שתף קטע נבחר

צמרמורת בישיבה: שבת היום לה'

קבלת השבת היא בין הרגעים שצרובים בנשמותיהם של בוגרי ישיבות. יאיר פלד נזכר ברב שלו, יהושע יגל, וברגעים הללו של שירת "שבת היום לה'" - ועשה מזה קליפ אנימציה מדהים, כאן בבכורה

 

רגע לפני אלבום הבכורה שלו, יאיר (יחזקאל) פלד מוציא קליפ מהפנט, כאן בבכורה, וחוזר לרגעים שצרובים בנשמותיהם של בוגרי ישיבות, גם אם הלכו מאז בדרכים רבות: הדקות של קבלת השבת ישיבה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"בערב שבת", פלד נזכר, וחורט את הזיכרון גם בווידיאו, "אחרי קבלת השבת, בדקות שמחכים בהן לתפילת ערבית - היה הרב יהושע יגל זצ"ל מתחיל ללכת בהליכתו המיוחדת ממקום הישיבה שלו - ומקיף את המרובע של ה'דליתים' (שמיניסטים).

 

"כשהיה מתחיל לצעוד, כולם היו מתחילים לשיר: 'אילו היה לי כוח, הייתי יוצא לשוק, הייתי מכריז ואומר: שבת היום לה''. האווירה של שבת הייתה באותו זמן מחשמלת. אני חושב שכולנו הרגשנו אז, באותו הרגע, את כבודה של שבת המלכה נכנסת".

 

"הבזק ילדות שכזה"

על אף השנים הרבות שעברו מאז, פלד – אמן וידיאו ואנימציה מוכשר, עם גוון קול מיוחד – בחר ברגעים הללו לפתוח את מסעו של האלבום שבדרך, "כל הזמן הזה", בהפקה המוזיקאלית של יהודה גלנץ. "אפשר להגיד שנתתי פה גירסה מחודשת לשיר הזה, שתמיד נגע לליבי, בזמן הזה של ערב שבת".

 

 (אנימציה: יאיר פלד) (אנימציה: יאיר פלד)
(אנימציה: יאיר פלד)

 

את המילים כתב האדמו"ר החלוץ, הרב ישעיהו שפירא, כבר לפני כמאה שנים. "במדרשיית נעם שעיצבה את דרכי בחיים ואת משפחתי, הכרתי את השיר הזה. בבת אחת צף לי פתאום הבזק ילדות שכזה". האנימציה שבקליפ, אגב, היא יצירה בפני עצמה, והאמן מעיד כי ארבע שנים לקח לו לסיים אותה.

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנימציה: יאיר פלד
אנימציה מהפנטת
אנימציה: יאיר פלד
מומלצים