שתף קטע נבחר

עירית לינור מגיבה להשעיה מגלי צה"ל: "לא הייתי מנומסת"

מגישת "המילה האחרונה" הגיבה להחלטת גלי צה"ל להשעות אותה בעקבות דבריה נגד ריבלין: "מודה - לא הייתי מנומסת, אבל מכבדת את ההחלטה"

 

 

מגישת התוכנית "המילה האחרונה" עירית לינור התייחסה אמש (יום ה') בפעם הראשונה להחלטת גלי צה"ל להשעות אותה למשך שבוע מהתוכנית, לאחר שכינתה בין היתר את נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין "חצוף". לינור אמרה בתוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20: "נכון, אני מודה - לא הייתי מנומסת. ממש לא".

 

לינור הוסיפה כי "בצעד חריג בתחנה שבה אני משדרת קרוב ל-20 שנה הורחקתי משידור למשך שבוע, האם זאת תגובה גלצית הולמת? לדעתי לא, אבל אני מכבדת את החלטת מפקד גל"צ ומקבלת אותה באהבה. אבל אני מכבדת ואוהבת גם את הבית השני שלי, ערוץ 20, ערוץ שבו אף אחד, לא מימין ולא משמאל, לא יורחק משידור בגלל שדיבר בחוסר נימוס לנשיא".

עירית לינור מגיבה להשעיה (צילום: באדיבות ערוץ 20) (צילום: באדיבות ערוץ 20)
עירית לינור מגיבה להשעיה(צילום: באדיבות ערוץ 20)
 

בנט: לא אתראיין עד לחזרת לינור

אתמול הודיע שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כי הוא לא יתראיין בגלי צה"ל עד לחזרתה של לינור מהשעייתה. בנט כתב בפייסבוק כי "עירית לינור היא אישה אמיצה ועיתונאית מרתקת, שאינה חוששת ללכת נגד הרוח. היא אינה מצטרפת לעדת ה'פוליטיקלי קורקט' וטוב שכך. אמירתה הייתה בוטה מדי והיא הייתה נכונה בוודאי להתנצל, אך העדיפו להשעות אותה. זוהי פגיעה סלקטיבית ובלתי הוגנת בחופש הביטוי".

 

שר החינוך טען כי קיימת אפליה בטיפול של גלי צה"ל בעקבות דבריה של לינור נגד הנשיא ובין דברים שאותם אמר בשידור רינו צרור. לדברי בנט, "שדרן גלי צה"ל רינו צרור כינה את ראש הממשלה 'ארדואן של ארץ הקודש' ודיבר על 'חשיבה עבריינית' בכנסת 'מבית המדרש של המאפיוזו', ואמר דברים שלא אחזור עליהם כאן על גברת נתניהו. ו...כלום. לא נזיפה, לא הערה ובטח לא השעיה".

 

השר בנט קרא למפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ לחזור בו מהשעיית השדרנית והדגיש כי "עד לחזרתה של עירית לינור לשידורים, איאלץ גם אני שלא להתראיין בגלי צה"ל.

 

הפוסט של בנט ()
הפוסט של בנט

 

נשיא המדינה ריבלין אמר בנאומו ביום שני בכנס דב לאוטמן כי "אין תחליף לכיכרות העיר האמיתיות. עלינו לגדל דור שיזכור שדמוקרטיה אמיתית יכולה להתחיל ברשת, אך לעולם לא תחליף את הצורך וההכרח לקחת חלק בוויכוחים ובעשייה משמעותית". אתמול הבהיר הנשיא את דבריו ואמר: "לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת".

 

לינור התייחסה בדבריה בתוכניתה בגלי צה"ל לאמירתו של ריבלין על ההפגנות ואמרה: "אני לא חושבת שהוא מלך אבל אני בטוחה שהוא היה רוצה. בן אדם שלא נבחר לתפקידו קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה. כבוד נשיא המדינה קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל?

 

''אני אגיד לך מה בלתי נסבל אדוני הנשיא", הוסיפה לינור. "מה שבלתי נסבל שאתה לא שחקן פוליטי, בתור פוליטיקאי אתה היית תמיד פוליטיקאי כושל ביותר. הדבר היחיד שהצלחת להיבחר אליו זה משרת שר זוטרה ולהיות 'המאמי הלאומי' בתור יו"ר הכנסת, לא תפקיד ביצועי. ועכשיו בתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף! מי אתה? יש קלפי! רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש".

 

בגלי צה"ל אמרו בעקבות ההשעיה של לינור: "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וגם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל. ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית, יחד עם זאת יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי".


פורסם לראשונה 28/12/2017 22:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות ערוץ 20
עירית לינור מגיבה
צילום: באדיבות ערוץ 20
מומלצים