שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

חברת החשמל תעביר למדינה נדל"ן באזורי ביקוש

החברה תפנה 16 נכסי נדל"ן מרכזיים, בהם שטחים ברידינג, במתחם הירקון ובחוף הרחצה באילת. עוד בצנרת התכנון: אושרה בניית כ-4,000 דירות ביישובי הפזורה הבדואית ונבחרו זוכים במכרז דירה להשכיר בירושלים

מדינת ישראל, חברת חשמל, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ותל אביב-יפו, חתמו היום (ד') על הסכם שבמסגרתו תעביר החברה 16 נכסי נדל"ן מרכזיים למדינה.  

 

נחתם הסכם לרפורמה בחברת החשמל: 3,000 עובדים יפרשו

 

בין הנכסים שתפנה החברה כלולים נכסים בתל אביב, בהם שטחים באתר רידינג ובמתחם הירקון, חוף רחצה באילת ושטחים בירושלים. במסגרת העסקה, עלויות הפינוי והבינוי של חלק מן הנכסים ימומנו על ידי רשות מקרקעי ישראל.

 

מתחם תחנת הכוח רידינג בתל אביב (צילום: אור גפן) (צילום: אור גפן)
מתחם תחנת הכוח רידינג בתל אביב(צילום: אור גפן)

 

שר האוצר משה כחלון, מסר כי "השטחים שיתפנו כתוצאה מההסכם ישמשו לבניית אלפי יחידות דיור ומקומות תעסוקה בלב אזורי הביקוש. אנחנו נמשיך באותה המדיניות ונפנה שטחים נוספים המוחזקים על ידי גורמים ממשלתיים לטובתם של אזרחי ישראל".

  

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון טל מסר, כי  "לצד ההסכם ההיסטורי לרפורמה בחברה נרשם הישג חשוב ונדרש להסדרת נכסי הנדל"ן של החברה, אשר בראש ובראשונה יביאו לפינוי שטחים יקרים ממרכז תל אביב לטובת הציבור. ההסדר יניב לחברה הן הכנסות, הן חיסכון, ובעיקר ישפר באופן משמעותי את האיתנות הפיננסית של החברה".

 

מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך הוסיף, כי "בתום חודשים ארוכים של התדיינות הצלחנו להביא להסכם מאוזן אשר מייצר ודאות לחברת החשמל. אלו הם צעדים אסטרטגיים-ניהוליים מתבקשים בעידן של רפורמה במשק החשמל". 

 

כ-4,000 דירות ביישובי הבדואים 

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז דרום אישרה תוכנית לבניית שתי שכונות מגורים חדשות ביישוב הבדואי שגב שלום שבנגב ושכונה נוספת ביישוב ערוער, עבודות הפיתוח והשיווק יתחילו בקרוב. התוכניות צפויות להוסיף כ-3,975 יחידות דיור ולענות על היקף אוכלוסייה של כ-40 אלף תושבים.

 

 

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

 

מנכ"ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב יאיר מעיין, הסביר כי תוכנית הבנייה בשגב שלום תתבצע בדופן המערבית של היישוב ובשני חלקים במקביל בשכונה הדרומית והצפונית. 

 

התוכנית קובעת בניית ב-1,306 יחידות דיור על 932 דונם בשכונת נחל צאן דרום וכ-1,000 יחידות דיור נוספות על כ-1,100 דונם בשכונת נחל צאן צפון. עוד היא כוללת מגרשים של 2.5-1 דונם המיועדים ל-16-4 יחידות דיור בבנייה צמודת קרקע או עד 6 קומות. המגורים ישלבו חזית מסחרית.

 

בערוער, הרשות החלה לפני מספר חודשים בשיווק של כ-300 מגרשים למגורים צמודי קרקע, המיועדות לכ-700 יחידות דיור. המגרשים בשכונה 9 בערוער מיועדים למחוסרי דיור, תושבי המקום. הבנייה היא חלק מתוכנית החומש שמקדמת הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב לפיתוח כלכלי חברתי בחברה הבדואית.

 

דירה להשכיר בירושלים: נבחרו זוכים במכרז

החברות מנרב ומגוריט זכו בהצעה משותפת במכרז של דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל לבניית 79 יחידות דיור במלחה בירושלים תמורת כ-38 מיליון שקל. ההצעות התייחסו לרכישת קרקע במתחם חדש אשר עתיד להיבנות במסגרת הרחבת השכונה.

  

הדמיה של הפרויקט במלחה (צילום: 3division) (צילום: 3division)
הדמיה של הפרויקט במלחה(צילום: 3division)

 

הפרויקט כולל מגרש מגורים עם 4 בנייני מגורים בני 9-6 קומות. כל הדירות מיועדות להשכרה בשכר דירה מופחת בהנחה של 20% ממחיר השוק, לזכאים העומדים בקריטריונים של תוכנית מחיר למשתכן. המתחם כולו עתיד לכלול כ-400 יחידות דיור .

 

בימים אלה מצויים בהליכי מכרז פרויקטים של דירה להשכיר בשוהם, באר יעקב, ראשון לציון ורמלה.

 

קריית אונו: 342 דירות חדשות יוצאות לדרך

חברת אאורה הודיעה השבוע כי החלה את השלב השני והאחרון בפרויקט ההתחדשות העירונית "אונו וואלי" בקריית אונו, עם מתן הודעות לבעלי הזכויות במתחם על פינוי בתוך שלושה חודשים וביצוע עבודות הריסה ותחילת בנייה במהלך אפריל 2018.  

 

 

במסגרת זו ייהרסו ארבעה בניינים עם 112 דירות ובמקומם ייבנו ארבעה בניינים חדשים עם 342 דירות. בחברה מציינים כי הם זכו לתמיכת 100% מבעלי הזכויות במתחם.

 

הפרויקט ממוקם בפינת הרחובות בר יהודה, לו יאשכול, יחזקאל ויאיר שטרן. שלב א' של הפרויקט החל לפני פחות מחצי שנה וכלל פינוי והריסת 4 בניינים עם 104 דירות. במקומם נבנים כעת 4 בניינים עם 330 דירות. שני מבנים נוספים במתחם, הכוללים 64 דירות יישופצו ולא ייהרסו.

 

בחברה מציינים כי השכונה, לרבות מבני הציבור בה, צפויה להתאכלס בתוך כשלוש שנים וכי עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט עומדת על כ-750 מיליון שקל.

 

"הפרויקט יוצא לדרך בלוח זמנים מהקצרים ביותר במדינת ישראל לפרויקטים בסדר גודל שכזה", מסר יעקב אטרקצ'י, הבעלים ומנכ"ל אאורה ישראל. "המשמעות היא שפרויקט במסגרתו נבנות קרוב ל-700 דירות חדשות באחת הערים המבוקשות ביותר למגורים יוקם בתוך 4 שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים