שתף קטע נבחר

הרב זאב קרוב הלך לעולמו

הוא היה רב, מחנך ידוע ומחברם של כמה ספרים - וגם אביו של הפצוע הקשה ביותר במבצע "עופרת יצוקה", התמודדות שהכירה את אישיותו המיוחדת לכלל ישראל. הבוקר נפטר הרב זאב קרוב לאחר מאבק במחלה קשה

ברוך דיין האמת: הרב, הסופר והמחנך זאב קרוב הלך היום (ד') לעולמו, והוא בן 59, לאחר מאבק במחלה קשה. הרב קרוב - אביו של הפצוע הקשה ביותר במבצע "עופרת יצוקה" - הותיר אחריו רעיה ושבעה ילדים, נכדים ואלפי תלמידים. הלווייתו תצא בשעה 13:30 מישיבת קרני שומרון.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

הרב קרוב, תושב קרני שומרון, כיהן במהלך חייו כראש ישיבת השומרון ביישובו, במשך עשור, כדובר איגוד ישיבות ההסדר, כר"מ בישיבות הסדר שונות – וממייסדי בית מדרש "יחד" ברעננה למורים ומורות מהציונות הדתית.

 

 

הרב קרוב היה מחברם של כמה ספרים, ובהם "בלבב פנימה – סיפור קטן של גבורה גדולה", המתאר את פציעת הבן - ו"בנחת רוח" שעוסק בחינוך ואמונה. בנו של הרב, אהרן קרוב, נחשב לפצוע הקשה ביותר במבצע "עופרת יצוקה": חייל שנישא ערב פרוץ המלחמה, יצא אליה למחרת החתונה - ושב משדה הקרב כשפניו מרוסקים. בספרו "בלבב פנימה" תיאר את ההתמודדות מנקודת מבטו, האב שהתמסר לשיקומו בכל מאודו.

 

בראיון שהעניק ל-ynet סיפר הרב קרוב כי לא שאל בשום שלב "למה זה קרה לנו". "אני אמון על התורה והאמונה", אמר קרוב. "קראתי את חמישה חומשי תורה, ויש בהם מציאות קשה יותר מפציעתו של בני. אני לא בעל הבית של הקדוש ברוך-הוא. הוא בעל הבית שלי".

 

ב"איגוד ישיבות ההסדר", שהרב קרוב היה דוברו, הביעו אבל על פטירתו. "הרב זאב קרוב זצ"ל היה מחנך, סופר ומרצה בחסד עליון שגידל דורות של תלמידים למען עם ישראל" מסרו. "הרב קרוב היה מנושאי תורת ארץ ישראל ודגל ישיבות ההסדר. איש של אמונה שלימד תורה גדולה וחינך את תלמידיו לחיים שלמים של שליחות".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גזית
הרב זאב קרוב ז"ל
צילום: רועי גזית
מומלצים