שתף קטע נבחר

השמעת מוזיקה תיאסר ב-15 חופים בכינרת

כמה מהחופים הפופולריים ביותר סביב הכינרת יוכרזו כ"חופים שקטים" ותיאסר בהם השמעת מוזיקה והכנסת מערכות הגברה וקריוקי כבר מעונת הרחצה הקרובה. "שינוי מציאות מהותי באווירה וחוויית הנופש"

 

 

15 חופים סביב הכינרת יוכרזו כ"חופים שקטים" ותיאסר בהם השמעת מוזיקה כבר מעונת הרחצה הקרובה. מדובר בכל החופים שבאחריות "איגוד ערים כינרת", בהם חופים פופולריים במיוחד כמו דוגית, חלוקים, לבנון וכורסי.

15 החופים השקטים סביב הכינרת ()
15 החופים השקטים סביב הכינרת

חוף דוגית (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
חוף דוגית(צילום: רשות הכינרת)
 

כחלק מההיערכות לעונת הרחצה 2018, התקבלה בסוף השבוע האחרון הצעה בישיבת "איגוד ערים כינרת" עם משטרת ישראל, נציגי משרד התיירות והגופים הירוקים, להכריז על כל 15 חופי האיגוד כחופים שקטים – בהם תיאסר השמעת מוזיקה ותיאסר הכנסת ערכות הגברה וקריוקי. במהלך הישיבה הצביעו כל חברי הנהלת האיגוד פה אחד בעד ההכרזה על כל החופים כחופים שקטים.
חוף חוקוק צפון (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
חוף חוקוק צפון(צילום: רשות הכינרת)
 

חוף חלוקים (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
חוף חלוקים(צילום: רשות הכינרת)

 

10 החופים הכי יפים ושווים בכינרת

 

כדי לעשות סדר נבהיר כי סביב הכינרת יש בסך הכל 45 חופים, מהם 28 חופים מוכרזים, כאשר 15 מהם באחריות "איגוד ערים כינרת", בנוסף לחוף דוגה שסגור כעת לטובת עבודות פיתוח ושיקום. הכניסה לכל החופים של האיגוד היא חופשית. החופים האחרים סביב האגם הינם באחריות עיריית טבריה, מועצה אזורית עמק הירדן, מועצה מקומית מגדל ורשות הטבע והגנים.

 

המהלך ייכנס לפועל כבר בעוד ארבעה חודשים, עם פתיחת עונת הרחצה בחג הפסח, ויכלול בין היתר את החופים דוגית, גולן, חלוקים, כורסי ולבנון שנחשבים כיום לחופים רועשים ביותר ופופולריים בקרב צעירים – אשר עם השמעת המוזיקה הקולנית והחגיגות שנערכו על החוף, גם צרכו אלכוהול שסיכן את חייהם בעת הרחצה באגם.

 

אלו שמות כל החופים באחריות "איגוד ערים כינרת" אשר יושקטו כבר בעונת הרחצה הקרובה: חוף כינר, גולן, לבנון-חלוקים-כורסי, שקמים-ברינקי, חוקוק צפון, מפרץ אמנון, צינברי, גופרה, צאלון, דוגית, דוגה, ספירית, עקב, רותם-שיזף, פילגר האוס וחניון חוף תמר.

חוף צאלון (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
חוף צאלון(צילום: רשות הכינרת)
  

ההצעה שהתקבלה מתבססת על הצלחת הפיילוט שהחל לפני כארבע שנים בחוף צאלון. באיגוד וברשות הכינרת מספרים כי הפיילוט היה להצלחה גדולה "והוביל לשינוי מציאות מהותי באווירה וחוויית הנופש ומשך אל החוף השקט משפחות רבות". בעקבות הפיילוט המוצלח, נוספו בשנים האחרונות לרשימת החופים השקטים גם החופים חוקוק צפון, מפרץ אמנון, גופרה וצינברי.

 

חלק מהטענות שנשמעו אחרי טביעת שלושת הצעירים בחופשת פסח האחרונה, הייתה שבגלל המוזיקה הרועשת לא שומעים את הודעות המציל או הקריאות לעזרה.

חוף לבנון (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
חוף לבנון(צילום: רשות הכינרת)

ברשות הכינרת ברכו על החלטת האיגוד, וציינו כי בחופים השקטים נרשמו בעונות הרחצה האחרונות תפוסות גבוהות במיוחד של משפחות וכי המהלך הוכיח את עצמו. "הציבור פוקד את חופי הכינרת ורוצה ליהנות מפיסת טבע פסטוראלית, נעימה וגם שקטה. ההכרזה על חופים שקטים שינתה את המציאות בחופים שהוכרזו, וזה הזמן להחיל את השקט על כל חופי האגם הלאומי". עוד ראוי לציין כי בחופים השקטים באופן קבוע בשנים האחרונות נשמר גם הניקיון והסדר.

חוף כורסי (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
חוף כורסי(צילום: רשות הכינרת)

 

אלי מלכה, יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית גולן, אמר כי "עם הקמת איגוד ערים כינרת הוגדרה מטרת העל לשינוי פני המציאות בחופי הכינרת והסדרת החופים מבחינת תשתיות, נגישות וטיפול. אני סבור כי ההחלטה תוביל לעלייה משמעותית בכמות המשפחות שיגיעו לנפוש עם ילדיהן באגם הלאומי ותסייע בפיקוח על התנהגות בני הנוער שמגיעים לחופים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות הכינרת
חוף דוגית
צילום: רשות הכינרת
מומלצים