שתף קטע נבחר

מסר מהקלפים: שיעורים באהבה

האיורים השונים על קלפי הטארוט מספרים לנו סיפורים שלכל אחד מהם יש משמעות נסתרת הבאה ללמד אותנו שיעורים חשובים בחיים. שגיא מנדלבוים מסביר על קלף שני הגביעים והקשר שלו לנכונות שלנו לקבל שפע

קלפי הטארוט מוכרים לנו בעיקר בהקשר של חיזוי העתיד ושל מיסטיקה, אך, למעשה, אלו מקורות ידע עתיקים אשר נוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות לניהול חיי היום-יום. אם רק נשכיל להקשיב לסיפור של הקלף, נגלה עולם שלם של הזדמנויות ודרכי פעולה.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

מבחן השפע

הקלף שני גביעים מתייחס לנדבך של אחד מסיפורי האהבה היפים שנכתבו, הסיפור של פסיכה וקופידון. בסיפור, כמו בסיפורים רבים אחרים, מוצגת אהבה בלתי אפשרית בין אל האהבה קופידון לבין פסיכה היפה, בת האנוש.

 (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)


ה"אישה הרעה" בסיפור היא אמו של קופידון, אפרודיטה, העומדת כחיץ בין האוהבים. אך כמו בכל הסיפורים המיתולוגיים המשקפים את כללי החיים, זהו לא רק סיפור אהבה, כי אם הסבר ומפת דרכים המכינה את בני הזוג למה שמצפה להם בכלל ולמפגש הגורלי בין הכלה לעתיד והחמות לעתיד בפרט. כן, גם לפני 2,500 שנה אמהות לא שחררו כל כך מהר את הבנים שלהן, גם אז הן לא אפשרו להם להביא "כל אחת" הביתה, ולקחי הסיפור נוגעים ביכולת שלנו ליטול את השליטה לידינו ולנווט את חיינו.

 

כשפסיכה, היפה בנשים, נולדה, יופייה היה כה מדהים עד שרבבות עלו לרגל כדי לחזות בה. כשהתבגרה, שמה הלך לפניה. לו הייתה חיה בימינו אנו, דמותה הייתה מתנוססת שערי המגזינים הנחשבים ביותר, היא הייתה הופכת לדוגמנית מבוקשת ומתקבלת כאורחת כבוד בכל תכנית ריאליטי.

 

אך אפרודיטה, או בשמה האחר, ונוס אלת היופי, לא הייתה מרוצה. היא לא הבינה מדוע בני האדם זונחים את מזבחיה ועולים לרגל כדי לחזות בבת אנוש. היא קראה מיד לבנה, קופידון, וביקשה ממנו לירות בפסיכה את אחד מחצי האהבה המפורסמים שלו, כך יגרום לה להתאהב ביצור המכוער והנתעב בעולם, והיא תורחק מבני אדם ומעולם הזוהר.

 (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

קופידון, הילד הממושמע של אמא, עמד לעשות את אשר ציוותה, אך כשראה את פסיכה, התאהב בה מיד, בלי חצים כלל. קופידון רקם תכנית והוציא אותה לפועל: ראשית הוא ירה בפסיכה את חץ האהבה, ואחר כך ניגש אל הכוהן שישב באורקל (המקום בו בני האדם נועצים באלים) והזהיר אותו מפני נחש מכונף עומד לעלות מהים ולהשמיד את העיר. הפתרון היחיד לצרה הוא להקריב את פסיכה, היפה בנשים. עליה להאמין כי עלם חמודות מבקש את ידה, וכי כל מבוקשו הוא שתעמוד על קצה הצוק בעיניים קשורות.

 

פסיכה הסכימה, ומדוע? כיוון שהיא סבלה מהתסביך המפורסם, "תסביך פסיכה", שלפיו, דווקא בגלל יופייה האדיר אף גבר מעולם לא העז להתחיל איתה, והיא מצדה החלה לפקפק ביכולתה למצוא אהבה. וכך היה: למחרת בצהריים עלה קופידון מהים בדמותו האחרת, נחש מכונף, במטרה לקחת את פסיכה איתו לארמון. פסיכה נישאה מעלה על ידי זפיר, הנעימה ברוחות, ושקעה בשינה עמוקה.

 

זהו רק החלק הראשון בסיפור אבל כבר צצות בו מספר סוגיות: ייאושה של פסיכה והמחשבה שאהבה אינה מנת חלקה בעולם הזה, הקושי הטבעי הארכיטיפי של אם לשחרר את בנה ולקבל את העובדה שהחיים שועטים קדימה, ונכונותו של המחזר לעשות כל שניתן כדי לכונן את עצמאותו ולזכות במשאת נפשו.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

 

תובנות ומסרים

אקטיביות – להחזיר את השליטה לידינו. מכל הדמויות בסיפור, עלינו לבחור לאמץ את נקודת המבט ואת ההתנהלות של קופידון ולהבין שאם לא ניטול את המושכות ונכוון את חיינו אל היעד הרצוי, לא נקבל את התוצאות הרצויות.

 

הקלף מזכיר לנו לחקור לעומק את נושא השאלה ולהיות תמיד כמה צעדים לפני הצד השני. כך יהיה לנו יתרון בכל צעד בדרך. במצב אידיאלי נמצא את

עצמנו בסיטואציה בה נהפוך למחזרים אקטיביים כאשר היוזמה והיתרון לצידנו. זה השבוע ליזום. אם אתם רווקים, התחילו ליזום וליצור לעצמכם הזדמנויות להיכרויות. צאו לרקוד, לטייל עם קבוצת פנויים פנויות, ואפילו לשחק טניס אם המצב דורש זאת. חפשו את החצי השני שלכם באופן פעיל ותחזקו את הפרופיל שלכם באתרי ההיכרויות.

 

אם אתם כבר בעלי משפחה או נמצאים בזוגיות, קחו יוזמה ונהלו את הלו"ז השבועי באופן שייתן לכם זמן לאהבה: דייט לילי, יציאה לסרט ואפילו זמן רק לשניכם לבד בבית חיוני עבור הקשר.

 

ארכיטיפ נוסף שיכול להתעורר כאן הוא הרצון להיות מחוזרים, אבל בצורך הזה כלול רצון סמוי לחזור לילדות: להרגיש עטופים, מוגנים ואהובים ללא טרדות לגבי העתיד. זה אולי השבוע להתייחס אל עצמכם כאל בני זוג פנימיים. להעניק לעצמכם אהבה ופינוקים ולשים את עצמכם במקום הראשון גם אם לזמן קצוב.

 

ראייה מפוכחת

הקלף עוסק באהבה עיוורת, ובחלק הקיים בנו שמסרב לראות חסרונות. אולי אנחנו עושים אידיאליזציה ומחפשים את "המושלם" או "המושלמת", למרות שפעמים רבות הם לא קיימים. אפילו כשמדובר בילדינו אנחנו עשויים להיות תחת השפעת הארכיטיפ תוך סירוב להתבונן בחסרונות הקיימים.

 

שימו לב השבוע לכך שאתם מסתכלים בסיטואציות באופן אובייקטיבי. לראות בעצמכם ובזולת חסרונות זה לא אומר לאהוב פחות, רק להיות מציאותיים יותר. לכולנו יש מגבלות ובאהבה עלינו גם להסתכל על המציאות נכוחה ולהציב גבולות מתאימים כדי לא לשגות באשליות, להיגרר לחוסר איזון או לאבד את "תחושת העצמי" שלנו.

אל תשבו ותחכו שמשהו יקרה לכם (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
אל תשבו ותחכו שמשהו יקרה לכם(צילום: Shutterstock)
 

נכונות לקבל שפע

כשהקלף מופיע בקריאה, אפשר לומר שאנו נמצאים במבחן – מבחן השפע. היקום בוחן אותנו, והתוצאות יהיו בהתאם לרמת ההשתדלות שלנו ולמידת המאמץ שנשקיע. אם נראה ליקום הלכה למעשה, שאנו רוצים – נקבל את מבוקשנו. כשאישה טוענת שהיא רוצה זוגיות, אך היקום "רואה" שהיא מסרבת להצעות השידוך של חבריה או להזמנות תכופות למקומות בילוי, היא לא תקבל את מבוקשה משום שאין סנכרון בין השאיפה הפנימית לפעולה.

 

עלינו להראות ליקום שאנו רוצים לתת את מספר הטלפון שלנו, לצאת למועדונים, להירשם לאתר היכרויות ולבצע צעדים בכיוון הרצוי לנו. לא תמיד הצעדים יובילו לתוצאות, אבל כשהיקום יראה שאנו פועלים, הוא יגיב בהתאם ו"התקיעות" תתחיל להתפוגג.

 

גם אם המחזר שצץ לא לרוחנו, יש לזכור שהיקום בכל זאת מגיב ושולח מענה למשאלותינו, כלומר מתחילה "תנועה" בכיוון הנכון, וזה חשוב. כדאי להגיד "תודה" לחייך ולספר ליקום כמה אנחנו מוחמאים – כך נעצים את קבלת השפע.

 

מה מספרים הקלפים? בבכל שבוע נבחן קלף חדש מתוך החפיסה ונלמד מה המשמעויות שלו וכיצד הוא מתחבר לכך אחד ואחת מאיתנו.

 

שגיא מנדלבוים , מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מחבר הספר "המדריך לקריאה בקלפי טארוט"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
צילום: סיגלוב ואדים
שגיא מנדלבוים
צילום: סיגלוב ואדים
מומלצים