שתף קטע נבחר

נתניהו: בני דיבר בהשפעת אלכוהול, חינכנו לכיבוד נשים

ראש הממשלה מגיב על ההקלטות שבהן נשמע בנו יאיר במועדון חשפנות אומר דברים מבזים ומשפילים על נשים: "רעייתי ואני חינכנו את הילדים לכבד כל אישה באשר היא". בעניין דבריו של יאיר נתניהו על ההטבות לטייקון קובי מימון, אמר נתניהו: "אין לי קשר איתו. הטענה שהיטבתי איתו אבסורדית"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים (יום ג') לדברים המבזים כלפי נשים שאמר בנו יאיר בהקלטה במועדון חשפנות: "בני יאיר כינה אתמול את דבריו בצדק 'דברי הבל'. הוא עשה את זה תחת השפעת אלכוהול והתנצל על כך. הוא אמר שאלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית. רעייתי ואני חינכנו את הילדים שלנו לכבד כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה באשר היא. זאת הסיבה שאני מתנגד בתקיפות להדרת נשים ופועל בהרבה דרכים בהעצמת נשים - במדע, בחיל האוויר. אלה הערכים שאנחנו מאמינים בהם ומחנכים את הילדים שלנו ואלו הערכים שצריכים לחנך את כל ילדי ישראל".

ראש הממשלה בכנס שבו התייחס להקלטות בנו  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ראש הממשלה בכנס שבו התייחס להקלטות בנו (צילום: אוהד צויגנברג)
 

נתניהו אמר את הדברים הדברים בשולי ארוחת צהריים משותפת בירושלים עם שגרירי מדינות נאט"ו בישראל. הוא התייחס גם למה שאמר בנו יאיר לבנו של טייקון הגז קובי מימון, מבעלי מאגר "תמר": "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר". לדברי נתניהו, "אין לי שום קשר עם קובי מימון. פגשתי אותו בערך לפני עשר שנים ואני לא מכיר את הקשר של יאיר עם בנו, אבל אני רוצה להתייחס לעניין הגז. אני פעלתי בעניין הגז לטובת ישראל. אני לא פעלתי נגד קובי מימון. זאת לא הייתה המטרה שלי, אבל זו הייתה התוצאה של פעילותיי. מסקנות ועדת ששינסקי לא היטיבו עם קובי מימון בלשון המעטה. בעלי חברות הגז והנפט, בהם קובי מימון, היו צריכים לשלם מס. עבור קובי מימון זה אומר שהוא ישלם למדינה, הוא יאבד מההכנסות שלו לטובת קופת המדינה מאות מיליוני שקלים וייתכן שלמעלה מזה".

 

בעניין מתווה הגז אמר נתניהו כי "הוא בא לתקן עיוות. היה פה שדה אחד, מונופול, שקובי מימון החזיק 25 אחוזים. מתווה הגז פתח את שוק הגז לתחרות על ידי כך שהוא פותח עוד שדות. כל בעלי המניות של 'תמר' יש להם גם מניות ב'לווייתן' חוץ מאדם אחד - קובי מימון. עכשיו, ברור שאנחנו פותחים את זה לתחרות. זה משנה לגמרי את מעמדו ואת ערך החזקותיו. אתה ידעת את זה? לא. יאיר גם לא ידע את זה, לא היה לו מושג. הוא אמר את זה תחת השפעת לאכוהול בהלצה יחד עם חבר, הסתלבט על חבר. כל מי שמצוי בעובדות של עסקי הגז יודע בדיוק את מה שאני אומר ואת אמיתות הדברים, ולכן הטענה שהיטבתי עם קובי מימון היא אבסורדית מלכתחילה".

 

על פרסום הקלטת בחברת החדשות אמר נתניהו "מה שאני יודע, שהנהג במשרד ראש הממשלה הקליט בסתר אנשים מאובטחים, הלך וניסה למכור את ההקלטה הזאת לפי הבנתי לפחות לשני גורמים מרכזיים בתקשורת תמורת עשרות אלפי דולרים והם סירבו. אני חושב שזכות הציבור לדעת. ראוי שחדשות 2 יודיעו אם אכן רכשו וכמה שילמו עבור הקלטת הסתר הזאת". 

 

ההקלטות הן מקיץ 2015, בעת בילוי של בנו של ראש הממשלה עם מימון הבן ועם חברו רומן אברמוב - האחרון עובד בחברה של המיליארד האוסטרלי ג'יימס פאקר, שמסר עדות בתיק 1000. השלושה יצאו לבילוי במועדון חשפנות ונשמעו מדברים בצורה מבזה על נשים ובין היתר שוחחו על מתווה הגז, שבאותם ימים אישורו עמד בליבו של דיון סוער. יש להזכיר כי מימון הוא מבעלי מאגר "תמר".

 

יאיר נתניהו נשמע אומר למימון: "אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, אחי. אתה חייב לפרגן לי. אבא שלי נלחם בכנסת בשביל זה, אחי".

 

מימון: "מה?"

 

רומן: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

 

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?"

 

רומן: "ששינסקי (הוועדה שדנה במתווה הגז. א"א) זה גיהינום".

 

יאיר: "בזה הוא דפק אותך אבל אחרי זה הוא החזיר לך. הוא דפק עכשיו 20 מיליארד דולר. אתה בוכה לי על 400 שקל, אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה בוכה לי על 400 שקל, יא בן זונה".

 

רומן: "שלא תצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור, אלוהים זה, זה אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום".

יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

השלושה כאמור יצאו למועדון חשפנות ונשמעו אומרים דברים מבזים כלפי נשים.

 

יאיר: "הוא חושב שהחשפנית באה אליו. יואו, איזה מטומטם. אתה יכול להסביר לו שהחשפנית לא..."

 

רומן: "אחי, היא עבדה עליך, היא רצתה שתיקח אותה לחדר. תשים לה 800 שקל כמו אידיוט..."

 

יאיר: "אתם מטומטמים. אם היו מצלמים אתכם מחוץ למועדון חשפנות, אתם יודעים איך זה היה נראה?"

 

מימון: "בוא'נה, אתה יודע כמה הוצאתי היום? אני גם לא הוצאתי עליי, הוצאתי עליו שטרות, 400 שקל".

 

יאיר: "לא, בסדר, הוא החזיר לך".

 

רומן: "לא, אני גם הוצאתי שטרות".

 

מימון: "2,400 שקל במועדון חשפנות".

 

אבטחה: "מחר אתה קם בבוקר ואתה לא זוכר כלום".

 

רומן: "לא, אני הוצאתי בשטרות 400 גם אז..."

 

מימון: "אז אתה בדיוק 100".

 

יאיר: "אני קצת באוברדרפט, אחי... דודו... הרסן עושה את..."

 

יאיר: "דודו עקץ אותנו".

 

מימון: "בזבזתי 3,000 שקל היום".

 

יאיר: "אני לא יודע איך אנחנו נוסעים לאיביזה".

 

רומן: "על מה?".

 

מימון: "3,000 שקל בזבזתי. בזבזתי 300 ב'קלרה', 400 ליאיר הבאתי לו..."

 

רומן: "הוא הביא לך 400 שקל גם!"

 

יאיר: "לא, זה היה בשביל הזונה".

 

רומן: "לא, הוא רצה להראות למימון כמה הוא מוציא, כאילו בא לו בקטע של כבוד".

 

מימון: דודו ברח לנו, אחי".

 

בהמשך מציע נתניהו לחבריו "לסדר" להם צעירה שהייתה עימו במערכת יחסים.

 

יאיר: "אני צריך לסדר לכולם את ***. אני סוגר את כל החובות".

 

בהקלטות נשמע נתניהו שוקל אם לענות לאימו שרה, שצלצלה אליו.

 

יאיר: "זאת אימא שלי על הקו? אימא שלי מתקשרת, וואי איזה פדיחה, אימא שלי, וואי איזה פדיחה, שהיא תתקשר..."

 

רומן: "אימא שלך, אימא שלך ערה בשעות כאלה ביום שישי?"

 

מימון: "אימא שלך סבבה לצאת מהבית?"

 

רומן: "בשעה כזאת?!"

 

יאיר: "בוא תזמין את היפניות, אחי, יאללה".

 

יאיר נתניהו: "הדברים אינם מייצגים את מי שאני"

אמש פרסם יאיר נתניהו הודעת התנצלות. הוא ציין בהודעה כי "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר אמש בתגובה: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה - יעד להקלטת סתר.

 

"רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג - כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי על ידי נהג במשרד ראש הממשלה.

 

"ברשעות חטטנית כזאת לא סיקרתם אף בן משפחה של שום ראש ממשלה אחר, כולל בני משפחה שהפגינו נגד חיילי צה"ל בזמן מבצע צבאי וזכו כמעט לאפס סיקור.

 

"מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתוכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית.

 

"גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת.

 

"לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר, שבבעלותו של קובי מימון. ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז, ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת.

 

"אין בכוונתנו להתייחס ליתר הרכילות הזולה והמרושעת על קטעי דברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתייה, שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר, ושהוצאו מהקשרם בהקלטת הסתר המבושלת, המגמתית והלא-חוקית".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר אמש: "ההחלטה לאבטח את בניו של ראש הממשלה מתקבלת על ידי ועדת שרים בהמלצת ועדה מייעצת, והיא נובעת מהערכת האיומים ומן העובדה שיאיר ואבנר מזוהים בכל העולם משחר ילדותם. לראש הממשלה ולמשפחתו אין שום חלק בסידורי הביטחון הללו. הם גם אינם שותפים בסידורי ההסעה של בניו של ראש הממשלה, שגם הם נקבעים על ידי גורמי הביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
בנימין נתניהו בכנס
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים