיירות קמפיין לראשונה, נרשם גידול של 60 אחוזים בכניסות תיירים.

  57.2 אלף תיירים מארה"ב רק באוגוסט 2017 (צילום: United)
  57.2 אלף תיירים מארה"ב רק באוגוסט 2017(צילום: United)
   

  לסיכום, 253.8 אלף תיירים נכנסו לארץ בחודש החם השנה. בשמונת החודשים הראשונים של 2017 נכנסו לישראל כ-2.3 מיליון תיירים - עליה של כ-24 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה ב-2016, אז נכנסו לישראל מחודש ינואר ועד אוגוסט כ-1.8 מיליון תיירים.

   

  כמה זה בכסף?

  רק בחודש יולי השנה נרשמו הכנסות מתיירות נכנסת בגובה של כ-280 מיליון דולר. מתחילת השנה ההכנסות מתיירות נאמדות כבר בכ-3.4 מיליארד דולר.

  3.4 מיליארד דולר הכנסות מתיירות השנה (צילום: shutterstck)
  3.4 מיליארד דולר הכנסות מתיירות השנה(צילום: shutterstck)

  חמש הגדולות

  ומאילו מדינות הגיעו לכאן הכי הרבה הקיץ? במקום החמישי גרמניה עם 11.5 אלף תיירים, מעליה ניצבת רוסיה במקום הרביעי עם כניסה של 18.4 אלף תיירים. בהפרש קטן בריטניה שהביאה לכאן 19.8 אלף תיירים.

  רוב התיירים מגרמניה, רוסיה, בריטניה, צרפת וארה"ב (צילום: shutterstock)
  רוב התיירים מגרמניה, רוסיה, בריטניה, צרפת וארה"ב(צילום: shutterstock)

  ובראש טבלת המדינות עם כמות התיירים הגדולה ביותר רק בחודש אוגוסט 2017 הן: צרפת עם 39 אלף תיירים שלחלוטין יכולנו להבחין בהם השנה ובמקום הראשון ארצות הברית עם לא פחות מ-57.2 אלף תיירים, כאמור רק בחודש אוגוסט השנה.

  התיירים נוהרים אל חופי ישראל: המשך מגמת עלייה הקיץ (צילום: ירון שרון)
  התיירים נוהרים אל חופי ישראל: המשך מגמת עלייה הקיץ(צילום: ירון שרון)
   

  ״מדיניות השיווק החדשנית ממשיכה להוכיח את עצמה ולהביא לשיאים חדשים בתנועת התיירות לישראל. המהפכה בתיירות לישראל תורמת תרומה אדירה למשק, לתעסוקה ולכלכלה הישראלית. אנחנו נחושים להמשיך בדרך זו ולהוביל את התיירות לישראל לשיאים חדשים", כך שר התיירות יריב לוין.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "וולקאם טו יזראל: עלייה בתיירות הנכנסת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  עלייה בתיירות נכנסת: 20 אחוזים יותר מאוגוסט 2016
  צילום: Shutterstock
  מומלצים