שתף קטע נבחר

"שנינו שליחי ציבור": האחים נפגשו באזור האסון במקסיקו

איתי שאול נסע להתפלל בקהילה היהודית במקסיקו סיטי ומצא עצמו שליח ציבור לשתי קהילות שנפגעו קשה ברעידת האדמה. אחיה שאול הגיע במסגרת יחידת החילוץ כדי להציל חיים: "שמחים שהצלחנו לתת מעצמנו לציבור שסובב אותנו, גם לקהילה היהודית - וגם לעם המקסיקני"

 

איתי שאול היה בטיסה בדרכו למקסיקו סיטי, למלא את תפקיד החזן בתפילות הימים הנוראים בקהילת "יבנה", כאשר גילה עם שאר הנוסעים שלא ינחתו ביעדם בשל רעידת האדמה הקשה שפקדה את האזור בעודם בין שמיים לארץ. כשהגיע לקהילה אחרי תלאות רבות, ממש לפני ראש השנה, מצא המוני יהודים שנפגעו מהרעש, וגם את אחיו – איש יחידת החילוץ, שהוזעק למקום כדי לסייע.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

"זה היה מרגש מאוד להיפגש בדיוק שם", הם מספרים ממקסיקו בריאיון משותף לאולפן ynet. איתי שאול (39) שהוזמן לקהילה היהודית כחזן הקהילה, מספר כי "למעשה לקהילה שלנו הצטרפה הקהילה מקונדסה, שבית הכנסת שלה נפגע, כך שבעצם הייתי חזן של שתי קהילות מאוד חשובות פה, במקסיקו סיטי, שעברו חוויה קשה ברעידת האדמה. בתפילת 'ונתנה תוקף' כשהתפללנו 'כל באי עולם יעמדו לפניך...' ואמרנו 'מי ברעש', המילים קיבלו משמעות הרבה יותר עמוקה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אחיה שאול (32) נחת בעיר הנפגעת ממש בראש השנה, על פי היתר הלכתי מיוחד של הרבנות הצבאית, כשהוא משאיר מאחור אישה וילדים שנותרו לבד בחג. הוא מספר כי את החג לא עשה גם עם אחיו. "כחלק מהמשלחת היינו עסוקים בעבודה כמעט 24 שעות מרגע שהגעתי, במשמרות... אבל נחמד לדעת שנמצאים קרוב אחד לשני".

 

"אני נשאר עם הקהילה היהודית"

בחיי היומיום איתי הוא עורך דין, תושב מודיעין - ואחיה מהנדס בניין, תושב היישוב אלון. השניים נפגשו לראשונה רק אתמול (יום א'). "נסעתי אליו לאתר", מספר איתי, "וראיתי את הפעולות שהוא מבצע עם כל היחידה, ובאמת זה היה מפגש מרגש".

 

שנינו שליחי ציבור". איתי שאול (מימין) ואחיו אחיה ()
שנינו שליחי ציבור". איתי שאול (מימין) ואחיו אחיה

 

הוא מוסיף כי "אני שמח שלשנינו יצא להיות שליחי ציבור - כל אחד בתחומו. שמח שהגענו לפה והצלחנו קצת לתת מעצמנו לציבור שסובב אותנו - גם הציבור היהודי שיושב פה, במקסיקו סיטי, וגם הציבור הכללי, העם המקסיקני, שאחיה בא לעזור לו עם כל יחידת החילוץ וצבא הגנה לישראל. השארנו את המשפחות שלנו בארץ, ואני חושב שהמפגש הזה גרם אולי קצת להורדת מפלס הגעגועים והחששות".

 

בימים הקרובים מקווה אחיה לסיים את תפקידו ולשוב לארץ, "אבל אני נשאר פה ליום כיפור עם הקהילה, וביחד נתפלל לשנה טובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתי שאול (מימין) ואחיו אחיה
מומלצים