שתף קטע נבחר

10.25 מיליון שקל לדירה בקומה ראשונה בת"א

דירת 5 חדרים בפרויקט יוקרה בשדרות מסריק בתל אביב, שיוקם במקומו של הבניין ההיסטורי של הביטוח הלאומי, נמכרה במחיר של 55 אלף שקל למ"ר. בירושלים שוק דירות היוקרה שומר על יציבות ובטבריה נמכרו 5 דירות במחיר של 14.5 מיליון שקל בפרויקט חדש

נתוני הלמ"ס והאוצר מלמדים על קיפאון בשוק הדיור , אבל גם עכשיו מדווחות חברות הנדל"ן על סגירת עסקאות בשווי מיליוני שקלים. לפניכם כמה מהדוגמאות של השבוע האחרון:

 

ת"א: 10.25 מיליון שקל לדירה בקומה ראשונה

דירה בקומה ראשונה בפרויקט פינת מסריק בשדרות מסריק בתל אביב נמכרה במחיר שיא לדירה מסוגה - 10.25 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר של כ-55 אלף שקל למ"ר, לעומת ממוצע של כ-35 אלף שקל למ"ר בדירות דומות.

 

מדובר על דירת 5 חדרים בשטח של 187 מ"ר ו-30 מ"ר מרפסות. הדירה נמצאת בפרויקט פינת מסריק של קבוצת כנען במסגרת תמ"א 38 - הריסה ובנייה מחדש - במתחם בו שכן הבניין ההיסטורי של הביטוח הלאומי.

 

הבניין המקורי נבנה בשנת 1952, והיה סניף הביטוח הלאומי של תושבי תל אביב אך לא נכלל ברשימת הבניינים לשימור. על המגרש, ששטחו כ-600 מ"ר, ייבנה בניין מגורים חדש בן שבע קומות ו-16 דירות פאר, באיכות בנייה גבוהה, בהשראת אדריכלות הבאוהאוס של תל אביב - העיר הלבנה.

 

 

 (הדמייה: itstudio) (הדמייה: itstudio)
(הדמייה: itstudio)

"אין ספק שמדובר בסכום לא מבוטל לדירת מגורים, הגבוה ביחס לממוצע המחירים בעיר", מציינת שמאית המקרקעין נחמה בוגין. "אולם, אין זה מפתיע, שכן מדובר בדירת מגורים חדשה וגדולה בלב תל אביב, בפרויקט יוקרתי ומושקע, שנבנה על מגרש עם ערך היסטורי באזור הכי נחשק בעיר".

 

פרויקט מסריק כולל שטח מסחר בקומת הקרקע, חניון תת-קרקעי, דירת דופלקס גן, דירות 2, 3 ו-4 חדרים. בקומה העליונה מתוכננים שני מיני פנטהאוזים בני 5-6 חדרים בשטח של 148 מ"ר ו-20 מ"ר מרפסת ובקומת הגג מתוכנן פנטהאוז בודד ענק בשטח של כ-200 מ"ר ו-160 מ"ר מרפסות, שישקיף על נוף פנורמי של תל אביב. כל הדירות תהיינה ללא ממ"ד, ובמקומו יהיה מרחב מוגן קומתי. 

 

עד כה נמכרו בפרויקט 12 דירות מתוך 16. בחברה מציינים כי הפרויקט ממוקם על תב"ע היסטורית של כיכר רבין מתקופת המנדט, וכי הליך הרישוי כלל תוספת זכויות מכוח תמ"א 38, אשר באחרונה התגבשה לגביה מדיניות תכנונית מחמירה באזור מרכז העיר. התכנון האדריכלי של הפרויקט בוצע על ידי בר אוריין אדריכלים, ועיצוב הפנים על ידי נסטור סנדבק.

 

יו"ר קבוצת כנען איל הנדלר מסר כי "כאשר ישנו פרויקט במיקום אסטרטגי, שמציע סטנדרט מגורים יוקרתי ויוצא דופן במיקום נדיר וייחודי בתוך ליבה הפועם של תל אביב, יש מי שידע להעריך זאת ואף לשלם בהתאם".

 

ירושלים: דירות יוקרה ב-4-7 מיליון שקל

לפי נתוני האוצר, בעיר ירושלים קיים שפל היסטורי ברכישת דירות בשווי עד 2 מיליון שקל. עם זאת, לפי נתוני חברת דרא, המשווקת פרויקטים יוקרתיים בעיר, יש יציבות בפלח השוק של דירות יוקרה, בסכומים של ארבעה עד שבעה מיליון שקל.

 

כך, בפרויקט MUSEUM RESIDENCE של האחים ישראל בשכונת ניות, הנבנה על קרקע בבעלות פרטית במרכז העיר, נמכרו בחודש האחרון חמש דירות, בכ-26 מיליון שקל. בין הדירות כלולות דירת גן 5 חדרים בגודל 150 מ"ר ו-80 מ"ר גינה, עם שתי חניות, מחסן וגינה, בכ-5.1 מיליון שקל, ודירת 5 חדרים במפלס אחד, 144 מ"ר עם שתי חניות ומחסן, בכ-5.9 מיליון שקל.

 (view point הדמיות) (view point הדמיות)
(view point הדמיות) (view point הדמיות) (view point הדמיות)
(view point הדמיות)

בפרויקט אזורים היוקרתי במוצא עילית, הכולל חדר כושר, ספא ובריכת שחייה, נמכרו חמש דירות בחודשים האחרונים, בטווח מחירים של 3.7 מיליון שקל לדירת 5 חדרים בשטח של כ-144.5 מ"ר ומרפסת בשטח של כ-116 מ"ר, עד 8.3 מיליון שקל לקוטג' בשטח של כ-333 מ"ר וגינות בשטח של כ-208 מ"ר.

 


 (3Dvision הדמיות) (3Dvision הדמיות)
(3Dvision הדמיות)

פרויקט נוסף הוא בוטיק הנביאים, גם של חברת אזורים, במכרז העיר, בו נמכרה דירה גדולה, שכוללת שתי דירות שאוחדו לאחת עם שבעה חדרים בשטח של 216 מ"ר ושתי מרפסות של 60 מ"ר כל אחת, 11 מ"ר מחסן ושתי חניות, בסכום של 11.5 מיליון שקל .

 (קרדיט הדמיה: סטודיו אנדו) (קרדיט הדמיה: סטודיו אנדו)
(קרדיט הדמיה: סטודיו אנדו)

לדברי מנחם שנדור, מנהל המכירות של בוטיק הנביאים, "אם בעבר רוכשי הדירות היו בעיקר תושבי חוץ, הרי שהיום נתן לראות יותר ויותר אנשים ישראלים דווקא הנוטשים את מרכז הארץ. בדרך כלל הם ישראליים בשנות החמישים והשישים לחייהם, מצמצמי דיור, כלומר כאלו העוברים לדירות קטנות יותר משהיו להם, לאחר שהילדים גדלו ועזבו את הבית .

 

קובי בן שמחון, משנה למנכ"ל דרא, אמר כי יש גם רוכשים ש"חרף אי הוודאות הנוגעת לחוק דירה שלישית, בוחרים להשקיע בפרויקט, שאופיו ומיקומו הייחודי – בקרבת מוסדות התרבות של ירושלים, נמכר ברמות מחיר המצדיקות השקעה".

 

טבריה: 5 דירות ב-14.5 מיליון שקל

חברת שניר, המשקוות נדל"ן למגורים ומסחר, מכרה החודש חמש דירות בפרויקט המגורים ברחוב דוד גולומב 2 בשכונת דוד רמז בעיר, בהיקף מכירות הנאמד ב-14.5 מיליון שקל. הפרויקט נמצא בהליכי בנייה ומועד האכלוס צפוי בדצמבר 2018.

 

 (הדמיה: אסף פרץ) (הדמיה: אסף פרץ)
(הדמיה: אסף פרץ)

הפרוייקט כולל בניין חדש בן שש קומות עם שתי דירות בקומה. הבניין כולל דירות 4 ו-5 חדרים, וכן פטנהאוז בקומה השישית. מחברת שניר נמסר כי נותרו למכירה 6 דירות מתוך 13 הדירות בבניין. יזם הפרויקט הוא תמא שיקום מבנים בע"מ.

 

דוגמאות למחירים בפרוייקט: דירת 4 חדרים בגודל של 106 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת במחיר של 950 אלף שקל, דירת 5 חדרים בגודל של 125 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת במחיר של 1.14 מיליון שקל, פנטהאוז בגודל 165 מ"ר ו-101 מ"ר מרפסת, יחיד בקומה, ב-1.89 מיליון שקל ודירות גן 4 ו-5 חדרים במחירים של 1.25 מיליון שקל.

 

לדברי ניר שמול מנכ"ל שניר, מתרחשת כיום פריחה נדל"נית בטבריה. "שכונות חדשות מוקמות, בתי מלון יוקרתיים חדשים נפתחים ופרויקטים חדשים יוצאים לשיווק באזורים שונים בעיר", הוא אמר. "כיום ניתן עדיין להשיג דירות חדשות בפחות ממיליון שקל, מחיר שקשה מאוד להשיגו כיום בישראל".


פורסם לראשונה 27/09/2017 21:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים