שתף קטע נבחר

צפו: רבבות בסליחות האחרונות בכותל

המוני מאמינים מרחבי העולם היהודי כולו נושאים את התפילות והפיוטים המיוחדים של "הימים הנוראים" בפעם האחרונה לשנה זו. אמש התקיימה העצרת המרכזית ברחבת הכותל המערבי, בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורבבות מתפללים. היינו שם, וכך זה נראה

 

אחרי כמעט 40 יום של סליחות – הגיעה ההזדמנות האחרונה: המוני מאמינים מרחבי העולם היהודי נושאים אמש (יום ה') את התפילות והפיוטים המיוחדים של "הימים הנוראים" בפעם האחרונה לשנה זו, לקראת שיאם של ימי הדין שיחל הערב (ו'), יום הכיפורים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

כל מה שרציתם לדעת על יום הכיפורים - בעמוד מיוחד

מתי נכנס יום כיפור - ומתי יוצא הצום?

 

עצרת הסליחות המרכזית נערכה, כפי המסורת, ברחבת הכותל המערבי בירושלים, בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והראשון לציון יצחק יוסף, ובהשתתפות רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ'. רבבות בני אדם מילאו את רחבת הכותל המערבי וסביבותיה, והאירוע כולו הועבר כאן בשידור חי, באמצעות "הקרן למורשת הכותל המערבי".

 

רבבות בסליחות האחרונות בכותל ()
רבבות בסליחות האחרונות בכותל

 

בני עדות המזרח מזמרים בהכנעה "חטאנו לפניך, רחם עלינו", האשכנזים מתחננים בפעם האחרונה "שמע קולנו, חוס ורחם עלינו" – והכול מכינים עצמם נפשית ופיזית, בחשבון נפש ועם הרבה אוכל, לתפילת "כל נדרי" שתפתח את היום הנורא והקדוש ול-25 שעות של צום (היכנסו כאן כדי ללמוד להתמודד עם הצום ). 

 

החל משישי בערב ועד צאת הכוכבים שלמחרת (מוצאי השבת), יש להימנע ממאכל, ממשתה, מנעילת נעלי עור, מרחיצה וסיכה וכן מקיום יחסי מין. עם סיום יום הכיפורים לאחר תפילת "נעילה", בתקיעת שופר, מתוך אווירה של שלמות טהרה, נהוג "להזדרז במצוות" ולהתחיל לבנות עוד באותו הלילה את הסוכה, לקראת החג בשבוע הבא.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים