שתף קטע נבחר

יאיר דיבר על "היפניות", בשגרירות יפן נכנסו לכוננות

מבוכה דיפלומטית: שגרירות יפן בישראל ניסתה לבדוק מי הן ה"יפניות" שיאיר נתניהו מציע להזמין במהלך נסיעת ההוללות, והאם מדובר בחשפניות. "הדברים גרמו לתדהמה בקרב היפנים". מבוכה גם מול הודו: סימן שאלה בנוגע להשתתפותו של יאיר בנסיעת רה"מ בשבוע הבא

 

 

קלטת ההוללות של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הצליחה לגרום גם למבוכה דיפלומטית. לאחר שיאיר נתניהו הזכיר בדבריו את "היפניות", הוא הקפיץ את שגרירות יפן שניסתה להבין מה הקשר של יפן לבילויים של בנו של ראש הממשלה במועדוני חשפנות.

 

בזמן הנסיעה של נתניהו וחבריו ברכב המאובטח התקבלה שיחת טלפון משרה נתניהו, אמו של יאיר. יאיר נתניהו נשמע אומר: "זאת אמא שלי על הקו? וואי איזה פדיחה, אמא שלי, שהיא תתקשר". חברו רומן אברמוב שואל: "אמא שלך ערה בשעות כאלה ביום שישי?", ניר מימון שואל: "אמא שלך סבבה לצאת מהבית", ונתניהו עונה: "בוא תזמין את היפניות, אחי, יאללה".

מי הן "היפניות"? יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מי הן "היפניות"? יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

האזכור העלום של "היפניות" הרים מיד גבות בשגרירות יפן בישראל, שם עסקו אתמול בבירורים אם מדובר בחשפניות יפניות. אפשרות נוספת שעלתה הייתה שמדובר במעין גרסת כיסוי שסיפק נתניהו לאמו.

 

היפנים התקשרו לכמה אנשי קשר בישראל וניסו לבדוק אם ידוע להם למי התכוון יאיר נתניהו והביעו רגישות בנוגע לאזכור יפן בהקשר שכזה. גורמים שאליהם נעשתה פנייה כזאת אמרו כי דבריו של נתניהו "גרמו לתדהמה" בקרב היפנים.

 

יאיר אמור להצטרף לביקור אביו בהודו

מבוכה אפשרית סביב הפרשה נרשמה מול מדינה נוספת במזרח, בעוד יאיר נתניהו אמור להצטרף לנסיעה הרשמית של ראש הממשלה להודו ביום ראשון הבא בעקבות הזמנתו של ראש הממשלה ההודי, נרנדרה מודי. אלא שבעקבות הסערה שחולל, עולה סימן שאלה בנוגע להשתתפותו.

 

אם הוא אכן יצטרף לנסיעה הוא צפוי לקבל תשומת לב רבה, שכן הפרשה סוקרה גם בכלי תקשורת בעולם וזאת תהיה הופעתו הציבורית הראשונה. נתניהו הבן אומנם מסר תגובה אישית, אך לא בקולו. בשלב זה הוא רשום כחלק מהפמליה ואף קיבל ויזה משגרירות הודו בישראל.

נוסע להודו ביום ראשון, לא ברור אם הבן יאיר יצטרף. בנימין נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נוסע להודו ביום ראשון, לא ברור אם הבן יאיר יצטרף. בנימין נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג)

לשכת ראש הממשלה לא השיבה אמש לשאלה אם יאיר נתניהו אכן יצטרף לביקור הרשמי או לא.

 

נתניהו יבקר בדלהי, במומבאי, באגרה ובגוג'ראט. המשפחה תבקר בין היתר בארמון הטאג' מהאל שייסגר במיוחד לכבודם.

 

כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות" נתניהו יבקר גם בבית חב"ד במומבאי יחד עם הילד מוישי הולצברג שיחזור למקום שבו נרצחו הוריו גבריאל ורבקה ז"ל בפיגוע לפני תשע שנים. הילד מוישי יצטרף לסיור יחד עם סבו הרב שמעון רוזנברג, סבתו יהודית והמטפלת סנדרה שמילטה אותו מזירת הפיגוע. מוישי פגש את רה"מ מודי בביקורו בארץ, ומודי הזמין אותו לבקר בהודו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים