שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  54% מבני 18-24: קיימנו יחסי מין ללא קונדום
  סקר בינלאומי חדש מעלה נתונים מדאיגים לגבי שימוש באמצעי מניעה בקרב הצעירים - יותר ממחציתם הודו שקיימו יחסי מין לא מוגנים. 22 אחוזים תיארו כי זה "לא מגניב" להחזיק קונדום. 15 אחוזים מהנשאלים הודו כי הם ילעגו לחבר אם יגלו כי הוא נושא קונדום
  סקר בינלאומי שבוצע בקרב 4,000 צעירים בגילאי 18 עד 24 חושף נתונים מטרידים בנוגע לשימוש באמצעי מניעה – 54 אחוזים מהנשאלים קיימו יחסי מין לא מוגנים לפחות פעם אחת. 35 אחוזים מהנשאלים הגברים הודו כי הם יעדיפו לקיים יחסי מין לא מוגנים ולהסתכן בהידבקות במחלת מין מאשר לא לקיים יחסי מין כלל.

   

  עוד בנושא:

  זינוק של עשרות אחוזים במחלות המין זיבה וכלמידיה

  סקר: 56% לא משתמשים בקונדום בסקס

  מדאיג: הישראלים כבר לא משתמשים בקונדום

   

  יותר מרבע מהנשאלים השיבו כי הם היו נבוכים אילו בן זוגם לדייט היה מבחין כי הם נושאים קונדום. 16 אחוזים מהמשתתפים בסקר טענו כי לא סביר שהם יקיימו יחסי מין עם בן זוג שגילו במהלך הדייט שהוא מחזיק קונדום.

   

  22 אחוזים ממשתתפי הסקר, אשר בוצע בקרב צעירים מבריטניה, אוסטרליה, קנדה, ארצות הברית, צרפת, גרמניה, איטליה וספרד, טענו כי לשאת קונדום הוא מעשה "לא מגניב". 15% מהנשאלים הודו שהם ילעגו לחבר אם יגלו כי הוא מחזיק בקונדום.

   

  הסקר, אשר בוצע על ידי חברת אמצעי המניעה "דורקס", מצטרף לשורה של סקרים שמצביעים על זהירות הולכת ופוחתת בקרב צעירים מפני מחלות המועברות באמצעות יחסי מין.

   

  ירידה של 7% בשימוש בקונדום בשמונה שנים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ירידה של 7% בשימוש בקונדום בשמונה שנים(צילום: shutterstock)

   

  בסקר בינלאומי שערכה החברה מוקדם יותר השנה נמצא כי 16 אחוז מהנשאלים מעולם לא שקל התגוננות מפני מחלות בעת קיום יחסי מין. הסקר גם מצביע על ירידה מדאיגה של שבעה אחוזים בשימוש כללי בקונדום בשמונה השנים האחרונות.

   

  רק 9% מהזוגות הישראלים נבדקים לפני מין לא מוגן

  סקר שבוצע בארץ לפני כשנתיים גילה כי רק כ-9 אחוזים מהזוגות הישראלים הולכים להיבדק לפני קיום יחסי מין לא מוגנים. עוד נמצא בסקר כי נשים מגלות יותר אחריות מגברים – כ-11 אחוזים מהן מקפידות להיבדק לפני קיום יחסי מין לא מוגנים לעומת 6 אחוזים בקרב הגברים. שני שליש מהנשאלים מעולם לא השתמש בקונדום עם בן או בת זוגם.

   

  מהסקר גם עולה כי משכילים מגלים יותר אחריות מאלו שאינם – 11 אחוזים מקרב האקדמאים שנשאלו מקפידים להיבדק לפני מעבר לקיום יחסי מין לא מוגנים, לעומת אפס אחוז מקרב בעלי ההשכלה התיכונית.

   

  המכון הלאומי לבריאות וסטטיסטיקה בארצות הברית פרסם בחודש אוגוסט כי שיעור השימוש בקונדומים בקרב הגברים האמריקאים הלא נשואים דווקא נותר קבוע בין השנים 2002 ל-2015 ועמד על כ-45 אחוזים.

   

  הנתונים שאסף המכון האמריקני גם מצביעים על פיחות בשימוש בקונדום ככל שהגיל עולה – יותר מ-75 אחוזים מבני ה-15 עד 19 שהיו פעילים מינית בשלושת החודשים האחרונים דיווחו כי השתמשו בקונדום, לעומת רק כרבע מבני ה-35 עד 44. השימוש בקונדום הכי נפוץ בקרב גברים לא נשואים – יותר מ-60 אחוזים מהם דיווחו על שימוש תדיר באמצעי המניעה, בעוד שבקרב הגברים שמצויים בזוגיות עמד שיעור השימוש בקונדום על מעט יותר מרבע.

   

  בסקר אחר שביצע המכון האמריקני למניעת תחלואה ופורסם בחודש אוגוסט האחרון נמצא כי שיעור הגברים האמריקאים שמשתמשים בקונדום נותר קבוע יחסית משנת 2002 עד 2015 ועומד על כ-30%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים