שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראשל"צ לא הראשונה: השחיתות ברשויות המקומיות
  הפרשה שבגינה נשלח ראש העיר דב צור למעצר ונחקר סגן ראש העיר לשעבר ויו"ר הקואליציה כיום דוד ביטן, הזכירה פרשות בעבר ובהווה שעדיין מרחפות מעל הרשויות המקומיות. נתניה, רמת גן, אשקלון ונצרת עילית הן רק חלק מרשימה ארוכה של ערים שבכיריהן הסתבכו בפלילים

   

  ראש עיר במעצר: דב צור בבית המשפט    (צילום: אבי חי)

  ראש עיר במעצר: דב צור בבית המשפט    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התפוצצות פרשת השחיתות בראשון לציון, שבמסגרתה נחקר יו"ר הקואליציה דוד ביטן בחשד לעבירות שוחד ומרמה ונעצר ראש העיר דב צור בעבירות דומות ובכירים נוספים בעירייה, רק הוסיפו עוד עננה כבדה על ההתנהלות ברשויות המקומיות, שחלקן היו מסובכות בפרשות פליליות חמורות. ראשי ערים שכבר ריצו עונשי מאסר, אחרים שעומדים לדין בימים אלה ונוספים שממתינים להחלטת הפרקליטות אם יוגשו נגדם כתבי אישום.  

   

  ראשון לציון

  ראש העיר דב צור, שנעצר השבוע במסגרת אחת ההסתעפויות של הפרשה סביב ח"כ דוד ביטן, חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים. המשטרה טוענת כי צור ניצל את מעמדו כראש העיר כדי לקדם אינטרסים של אחרים תמורת טובות הנאה.

   

  היום הותר לפרסום כי יוסי חממי סגן ראש עיריית ראשון לציון חשוד במרמה והפרת אמונים בפרשת השחיתות. עורך דינו אורי בר-עוז מסר בתגובה:"מרשי מכחיש את כל העבירות המיוחסות לו. הוא מעולם לא פעל בניגוד עניינים ובכל ישיבה בה היה חשש כזה הוא יצא מן הישיבה. הוא כופר חד משמעית במיוחס לו".

  דב צור בהארכת המעצר (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  דב צור בהארכת המעצר(צילום: יריב כץ)

  עו"ד בר עוז ()
  עו"ד בר עוז

  עו"ד חוגי (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  עו"ד חוגי(צילום: עמית שאבי)

  במקביל, המקורבת לח"כ דוד ביטן נחקרה היום בשנית ועמותה בחקירה עם תדפיסי בנק שחשפו העברות של מאות אלפי שקלים לחשבונה. לפי החשד, חשבונו של ביטן היה מעוקל וכדי לקבל כספים, הם הועברו לחשבונה של המקורבת.

   

  רמת גן

  ראש העיר הקודם צבי בר ריצה מאסר בגין קבלת שוחד מקבלנים. ראש העיר הנוכחי, ישראל זינגר, עומד בפני כתב אישום (בכפוף לשימוע) לאחר שבחקירותיו עלה חשד שהבטיח משרות בעירייה בתמורה לסיוע לבחירתו

  ראש העיר רמת גן ישראל זינגר. מחכה לשימוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ראש העיר רמת גן ישראל זינגר. מחכה לשימוע(צילום: מוטי קמחי)

  אשקלון

  ראש העיר הקודם איתמר שמעוני נאשם בקבלת שוחד והפרת אמונים ומיוחס לו כי חתם על הסכמי פיצויים סודיים עם שתי נשים ששלחו לו מכתבי דרישה בטענה לפגיעה מינית לכאורה. שמעוני לא נאשם בעבירות מין ומכחיש את המיוחס לו. משפטו עדיין מתנהל.

  ראש העיר אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני. מואשם בשוחד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ראש העיר אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני. מואשם בשוחד(צילום: מוטי קמחי)

  בת ים

  העיר עברה בשנים האחרונות טלטלות פוליטיות לאחר שראש העירייה המיתולוגי, שלומי לחיאני, ריצה מאסר בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים.

  ראש העיר בת ים לשעבר, שלומי לחיאני. אסיר לשעבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ראש העיר בת ים לשעבר, שלומי לחיאני. אסיר לשעבר(צילום: מוטי קמחי)

  כפר סבא

  ראש העיר המכהן יהודה בן חמו מורחק מבניין העירייה והמשטרה הודיעה שהתגבשה תשתית ראייתית להעמדתו לדין (בכפוף לשימוע) בגין עבירות של שחיתות ציבורית, ובהן גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

  ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו. מורחק מהעירייה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו. מורחק מהעירייה(צילום: מוטי קמחי)

  נתניה

  ראש העיר מרים פיירברג ממתינה להחלטת הפרקליטות אם להגיש נגדה כתב אישום כפי שהמליצה המשטרה, עקב חשדות לשוחד ועבירות נוספות סביב מיזמי בנייה. גם נגד סגנה שמעון שר נמצאה תשתית ראייתית בחשד לשוחד.

  ראש העיר נתניה מרים פיירברג. מחכה לפרקליטות ()
  ראש העיר נתניה מרים פיירברג. מחכה לפרקליטות

  נצרת עילית

  ראש העיר הקודם של נצרת עילית שמעון גפסו ריצה שלושה וחצי חודשי מאסר בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד. נקבע כי הוא קיים קשר ישיר עם אנשיו, שהציבו לחבר מועצת העיר סמיון ברון אולטימטום: התפטר מחברותך במועצה, אחרת רעייתך תפוטר מעבודתה בחברה לפיתוח נצרת עילית בע"מ.

  ראש העיר נצרת עילית לשעבר, שמעון גפסו (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  ראש העיר נצרת עילית לשעבר, שמעון גפסו(צילום: אבישג שאר-ישוב)

  אור יהודה

  ראש העיר לשעבר דוד יוסף מרצה שנתיים מאסר בגין שורה של עבירות מין ושחיתות, בהן עבירות מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. "לא ניתן להשלים עם התנהגות כוחנית, שרירותית, החורגת בבוטות מכללים בסיסיים של תקינות", כתב עליו השופט דוד רוזן.

  ראש העיר אור יהודה לשעבר. מרצה מאסר בגין עבירות מין ושחיתות (צילום: תומי הרפז) (צילום: תומי הרפז)
  ראש העיר אור יהודה לשעבר. מרצה מאסר בגין עבירות מין ושחיתות(צילום: תומי הרפז)

  רמת השרון

  ב-2015 הטיל בית המשפט קלון על ראש העיר לשעבר של רמת השרון, יצחק רוכברגר, שהורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים. נגזרו עליו שישה חודשי מאסר שרוצו בעבודות שירות.

  איציק רוכברגר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  איציק רוכברגר(צילום: מוטי קמחי)

  הוא הורשע בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר ושימוש במסמך מזויף, בעת ששימש כיו"ר קרן השתלמות של עובדי רשויות מקומיות.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים