שתף קטע נבחר

שר החקלאות: "הגשם - בזכות התפילות"

"אפילו מלך מרוקו מבין שזה יכול להועיל לו, וביקש מרבנים במדינתו להתפלל", אמר הרב הראשי, דוד לאו, והשר אורי אריאל ציין כי הוא משוכנע ש"האחדות בתפילה" ביום חמישי האחרון היא שהביאה את גשמי הברכה שירדו מאז ברחבי הארץ

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

אלפים התפללו בכותל - הגשם חזר ובגדול: שר החקלאות, אורי אריאל, אומר כי הוא משוכנע ש"האחדות בתפילה" ביום חמישי האחרון היא שהביאה את גשמי הברכה שירדו מאז ברחבי הארץ. השר הדגיש כי "אף אחד לא באמת יודע למה זה, והקדוש ברוך-הוא לא עובד אצלנו", אבל הוא עצמו מאמין שכמות המשקעים המרשימה בימים האחרונים איננה מקרית. "זה בזכות התפילות של כולנו - בכותל, בבית הכנסת או בכל מקום אחר, בפה או בלב, עם כיפה או בלי כיפה".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

בשבוע שעבר, עם הכרזת אריאל על העצרת בכותל המערבי, בהשתתפות רבנים וחקלאים, הוא ספג ביקורת מפוליטיקאים וברשתות החברתיות כמי שפונה לשמים וסומך על הנס במקום לעשות את עבודתו. כך, למשל, תקף יו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, את הממשלה ש"מול הרס החקלאות הדבר היחיד שהיא יודעת לעשות זה ששר החקלאות יארגן תפילה בכותל נגד עצירת הגשמים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"אין לי ביקורת על המלעיגים", אמר היום אריאל, "אני רק מצטער שהם לא מבינים ולא למדו מספיק יהדות. זו שנת בצורת חמישית, ואני מקווה שלא יהיה עוד צורך בתפילות נוספות". לצד זאת הדגיש כי הזעקה לשמים אינה באה במקום הסיוע ה"גשמי" לחקלאים, אלא בנוסף אליו.  

 

 

"אני תמיד אומר שלא סומכים על הנס", פירט השר. "הורדנו את מחיר המים השפירים בכ-20%, פעלנו להשקיע בגידולים חוסכים במים - ואנחנו מעודדים חקלאים לעבור לשימוש יעיל במים". עוד ציין, כי רק לאחרונה הצליחו משרדי החקלאות, האנרגיה והאוצר למנוע קיצוץ במכסות המים לחקלאים, ומועצת המים שיזמה זאת חזרה בה ואימצה מתווה חלופי שיזם השר אריאל.

 

"רק בישראל - ארס ולעג"

גם הרב הראשי לישראל דוד לאו התייחס הבוקר (ב') לתפילות על הגשם, ועל רקע הממטרים האחרונים מתח ביקורת על אלה שלעגו להן. "אפילו מלך מרוקו מבין שזה יכול להועיל לו, וביקש מרבנים במדינתו להתפלל", אמר הרב לאו. "רק כאן (בישראל) מגיעים הרבנות הראשית ושר החקלאות ופונים לקדוש ברוך-הוא – ואיזה ארס ולעג מושלך כלפיהם. פתאום כולם נותנים לשר עצות איך להביא עוד מים למדינה, איך להוריד גשם".

 

הרב לאו, שנאם בכנס הרבנים העולמי של המערך לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית, התייחס אגב כך גם לטענות על "הדתה" בחינוך הממלכתי, והוסיף: "אם מישהו מזכיר בספר לימוד חלילה שגם האופציה הזו קיימת (תפילה לגשם) – הם צועקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צוויגנברג, אלי מנדלבאום
בוטחים
צילום: אוהד צוויגנברג, אלי מנדלבאום
מומלצים