שתף קטע נבחר

המטרה: אמריקה בלונדינית

כשאובמה נבחר, הגברים הלבנים שטראמפ מייצג אותם הרגישו שגנבו להם את המדינה. עכשיו הנשיא החדש מעלה את הגזענים לקדמת הבמה וחוסך מהם את הצורך להתנצל, כי אחד משלהם יושב בחדר הסגלגל. פרשנות

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נבחר לנשיאות בגלל שהצליח לזהות את גלי השנאה לשונה ולאחר, גלים שממשיכים לשטוף את המדינה. הוא הצליח לסכסך, לפלג ולספק למצביעיו הלבנים את מה שרצו: טינה לכל מה שהוא לא זבל לבן וטהור.

  

עכשיו הגיע תורם של השחורים שטראמפ מעוניין להיפטר מהם. חסידיו לקחו את זה צעד אחד קדימה: עבור חלקם גם יהודים אינם חלק מהגזע הלבן. בסוף השבוע אמר טראמפ, בשפה שלקוחה מעומק הביבים, שהוא מעוניין במהגרים שיהיו, איך לומר, בלונדינים. רצוי גם עם עיניים כחולות. כמו בנורבגיה.

  

מקדם את תומכיו הגזענים לקדמת הבמה. דונלד טראמפ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מקדם את תומכיו הגזענים לקדמת הבמה. דונלד טראמפ(צילום: AFP)

 

טראמפ על מהגרים: "למה שנקבל אנשים ממדינות שהן חורי תחת?"

האו"ם: "טראמפ גזען"; נשיא ארה"ב: "רק אמרתי שהאיטי ענייה ומתקשה"

אפריקה נגד טראמפ: "אמירות מזעזעות"

 

וזה בדיוק מה שחסידיו של הנשיא רוצים: אמריקה הלבנה וטיהור הגזע. לפני קצת יותר מ-70 שנה רצו בגרמניה להיפטר מהיהודים המשונים, ועכשיו טראמפ רוצה להיפטר מהשחורים והשחומים. לשיטתם, היהודים עושקים את הכלכלה ומשתלטים על התקשורת העוינת. טראמפ, באמירותיו הגזעניות, גרם להם להרים ראש: עכשיו הם לא חוששים לומר "יהודים, הביתה".

 

הנשיא מאמין ב"אמריקה תחילה" וחסידיו מאמינים ב"אמריקה טהורה". הרצונות מתמזגים היטב ומזינים זה את זה בצורה מסוכנת.

 

אם הנשיא היה מסוגל לקרוא טקסט המשתרע על יותר מעמוד אחד, אולי היה מצליח להניח את ידיו על המחקר שקובע כי לסטודנטים האפריקנים בארה"ב יש הישגים אקדמיים גבוהים יותר מאשר לכל קבוצת מהגרים אחרת, כולל האסייתים שאותם הוא דווקא רוצה.  

 

אולי גם היה מגלה שבאוניברסיטת MIT היוקרתית שבה מרצה דודו, רוב הסטודנטים הם זרים, וחלק לא מבוטל מהם הגיע ממדינות "חור תחת" כהגדרתו. אבל לטראמפ זה לא משנה כי מבחינתו הכל בסדר: הוא אמר את מה שהבסיס הפוליטי שלו חושב, מרגיש ורוצה: מדינה לבנה כמו שלג. מדינה בלונדינית.

 

כאשר אובמה נבחר לנשיא, אותו בסיס פוליטי הרגיש שגנבו לו את המדינה, ובעיקר הגברים הלבנים המבוגרים שטראמפ הוא נציגם העליון. עכשיו הוא העלה אותם לקדמת הבמה והגזענים לא צריכים להתחבא יותר, כי אחד משלהם יושב בחדר הסגלגל. הנשיא שלהם, בסגנונו הייחודי, נתן להם להבין שרק לבן הוא יפה, ובלונדיני הוא היפה מכולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים