שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יאיר נתניהו לא טס להודו, האם יידרש להתייצב בבית המשפט?
  הפעיל החברתי אייבי בנימין שאותו תבע בנו של ראש הממשלה מבקש מבית המשפט להורות ליאיר להתייצב בדיון ביום שני. נתניהו קיבל פטור מהתייצבות בדיון בגלל הנסיעה המתוכננת להודו, שאותה ביטל

   

  יאיר נתניהו. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  יאיר נתניהו. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

   

  לקראת דיון מקדמי ביום שני בתביעת דיבה שהגיש יאיר נתניהו נגד הפעיל החברתי והפוליטי אייבי בנימין שפרסם עליו פוסט בפייסבוק, מבקש בנימין להורות לבנו של ראש הממשלה להתייצב לדיון. נתניהו הבן קיבל פטור מהתייצבות בדיון בגלל הנסיעה להודו, שאותה ביטל בעיצומה של הסערה הציבורית על הקלטת ממועדון החשפנות.

   

  נתניהו ביקש לאחרונה פטור מלהתייצב לדיון והשופט קיבל את בקשתו לאחר הסכמת הצדדים, וקבע שהדיון ייערך רק עם עורכי דינם של הצדדים. עוד קבע השופט שאם הצדדים מעוניינים ששני הצדדים יתייצבו - ייקבע מועד חדש. אלא שהיום הגיש עורך דינו של בנימין, גונן בן יצחק, בקשה חדשה לשופט שבה ביקש לעיין מחדש בהחלטתו. הוא ביקש שבית המשפט יורה לנתניהו הבן להתייצב לדיון ביום שני, או לחילופין ימחק את התביעה.

   

  עורך הדין בן יצחק כתב כי יש נסיבות חדשות המצדיקות את התייצבותו: "ב-10 בינואר הגיש נתניהו בקשה לפטור מהתייצבות הדיון בטענה כי 'תוכננה מבעוד מועד נסיעה חשובה אשר לא ניתן לדחותה'. ככל שידוע, מתוכנן המבקש לטוס עם ראש הממשלה ורעייתו לביקור בהודו. בית המשפט הציע לקיים את הדיון במועדו על מנת לקדם את הטיפול בתיק שהוא פותר את נתניהו מהגעה לדיון ואם הצדדים חושבים שנתניהו ובנימין נחוצים יתאמו מועד חלופי. בנימין נטה להסכים והנה איזה פלא אחר שפטר את נתניהו מהגעה לדיון נודע הערב שאין הוא 'יוצא לנסיעה חשובה שתואמה מבעוד מועד". לכן הוא מבקש להורות לו להתייצב.

  עו"ד גונן בן יצחק עם אייבי בנימין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד גונן בן יצחק עם אייבי בנימין (צילום: מוטי קמחי)
   

  עורך דינו של נתניהו, יוסי כהן מסר בתגובה:"אני לא משתתף בתעלולים תקשורתיים. כמובן שאפעל לפי חוק".

   

  בספטמבר הגיש יאיר נתניהו תביעת לשון הרע על סך 140 אלף שקלים נגד הפעיל החברתי ופעיל מפלגת העבודה אייבי בנימין. בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב טען בנו של ראש הממשלה שב-17 באוגוסט 2016 כתב בנימין בפייסבוק שראש הממשלה ביקש כביכול מראש המוסד דרכון בשם בדוי לבנו בנימוק ביטחוני, והעלה טענות שחיתות שונות נגד המשפחה. שנה אחרי הפרסום נשלח לבנימין מכתב הדורש את הסרתו. לאחר מכאן הגיש את התביעה.

   

  בכתב ההגנה שהגיש בנימין הוא טען שמדובר בתביעת השתקה קלאסית, שנולדה בעקבות בג"ץ שהגיש בדרישה שהמשטרה תחקור את ראש הממשלה בפרשת הצוללות. נטען כי מטרת התביעה הייתה למנוע מהפעיל לבקר את ראש הממשלה. בנימין גם טען כי לפני הפרסום היה גל פרסומים בנושא הוא פשוט חזר עליהם. הצדדים ניסו לנהל הליך גישור אך זה לא צלח. השופט הציע לצדדים לקיים דיון בלי התובע והנתבע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים