שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנית המתאר של הרצליה תושהה לשנה וחצי לפחות
  התוכנית תעבור לבחינה נוספת של הרשות המקומית למשך 18 חודשים, כך החליטה היום הוועדה המחוזית, לאחר בקשת עיריית הרצליה למשוך את התוכנית. תוכנית המתאר שהופקדה במרץ 2017, מאפשרת תוספת של כ-52,000 יחידות דיור

  ועדת המשנה להתנגדויות שבוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב, החליטה היום (ג'), לאפשר לוועדה המקומית בהרצליה בחינה נוספת של תוכנית המתאר לעיר הרצליה למשך 18 חודשים, זאת לאחר בקשת עיריית הרצליה למשוך את התוכנית.

   

  במהלך תקופה זו, ייבחנו בשנית היבטים תכנוניים שונים, בהם: מערכות תחבורה ציבורית רב שלבית, תשתיות, יחס בין שכונות וותיקות וחדשות, היבטים והשלכות תוכניות התחדשות עירונית ונושאים נוספים לשיקול דעת הוועדה המקומית. כמו כן, פרק זמן זה יאפשר לוועדה המקומית לקיים מהלך משלים של שיתוף ציבור.

   

  עוד ציינה הוועדה בהחלטתה, כי בתוך 60 יום יגיש מהנדס הוועדה המקומית לוועדת המשנה, מתווה להליך עדכון התוכנית הכולל את ההיבטים הנ"ל. בנוסף, תוגש הצעה למערך כלים משלימים ליישום ניהול, מעקב ובקרה של התוכנית, והצגת לוח זמנים ואבני דרך לאופן קידום ההליך המוצע ובכלל זה דיווח תקופתי מדי כ- 4 חודשים לוועדת המשנה.

   

  בעקבות ההחלטה אומר עו"ד עפר טויסטר, העוסק בתכנון ובניה, כי התוכנית נועדה להגדיל נפח הבניה בצורה משמעותית ולאור ההשהייה זה לא יקרה או לפחות לא יקרה בהיקפים שרצתה הועדה המחוזית וכלל לא ברור מה יעלה בסופה של התוכנית גם בתום התקופה. 

   

  "אם השלטון המרכזי חושב שהוא יכול ללחוץ על השלטון המקומי על מנת להגדיל משמעותית את הצפיפות ועל ידי כך להוריד מחירים אז לאור הלחץ הציבורי , הדבר מטיל ספק על יכולת השלטון המרכזי לכפוף על השלטון המקומי גידול דרמטי של הצפיפות. בעיקר כשמתקרבת שנת בחירות".

   

  תוכנית המתאר שהופקדה במרץ 2017, מאפשרת תוספת של כ-52,000 יחידות דיור שאמורות לתת מענה לגידול הצפוי של כ- 200,000 תושבים עד לשנת 2030. 

   

  דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב: "איכות החיים של התושבים על כל היבטיה - בהם צרכים תחבורתיים, חינוכיים, תעסוקתיים, תרבותיים, וסביבתיים - עומדת במרכזן של כלל תוכניות הבניה, כולל בתוכנית זו. ועדות התכנון רואות כיצד העיר מאפשרת מחזור חיים שלם לתושב, והתושב הוא לא רק הבסיס לתכנון, הוא גם חלק בלתי נפרד מהתהליך".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תוכנית המתאר של הרצליה תושהה לשנה וחצי לפחות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים