שתף קטע נבחר

דירות, פארקים ושטחי תעסוקה: האתרים שחברת החשמל תשיב למדינה

פרסום ראשון: רגע לאחר חתימת ההסכם לפיו חברת החשמל תשיב קרקעות מדינה באזורי ביקוש - ynet חושף אילו שטחים יוחזרו למדינה

אמש (ד') נחתם הסכם היסטורי בין חברת החשמל לרשות מקרקעי ישראל , משרד האוצר ורשות החברות הממשלתיות, במסגרתו השיבה חברת החשמל לרשות מקרקעי ישראל קרקעות בהיקף של מאות דונמים באתרים שונים ברחבי הארץ ובאזורי הביקוש, ששוויין מוערך ב-3.5 מיליארד שקלים.

 

חברת החשמל תעביר למדינה נדל"ן באזורי ביקוש

נחתם הסכם לרפורמה בחברת החשמל: 3,000 עובדים יפרשו

 

תחנת הכוח אורות רבין בחדרה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
תחנת הכוח אורות רבין בחדרה(צילום: EPA)

ההסכם נחתם לאחר מו"מ ממושך בין הצדדים. ברשות מקרקרעי ישראל ציינו כי הקרקעות המושבות תשמשנה לשיווק עבור מגורים, פארקים, מתחמי מסחר ותשתיות. רגע לאחר חתימת ההסכם לפיו חברת החשמל תשיב קרקעות מדינה באזורי ביקוש - ynet חושף את פרטי ההסכם, ואילו שטחים ישתחררו בעקבותיו.

 

לדוגמא, במתחם ירקונים רמת החייל, יוחזר שטח של 75 דונם עליו צפויות להבנות 715 יחידות דיור, ועוד אלפי מ"ר של מתחמי תעסוקה; 730 דונם יפונו בעמק הירדן, והשטחים יוקדשו לאתרי שימור ומורשת; מתחמי תיירות ומסחר יוקמו על שטח של 60 דונם שיוחזר למדינה על חשבון תחנת הכוח הישנה באילת.

 

מאיר פרי, מנהל אגף בכיר אסטרטגיה, תכנון ומדיניות, שהוביל את ההסכם מטעם הרשות, מסר כי "מדובר בהסכם אסטרטגי מהותי וחשוב ביותר, המשיב למדינה קרקעות יקרות ובעלות ערך נדלני גבוה לתועלת הציבור במדינת ישראל.

מאיר פרי, רשות מקרקעי ישראל (צילום: אורטל צבר) (צילום: אורטל צבר)
מאיר פרי, רשות מקרקעי ישראל(צילום: אורטל צבר)
 

"ההסכם פועל להסבת השימוש בקרקע לצרכים העדכניים של המשק, בהבטי תחבורה, סביבה ואנרגיה, ומאפשר פינוי עתודות קרקע בלב איזורי הביקוש לצרכי דיור, מסחר ותעסוקה. ההסכם גם מאפשר פינוי שטחים נרחבים אשר הוחזקו על ידי חברת החשמל, ואינם נדרשים לפעילות החברה".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים