שתף קטע נבחר

אלכס גלעדי תובע שני מיליון שקלים מאושרת קוטלר ומנרי ליבנה. קוטלר: "ביקש מלחמה? יקבל מלחמה"

נשיא שידורי קשת לשעבר הגיש תביעת לשון הרע נגד מגישת חדשות 10 ונגד עיתונאית "הארץ". קוטלר: "קוראת לכל נפגעת לא להיכנע לניסיונות ההשתקה, אסור שגברים כוחניים ימשיכו לאיים עלינו". ליבנה: "עומדת מאחורי כל מילה שאמרתי"

 

 

נשיא שידורי קשת לשעבר אלכס גלעדי הגיש היום (ד') תביעת לשון הרע בסך שני מיליון שקלים נגד מגישת חדשות 10 אושרת קוטלר ונגד עיתונאית "הארץ" נרי ליבנה.  

 

בכתב התביעה נטען כי "השתיים פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים על אודות גלעדי, שהוא אישיות ציבורית, הטיחו בו בפומבי האשמות שווא, פרסמו על אודותיו בפומבי השמצות חסרות שחר". עוד נטען כי "במודע או שלא במודע, חברו קוטלר וליבנה יחדיו ובכוחות משותפים הפכו את חייו של התובע מקצה לקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון. השתיים פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים על אודות גלעדי, לעיתים ביצעו מניפולציה של המציאות, ייחסו לו בפומבי ביצוע עבירות מין והתנהלות מכוערת והציגו אותו בציבור כעבריין מין סדרתי, כרמאי וכאדם שלילי".

 

גלעדי טען באמצעות עורכי דינו אמיר טיטונוביץ' ואפרת אזולאי כי "את אלה עשו הנתבעות, ככל הנראה, על מנת לתפוס טרמפ על פרוייקט MeToo (#גם אני) לטובתן האישית, ולתובע לא נותר לקוות שהמציאות המדומה, אודותיה הן פרסמו, לא הפכה במוחותיהן ובציבור למציאות של ממש", נכתב בתביעה. עוד טען כי "כל אחת מהנתבעות עשתה את הפרסומים מתוך כוונה לפגוע. הדברים המכפישים לא היו אמת, אדרבא, מדובר בהשמצות גסות, פראיות וחסרות שחר".

 

 

"בין היתר מצא עצמו גלעדי נאלץ ליתן הסברים לגורמי רמי מעלה כאלה ואחרים, בישראל ובחו"ל, ובעקבות הפרסום נגרמה לו בושת פנים גדולה עד מאוד. בעקבות הפרסום נאלץ התובע לפנות את תפקידו כנשיא קשת על כל הכרוך בכך, הן מבחינה כספית, והן מבחינות אחרות, וחייו אינם עוד כפי שהיו קודם לפרסום הדברים המכפישים".

 

"נדהמתי לגלות היום דרך התקשורת, שאלכס גלעדי החליט לתבוע אותי על הוצאת לשון הרע", הגיבה אושרת קוטלר בעמוד הפייסבוק. "לדבריו, חברתי לנרי ליבנה עיתונאית 'הארץ', כדי לגרום לו נזק ולהפוך את חייו. המון דברים יש לי לומר בתגובה לתביעה המופרכת הזאת, רובם יאמרו בבית המשפט כנראה, אבל כבר עכשיו חשוב לי להדגיש: כל מה שאמרתי על אלכס גלעדי אמת הוא. לא הכרתי אישית את נרי ליבנה וודאי שלא חברתי אליה בשום צורה ואופן כדי להכפיש שום אדם.

 

"מצער מאוד שגלעדי בחר לתבוע במקום להתנצל, כפי שראוי היה לעשות", הוסיפה קוטלר. "אבל אם ביקש מלחמה הוא יקבל מלחמה ואין לי צל של ספק מי ינצח במאבק הזה. אני קוראת לכל אישה שנפגעה לא להיכנע לניסיונות ההשתקה וההפחדה ולספר בגלוי את שעבר עליה. אסור שגברים כוחניים ובעלי שררה ימשיכו לאיים עלינו".

נרי ליבנה, אלכס גלעדי ואושרת קוטלר (צילום: שאול גולן, אורן אהרוני, יחסי ציבור קשת) (צילום: שאול גולן, אורן אהרוני, יחסי ציבור קשת)
נרי ליבנה, אלכס גלעדי ואושרת קוטלר(צילום: שאול גולן, אורן אהרוני, יחסי ציבור קשת)

נרי ליבנה מסרה: "עדיין לא ראיתי את כתב התביעה, אבל אני עומדת מאחורי כל מילה שכתבתי או אמרתי. גם גלעדי עצמו אישר את נכונות העובדות שתיארתי".

 

אושרת קוטלר חשפה לפני כחודשיים כי אלכס גלעדי הציע לה הצעה מגונה. "זו לא הייתה הטרדה מינית", סיפרה קוטלר בדיון על פרשת ההטרדות המיניות בהוליווד, "זו הייתה הצעה מגונה. הייתי בחורה צעירה שהגיעה לחדשות 2 בשנת 94'. הגיעה הצעה להגיש את תוכנית הבוקר של ערוץ 2, שהיה אז בתחילת דרכו. אלכס גלעדי, מנכ"ל קשת, מקבל אותי לריאיון. הריאיון עובר בהצלחה, תיק העבודת שלי מצא חן בעיניו, ואז אני מקבלת טלפון כמה שעות אחר כך, והוא מזמין אותי לארוחת ערב. כשאני מנסה להתחמק ואני אומרת לו שאולי צהריים דווקא, הוא מבהיר לי: 'לא, לא ארוחת ערב וגם תפני את הערב'".

 

קוטלר הוסיפה, "ואז אני אומרת לו, 'מר גלעדי - מאוד מחמיא לי שאתה רוצה ארוחת ערב, אבל אתה יודע שאני נשואה'. הוא מסביר לי, 'מה זה קשור, את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד?'. עניתי לו שאני יודעת וכנראה שאני לא אתקדם ככה בחיים לשום מקום כי אני לא מתכוונת לאכול איתו ארוחת ערב, והשאר היסטוריה".

 

נרי ליבנה סיפרה שבסוף שנות ה-90 הזמין אותה גלעדי למסעדה בעקבות כתבה שהכינה על ותיקי רשות השידור. לאחר ארוחה במסעדת "מול ים" היוקרתית הוא טען בפניה שהוא מוכרח לצפות בתוכנית אקטואליה בביתו והזמין אותה להתלוות אליו. בביתו, סיפרה ליבנה, הוא ירד מהקומה השנייה לבוש חלוק משי: "משום מה החליט לפרוש לפתע את שולי החלוק, חשף את עצמו בפני ואמר לי 'דברי אליו'. זה לא היה המיקרופון שרציתי, כמובן. צעקתי עליו שיסגור מהר את החלוק וביקשתי שיזמין לי מונית".

 

גלעדי מסר בשעתו בתגובה ראשונה לטענות נגדו כי "דבריה של נרי נכונים בעיקרם. לא הייתי אז בתפקיד בקשת ולא מזכירתי התקשרה אליה אלא אני. מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי. באשר לטענותיה של אשרת קוטלר, בשנת 94' לא היתה לקשת תוכנית בוקר וגם לא ב-95' כשעזבתי את תפקידי כמנכ"ל קשת. לא ערכתי לה אודישן ואיני זוכר ששוחחנו, כפי שציינה. בכל המקרים לא הייתה כוונה לפגוע, ואם התנהגותי גרמה לעוגמת נפש, אני מצטער מעומק ליבי".

 

כעבור כמה ימים הודיע כי הוא "זז הצידה" מתפקידו כנשיא קשת. "אני זז הצידה מתפקידי ב'קשת' זמנית עד שתוכח חפותי ואילחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה. אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו".


פורסם לראשונה 10/01/2018 13:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, אורן אהרוני, יחסי ציבור קשת
נרי ליבנה, אלכס גלעדי ואושרת קוטלר
צילום: שאול גולן, אורן אהרוני, יחסי ציבור קשת
מומלצים