שתף קטע נבחר

נתניהו נחת בארגנטינה והתקבל בטקס רשמי

ראש הממשלה פותח את מסעו באמריקה הלטינית בבירה בואנוס איירס. משם הוא ימשיך למקסיקו, קולומוביה ולפגישה עם דונלד טראמפ בשולי עצרת האו"ם

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נחתו הערב (יום ב') בארגנטינה והתקבלו בטקס רשמי בשדה התעופה. הם פותחים ביקור מדיני שיימשך 10 ימים באמריקה הלטינית ובארה"ב: מארגנטינה ימשיך נתניהו לקולומביה ולמקסיקו, ואת מסעו יסיים בניו יורק שם יפגוש את הנשיא דונלד טראמפ בעצרת האו"ם.

 

מדובר בפעם הראשונה שבה נוחת מטוס אל על בבואנוס איירס מאז חטיפת אדולף אייכמן ב-1960. מדובר בביקור חשוב אחרי שנים של משטרים עוינים לישראל, שטענה שחלקם שיתפו פעולה עם איראן בטיוח הפיגועים בשגרירות ישראל (1992) ובבניין הקהילה היהודית (1994). הנשיא הנוכחי מאוריסיו מאקרי, שנחשב ידיד ישראל, הגיע אחרי עידן כריסטינה קירשנר, שבמהלך כהונתה נרצח התובע אלברטו ניסמן, שעמד בראש חקירת הפיגוע בבניין הקהילה היהודית.

 

לפני המראתו אמר נתניהו שמדובר ב"ביקור היסטורי", והוסיף: "זו הפעם הראשונה שראש ממשלה מכהן נוסע לבקר בדרום אמריקה ובמרכז אמריקה. אני ביקשתי ממשפחות עובדי משרד החוץ שניספו בפיגוע הגדול בבואנוס איירס להצטרף אליי".

 

 

קבלת הפנים לבני הזוג נתניהו (צילום: אבי אוחיון, לע''מ) (צילום: אבי אוחיון, לע''מ)
קבלת הפנים לבני הזוג נתניהו(צילום: אבי אוחיון, לע''מ)

 (צילום: לע''מ) (צילום: לע''מ)
(צילום: לע''מ)

 (צילום: לע''מ) (צילום: לע''מ)
(צילום: לע''מ)

 (צילום: לע''מ) (צילום: לע''מ)
(צילום: לע''מ)

 

 

 

 

 

לקראת הביקור דיווחו כלי תקשורת בארגנטינה שהנשיא מאקרי יתחייב להעביר לישראל ארכיונים שבהם תיעוד של הקשרים בין ארגנטינה לבין המשטר הנאצי במהלך מלחמת העולם השנייה, ובעיקר בשנים שאחריה –

שבהן סייע משטרו של חואן דומינגו פרון לבכירים נאצים שנמלטו לבואנוס איירס ומצאו מקלט במדינה.

 

בדיווחים צוטט מקור מקומי שטען שקיים תיעוד של הקשרים בין השלטון בארגנטינה לבין גרמניה, ושהמידע שיועבר לישראל יהיה "בעל ערך רב לעם היהודי". על העברת הארכיונים, צוין, עמל בחודשים האחרונים השגריר הישראלי בבואנוס איירס אילן סטולמן.

 

בישראל רואים במהלך אות להגברת הפתיחות עם ארגנטינה. ככל הנראה מדובר בסריקות של 139,544 תמונות ומסמכים של משרד החוץ במדינה בתקופת השואה ובשנים שאחרי המלחמה, והם עשויים ללמד על התנהגות של הדיפלומטים הארגנטינים באותה תקופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע''מ
בני הזוג נתניהו אחרי הנחיתה בארגנטינה
צילום: אבי אוחיון, לע''מ
מומלצים