שתף קטע נבחר

החזן יקבל צמרמורת: "ידיד נפש" בגרסת "הבי מטאל"

"המילים נותנות תחושה שהמחבר עומד 'להתפוצץ', וזה משהו שהולך טוב עם הבי מטאל": אלי דאלי – מי שהוציא את פרויקט "תפילה מתכתית" – חבר לסולן "סטלה מאריס", רמי שלמון, והם מגישים את הפיוט הכי מרגש לשבת כמו שהחזן שלכם לעולם לא יבצע, כאן בבכורה

 

"ידיד נפש" כפי שלא שמעתם: הבי מטאל ובית כנסת זה לא שידוך משמים. או שכן? אלי דאלי – מי שהוציא את פרויקט "תפילה מתכתית" – חבר לסולן "סטלה מאריס", רמי שלמון, והוא מגיש את הפיוט הכי מרגש לשבת כמו שהחזן שלכם לעולם לא יבצע, כאן בבכורה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

ל"ידיד נפש" – הפיוט בן 500 השנה, המושר בתפילת מנחה לפני קבלת השבת – התוודע דאלי לפני שנה וחצי בלבד. "בפעם הראשונה ששמעתי את הפיוט, לא ממש הכרתי אותו", הוא מספר ל-ynet, "אבל אחרי מספר שבועות פשוט נדלקתי עליו. המילים החודרות ללב, שכוללות בין היתר את הביטויים 'נפשי חולת אהבתך', ו-'חושה נא ואל תתעלם', נותנות תחושה שהמחבר כאילו עומד 'להתפוצץ', וזה משהו שהולך טוב עם האבי מטאל".

 

 (צילום: רפאל חברוני) (צילום: רפאל חברוני)
(צילום: רפאל חברוני)

 

"תפילה מתכתית" שלו, שיצא לפני כשלוש שנים, כולל מגוון של ביצועים אינסטרומנטליים בגרסאות רוק כבד לתפילות מוכרות, ולאחריו יצא גם "פלדה ישראלית". אבל הפעם דאלי החליט לשיר את המילים המרגשות, ופנה לרמי שלמון, סולן "סטלה מאריס" בהווה, ולהקת "Metal Scent".

 

לשניים חברו המפיק יורם שדה (שגם ניגן בהקלטה בקלידים ובגיטרה בס) והמתופף רפאל חברוני. "אני מקווה מאוד שהעיבוד הזה לפיוט שמילותיו נכתבו במאה ה-16 על ידי רבי אלעזר אזכרי - צליח לגעת במאזינים היום".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפאל חברוני
התרגשו. אלי דאלי ורמי שלמון
צילום: רפאל חברוני
מומלצים