שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  על רקע הסכסוך ברקת-כחלון: תצומצם אבטחת בתי הספר בירושלים
  המאבק של ראש העירייה בשר האוצר סביב סוגיית התקציב מחריף על חשבון התלמידים. העירייה הודיעה על קיצוץ שעות, וממחר לא יהיו מאבטחים החל מ-14:00. על רקע פיטורים אפשריים בעירייה הוכרז סכסוך עבודה

   

  ראש העירייה ניר ברקת והשר משה כחלון (צילום: הדס פרוש/פלאש90, עפר מאיר) (צילום: הדס פרוש/פלאש90, עפר מאיר)
  ראש העירייה ניר ברקת והשר משה כחלון(צילום: הדס פרוש/פלאש90, עפר מאיר)

  ראש עיריית ירושלים ניר ברקת מחריף את המאבק נגד שר האוצר משה כחלון : אחרי שאתמול (יום ב') הודיעה העירייה על פעילות במתכונת חירום בלבד משום שתקציבה טרם אושר, היום (ג') היא שלחה מכתב לחברות אבטחה של מוסדות החינוך בבירה והודיעה על קיצוץ בשעות כבר ממחר. המשמעות היא שמהשעה 14:00 לא תהיה אבטחה בבתי ספר בירושלים.

   

  מהעירייה נמסר: "עקב אי העברת התקציב הייעודי לנושא ממשרד האוצר, נאלצת העירייה לבטל את העסקת המאבטחים בשעות הפעילות אחר הצהריים של הצהרונים במסגרות ניצנים בגני הילדים ובתי הספר היסודיים. האבטחה במהלך יום הלימודים נשארת כסדרה. במסגרת סירובו להכיר בצורכי התקציב של ירושלים, כופה שר האוצר על העירייה לפטר כ-2,150 עובדים ולקצץ כ-250 מיליון שקל בשירותים לתושבים".

   

  מוקדם יותר הכריז יו"ר מחוז ההסתדרות במחוז ירושלים, דני בונופיל, על סכסוך עבודה. זאת בעקבות הודעה של העירייה על פיטוריהם של כ-600 עובדים. לדברי יו"ר ועד עובדי העירייה, אביחי אברהם, אמר שמדובר ב-106 עובדי מחלקת התברואה ובכ-50 עובדים סוציאליים.

   

  לטיפות החלב בעיר נמסר כי הן בסכנת סגירה משום שמשרד הבריאות, שבראשו עומד יעקב ליצמן, טרם העביר תקציב של 14 מיליון שקל.

  ארכיון. פגיעה באבטחה בבתי ספר בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  ארכיון. פגיעה באבטחה בבתי ספר בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

   

   

  בעקבות הודעתו של בונפיל אמר ברקת: "כחלון גרר את העירייה בכוונה תחילה לתוכנית חירום, שמשמעותה היא פגיעה בפרנסה של יותר מ-2,000 משפחות בעיר, וחזרה אחורה חמש שנים באיכות החיים של מאות אלפי תושבי העיר. אעשה הכול על מנת לפתור את המשבר ולמנוע את השבתת העיר. כחלון חייב לגלות מנהיגות ולצאת מהמחבוא שלו על מנת שנוכל לפתור את המשבר".

   

  ביום ראשון עתרה העירייה לבג"ץ נגד משרד האוצר ונגד משרדי ממשלה נוספים בגין הפרת התחייבות ממשלתית לתקצוב העיר בכ-105 מיליון שקל ב-2017. "שר האוצר דורס ברגל גסה את החוק, אינו מקיים את החלטות הממשלה ופוגע במודע ובמכוון בעיר ירושלים", אמר ראש העירייה ברקת. "לא אתן לנקמנות פוליטית לפגוע בתושבי ירושלים".

   

  על פי העתירה, משרד האוצר נמנע מהעברת 75 מיליון שקל - 50 מיליון מתוכם עבור 2016 וכ-14 מיליון שקל עבור טיפות חלב בעיר. שאר הסכום מורכב מהתחייבויות של משרדי החינוך, הרווחה והפנים. עם זאת, הודעת דוברות עיריית ירושלים הפנתה את האחריות לבלימת הכספים למשרד האוצר בלבד.

   

  כבר באותו בוקר החלה המחאה נגד כחלון, ועובדי עירייה חסמו את הכניסה למשרד האוצר בעיר בפיזור ערמות של אשפה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הדס פרוש/פלאש90, עפר מאיר
  ניר ברקת ומשה כחלון
  צילום: הדס פרוש/פלאש90, עפר מאיר
  מומלצים