שתף קטע נבחר

ברית לאחיין החייל שנהרג בתאונת התומ"ת: "שמחה מהולה בעצב"

בהתהפכות התותח המתנייע ברמת הגולן נהרגו סמ"ר אבינועם כהן וסגן אבשלום ערמוני. אחותו של כהן ילדה בן ביום התאונה, ואביו של ערמוני שהוזמן לברית הגיש את התינוק, שנקרא נועם-עובדיה, לסנדק


אבינועם כהן ז"ל ()
אבינועם כהן ז"ל

משפחת כהן מירושלים, שבנה אבינועם נהרג בהתהפכות התומ"ת (תותח מתנייע) ברמת הגולן לפני כשבועיים, חגגה בערב חג הסוכות (יום ד') ברית מילה לבנה של תהילה אחותו, שילדה ביום שבו התרחש האסון. בעיתוי מצמרר, כבר שבועיים לפני התאונה החליטו הוריו של התינוק לקרוא לילד נועם עובדיה, שם שקיבל משמעות גדולה יותר לאחר שהאח אבינועם נהרג בתאונה. "המשבר של תהילה הוליד חיים חדשים", סיפר האח שגיא.

 

לברית הגיעו בני משפחה, חברים וחיילים אשר שרתו יחד עם אבינועם, אבל איש אחד בלט במיוחד – חמי, אביו של סגן אבשלום ערמוני ז"ל שנהרג יחד עם אבינועם בהתהפכות התומ"ת. משפחת כהן, שגורלה נקשר יחד עם משפחת ערמוני בקשר של דם, החליטו לכבד את ערמוני האב שהגיש את התינוק, המסמל את החיים החדשים, לסנדק.

 

האחות תהילה בהלווייתו של אבינועם (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
האחות תהילה בהלווייתו של אבינועם(צילום: גל ארבל)

אבינועם (מימין) ואבשלום ז"ל (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
אבינועם (מימין) ואבשלום ז"ל(באדיבות המשפחה)

בטקס הברית ניתן השם לילד שנולד ביום מותו של אבינועם – נועם עובדיה. "על השם החליטו שבועיים לפני המקרה וזה היה עוצמתי", סיפר שגיא כהן, אחיהם של אבינועם ז"ל ותהילה. "בברית נהוג לומר ו'אומר לך בדמייך חיי' ודיברנו על כך שהדם של הילד שנולד צומח מתוך המוות. הברית מבטאת את החיים שיש בסיפור הזה ואת הרצון של המשפחה לצאת מתוך הקושי ולשמוח. הלידה גם נקראת משבר ותהילה נכנסה למשבר הזה כשהלכה ללדת, אבל המשבר שלה הוליד חיים חדשים. אחותי תהילה ובעלה רואים זכות גדולה להביא נשמה לעולם זמן קצר לאחר שהנשמה של אבינועם עלתה".

 

משפחת כהן ישבה 'שבעה' יומיים בסך הכל בגלל שיום הכיפורים מבטל את ימי האבלות. בני המשפחה סיפרו על תקופת החגים בלי אבינועם: "חסרונו מורגש בכל מקום ולשמוח עכשיו בחג זה אתגר. השמחה של הילד החדש מתערבבת בעצב. הקב"ה עירב את השמחה והצער, ולשמחה יש תפקיד, לתת לעצב את המקום שלו. למרות הכל חשוב לנו להמשיך קדימה ולהביא את האור של אבינועם לחיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים