שתף קטע נבחר

שוב: נדחתה בקשת מקסימוב לשחרור מוקדם

עופר מקסימוב, שהורשע בפרשת הבנק למסחר ונידון ל-18 שנות מאסר לאחר קריסת הבנק, זכה לחוות דעת חיוביות מגורמי השיקום. עם זאת, ועדת השחרורים החליטה שלא לקבל את בקשתו. גם בחודש מרס נדחתה בקשתו

 

מקסימוב ואלון בבית המשפט לפני כעשור (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
מקסימוב ואלון בבית המשפט לפני כעשור(צילום: דודי ועקנין)

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט הודיעה היום (ב') כי דחתה שוב בקשה לשחרור מוקדם של עופר מקסימוב. הפרקליטות התנגדה לשחרורו המוקדם, אף שקיבל חוות דעת חיוביות מגורמי השיקום. את בקשתו הקודמת בחודש מרס הוועדה דחתה.

 

מקסימוב מרצה עונש של 18 שנות מאסר בעקבות פרשת המעילה בבנק למסחר. אחותו, אתי אלון, שוחררה מהכלא בשנה שעברה. בהחלטת הוועדה הקודמת צוין כי הפרשה עדיין מסבה נזקים וכי הכספים שנלקחו הזינו את עולם הפשיעה והשוק האפור ושינו את מפת עולם הפשע.

 

מקסימוב הורשע ב-2004 בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, עשיית שימוש במסמך מזויף ועשיית פעולה ברכוש אסור. הוא זוכה מחמת הספק מעבירה נוספת של גניבה בידי עובד.

 

עו"ד לביא ()
עו"ד לביא

 

בשנת 2002 קרס הבנק למסחר אחרי שאלון הצליחה לגנוב ממנו 250 מיליון שקל, שאותם העבירה לידי אחיה. המיליונים זרמו לטובת הימורים וכיסוי החובות שלו בשוק האפור. אלון ואחיה נידונו ל-17 שנות מאסר, אולם למקסימוב נוספו שנה וחמישה חודשים כחלופה לקנס של שלושה מיליון שקלים שאותו לא שילם. אלון שוחררה לאחר שריצתה יותר מ-14 שנים בכלא. על פי טענתה של אלון, היא ביצעה את המעשה מחשש לחייו, לאחר שהסתבך בחובות עתק בשוק האפור בגלל הימורים, ואמר לה כי אם לא ישלם - חייו בסכנה.

 

בהחלטת הוועדה הקודמת נמסר כי הנזק שנגרם כתוצאה ממעשיהם של מקסימוב ואחותו הסתכם בחצי מיליארד שקל. חברי הוועדה ציינו כי תרומתו הפיזית של מקסימוב לגניבה הייתה שולית, אולם הוא היה הגורם "המחולל" למעילת הענק. את מקסימוב מייצג עורך הדין רועי לביא, שמסר בתגובה: "לאחר שנעיין היטב בהחלטה ונלמד אותה נכלכל את צעדינו. בכל מקרה, אנחנו סבורים ובטוחים שעופר כן ראוי לשחרור מוקדם ושנכון לשחררו. זה לא סוף פסוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
עופר מקסימוב (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
מומלצים