שתף קטע נבחר

אלמנת הנרצח בפיגוע לנתניהו: "רוצים לגור כאן לא כגנבים בשטח"

יעל שבח, ששכלה את בעלה רזיאל בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד הפצירה בראש הממשלה לפעול להסדרת המאחז: "רוצים להרגיש גאווה שאנחנו גרים כאן". האח מתנאל על קריאות ה"נקמה" בהלווייה: "הדרך היא לבנות ולהביא ילדים לעולם"

 

 

"קוראת לכל מי שתפקידו בשטח, לממשלת ישראל ולראש הממשלה – אנו לא רוצים להרגיש כמו גנבים בשטח כי אנחנו לא". כך אומרת היום (ה') יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד.

 

בהצהרה לתקשורת פנתה שבח לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו רוצים לגור פה כמו יהודים גאים, זקופי קומה. להרגיש גאווה שאנחנו גרים בארץ ישראל. אנחנו לא רוצים להילחם על כל פיסת קרקע".

 

האלמנה סיפרה על היממה האחרונה של בעלה המנוח. "הוא נרצח כשהוא היה בדרך חזרה מברית, ממצווה, כדי לעשות עוד מצווה. אף אחד לא שאל אותו אם הוא רוצה למות. גם לא הרוצח. בחרנו לקבור אותו כאן כי באמת הרגשנו שזו האמירה הנכונה ביותר. זו המשימה האחרונה שלו בעולם הזה – להשאיר את היתד ושאי אפשר יהיה להזיז אותה יותר", אמרה.

 

"אף אחד לא שאל את רזיאל אם הוא רוצה למות". יעל שבח (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"אף אחד לא שאל את רזיאל אם הוא רוצה למות". יעל שבח(צילום: אוהד צויגנברג)
 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

"רזיאל היה בתענית דיבור, הוא היה מדבר איתי בהודעות. הוא היה אבא בגובה העיניים, לא אכפת לו קצת להשתולל ולהיות שטותניק. גם בברית הוא היה מספר בדיחות לאמא של הילד שמל", אמרה יעל בבכי.

 

אחיו של הרב, מתנאל, התייחס לקריאות ה"נקמה" והבוז כלפי השר נפתלי בנט במהלך ההלוויה אתמול. "זו לא הנקמה שאנחנו מחפשים. הנקמה היא לבנות עוד ולהביא ילדים ולהוסיף אור לעול", הבהיר האח. "אח שלי היה אדם של שמחה ושל קירוב לבבות. הקרבנו קורבן גדול".

 

 

 

ראש המועצה האזורית שומרון אמר בריאיון לאולפן ynet כי "יעל היתה רכזת הקהילה המיתולוגית כאן והרב רזיאל היה דמות מאוד אהובה על הילדים, ועשה המון דברים, בעיקר עם הילדים כאן בשומרון. ברמה האישית, כמובן הם כמשפחה והקהילה הנפלאה של חוות גלעד כיישוב, כל משפחת השומרון, בכלל, נצטרך להתחזק, לאסוף כוחות ולהתגבר על המשבר הנורא, ללוות את יעל ואת הילדים המקסימים האלו, לראות איך משתקמים מהדבר הנורא הזה".

 

דגן הוסיף: "את חוות גלעד ואת כל יהודה ושומרון, כמו אגב את הנגב, הגליל וירושלים, צריך לבנות. כי אנחנו אנשים ציונים וזו מדינה ציונית שתפקידה לבנות את ארץ ישראל. התשובה לאותם מרצחים שאולי יושבים בשכם או בכל מקום שותים קפה ואומרים: 'וואו, הצלחנו לרצוח יהודי, תראו איך הם סובלים'. לא, אנחנו סובלים אבל אנחנו מתחזקים מהדבר הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
יעל שבח
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים