שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האלטרוקסין - לעליון: פיצוי של 4,200-9,500 לכל זכאי

  פשרת האלטרוקסין הוגשה לבית המשפט העליון. הפיצוי לכל זכאי ינוע בין 4,200 שקל ל–9,500 שקל

  לידיעת הזכאים לפיצוי בפרשת האלטרוקסין: הפשרה שהושגה נחתמה אתמול על ידי פריגו ישראל, והבקשה לאשר אותה הוגשה אתמול לביהמ"ש העליון. המשמעות: עתה ידון העליון בפשרה ויחליט אם לאשרה.

   

  אם תאושר, מי שסבור שהוא זכאי לפיצוי יצטרך להגיש בקשה לפיצוי לוועדת הפיצויים שתכריע.

   

  "ממון" חשף בתחילת השבוע כי פריגו ישראל, שהפיצה את האלטרוקסין מ־2010, צפויה לשלם פיצוי של כ־47.5 מיליון שקל בהסכם פשרה שהוגש בהליך תובענה ייצוגית שהוגשה נגדה.

   

  בהסכם נקבע כי חברי הקבוצה הם צרכנים הסובלים מתת־פעילות של בלוטת התריס, שנטלו באורח סדיר את האלטרוקסין קודם לפברואר 2011, ושבמועד כלשהו בפברואר־נובמבר 2011 עברו לשימוש בפורמולה החדשה של האלטרוקסין בלי שמסר להם הרופא המטפל כי עליהם לבצע ניטור בבדיקת דם.

   

  ב־2015 אושרה תביעה ייצוגית נגד מפיצת התרופה ולא נגד קופות החולים. בהמשך ערערה פריגו ישראל לביהמ"ש העליון, שהפנה לגישור, במהלכו הגיעו הצדדים לפשרה. את פריגו מייצגת עו"ד הילה פלג ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן. ‬‬‬‬‬‬

   

  יקבלו פיצוי כספי. הנפגעים מהתרופה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  יקבלו פיצוי כספי. הנפגעים מהתרופה

   

  הפיצוי לכל זכאי ינוע בין 4,200 שקל ל־9,500 שקל. בעקבות פניות רבות של קוראים ניאות עו"ד דוד אור חן, אחד מבאי כוח התובעים הייצוגיים, לספק כתובת מייל שאליה אפשר לשלוח שאילתות ובאמצעותה יעדכן מתי תוקם הוועדה לפיצוי: office@ocr-law.co.il.

   

  את התובעים הייצוגיים מייצגים יעקב דוידוביץ, ארנון גרפי (שהגיש בתחילת הדרך את הבקשה נגד קופות החולים), דוד אור חן, עובדיה כהן, איתן פלג, אסף נוי ומופיד אגבאריה.

   

  עו"ד ארנון גרפי, מבאי כוח התובעים: "כיו"ר ועדת תביעות ייצוגיות בלשכת עוה"ד אני אומר שתביעה זו היא תעודת כבוד למוסד התביעות הייצוגיות ולדרך ניהולה בבתי המשפט".

   

  עו"ד אסף נוי, מבאי כוח התובעים: "לאחר שההסכם יאושר תצא הודעה מסודרת לציבור באמצעות מודעות בעיתונים ופרסומים שונים באשר להגשת בקשה לוועדת הפיצוי".

   

  עו"ד איתן פלג, מבאי כוח התובעים: "מאחר שהכל כפוף לאישורו של בית המשפט העליון, מעדיפים בשלב הזה להמשיך בעשייה. אנו מרוצים בשלב הזה על תרומתנו לגילוי האמת. נמשיך לפעול למען השגת התוצאה ההוגנת והמיטבית בעבור ציבור הנפגעים".

   

  עו"ד דוד אור חן, מבאי כוח התובעים: "הפשרה היא הישג. מהפניות שאני מקבל בימים האחרונים מתברר שיש אלפים שיצאו מאיזון".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  אלטרוקסין. העליון החליט
  צילום: שאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים