שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת הצוללות: ראש לשכת רה"מ לשעבר - למעצר בית
  דוד שרן, ששימש כראש לשכת נתניהו ונחשד בקבלת שוחד, שוחרר למעצר בית יחד עם היועץ האסטרטגי צחי ליבר

   

  דוד שרן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  דוד שרן(צילום: מוטי קמחי)

  צחי ליבר ()
  צחי ליבר

  ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, שנעצר בפרשת הצווללות, שוחרר היום (ג') לעשרה ימי מעצר בית. דוד שרן, ששימש בעבר כראש לשכתו של בנימין נתניהו, קיבל על פי החשד שוחד כדי לקדם את עסקאות כלי השיט עם הגרמנים. יחד איתו שוחרר למעצר בית גם היועץ האסטרטגי צחי ליבר.

   

  לפי החשד, השוחד הועבר לשרן במזומן דרך שני היועצים האסטרטגיים, ליבר ונתי מור. עד המדינה מיקי גנור ייצג בישראל את התאגיד הגרמני טיסנקרופ וביקש לקדם עסקאות רכש צוללות וספינות ואחזקתן, וכן הקמת מפעל אמוניה. המשטרה חושדת כי הכסף הועבר ממנו דרך ליבר ומור, ומהם אל שרן עצמו. גנור הפנה את החוקרים להעברה כספית שביצע לפני קצת פחות משנה לחשבון הבנק של השניים, ומשם משך נתי מור 30 אלף שקלים במזומן ועל פי חשד החוקרים העביר אותם במזומן לשרן.

   

  העברות דומות נרשמו עוד בשנת 2014. באותה שנה היועץ ליבר חיבר בין גנור לבין שרן. גנור סיפר לחוקרים כי ראה בשרן עוד דמות שיכולה לקדם את ענייניו כנציג התאגיד הגרמני, בעסקאות שעליהן היה אמור לגרוף עמלות במיליונים. את כספי השוחד לכאורה לשרן הוא העביר על פי החשד באמצעות חברת הייעוץ של ליבר ומור.

   (צילום: שאול גולן, דנה קופל) (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
  (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
   

  היועץ ליבר, שחשוד בתיווך לשוחד, בקשירת קשר לביצוע פשע ובשיבוש מהלכי חקירה בפרשת הצוללות, שוחרר כאמור אף הוא למעצר בית. ליבר שוחרר בהסכמה ל-10 ימי מעצר בית, לאחר הפקדת 50 אלף שקל ערבות עצמית. בנוסף, הוטל עליו איסור יציאה מהארץ ב-90 הימים הקרובים ובמהלך תקופה זו ייאסר עליו להתראיין וליצור קשר עם המעורבים.

   

  במהלך חקירתו הודה ליבר בהעברת כספים מעד המדינה מיקי גנור לשרן. כמו כן, השבוע פורסם כי לפני כשנה ביקש לקנות דירה בבעלות יועצת תקשורת אחרת בשווי של מיליון שקל. לפגישה עם עורכי הדין הגיע עם שקית שחורה ובה מאות אלפי שקלים במזומן. פרטי העסקה, שבוטלה לבסוף, נודעו למשטרה.

   

  ביום שישי עימתה המשטרה את ליבר עם גנור. "צחי, סיפרתי להם הכול. תספר גם", ביקש גנור, שנעצר בחשד לשורת עבירות בהן שוחד, מרמה והלבנת הון. ליבר סירב לשתף פעולה עם גנור בעימות. השניים היו חברים טובים עד פיצוץ הפרשה. העימות התרחש לאחר שליבר כבר הודה שלא סיפק לגנור שירות בעבור התשלומים שקיבל, וכי העביר את הכספים שקיבל לראש לשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן. בשלב מסוים, אחרי שהודה, החליט ליבר להפסיק לשתף פעולה בחקירה.

   

   

  הבוקר הותר לפרם את זהותם של שניים ממקורביו של השר יובל שטייניץ, שנחקרו בתחילת השבוע כחלק מהסתעפויות "פרשת הצוללות". השניים הם גרי חכים, גיסו של שטייניץ ויועצו, ואביעד שי, שהיה בעבר יועצו המקצועי הצמוד במשרד האוצר.

   

  סעיפי החשד המדויקים נגד השניים לא פורסמו מכיוון שהם לא הובאו לדיון בבית המשפט אלא שוחררו בתנאים מגבילים. ואולם ידוע שחכים ושי נחקרו בעקבות דברים שאמר בחקירתו עד המדינה מיקי גנור.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פרשת הצוללות: ראש לשכת רה"מ לשעבר - למעצר בית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים