שתף קטע נבחר

הפגנת חכמי חלם: בעד שלטון ה(תלוי איזה) חוק

בהתפרעות מול בית הכנסת שבו אמר "קדיש" היועמ"ש, אביחי מנדלבליט - חצו המפגינים קו אדום. בשבת האחרונה לא היו בפתח תקווה לא סדר, לא מוסר, וגם נמנעה האפשרות לפולחן דתי

"מצאוּ לסופר הקהל של חלם, שהוא יושב וכותב מכתב באותיות של קידוש לבנה. אמרו לו: 'אותיות גדולות אלו למה?' הסביר הסופר: 'לדודי אני כותב, וחרש הוא, לא עליכם'" (מתוך "ספר הבדיחה והחידוד").

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

אני מבקש לשגר ברכת כה לחי וברוכים הבאים לחבורת המפגינים שבמוצאי שבת הפריעו לברכת "קידוש לבנה" בפתח תקווה. מדובר בחבורה קטנה, אשר באומץ לב אזרחי מדהים מנעו מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לומר "קדיש" לעילוי נשמת אמו. בכך הם מצטרפים לשרשרת ארוכה של טיפשים, שחכמי חלם הם חלק חשוב ממנה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

למען הסר ספק, אני משוכנע שמדובר באנשים טובים, המשוכנעים באמת ובתמים כי הם ימגרו את הפשע, השחיתות והרוע בארץ הקודש, אם רק יואיל היועץ להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. כמובן שלהם, בדיוק כמו לי, אין ידיעה והבנה אמיתית בשאלה האם מבחינה חוקית נעברו עבירות, ומהם הנתונים הפרושים לפני היועמ"ש ומאפשרים או שלא הרשעה. אחרי הכול, למפגיני פתח תקווה יש תפיסת מציאות בדיוק כמו לחבריי בבית הספר "תורת אמת" בחיפה, שלימדו אותי לזעוק מול המנהל "הפגנה, לא חשוב על מה, לא רוצים שיעורי בית במדינה". המרד ההוא הסתיים בלי שוויתרו לנו על שיעורי הבית, אבל לפחות למדנו לקח אחד חשוב: אם אין לך טיעון טוב לא תשיג שום דבר בחיים אפילו אם תצעק - ובחרוזים.

 

 

המפגינים בפתח תקווה הגדילו לעשות ואף הביכו את עצמם כאשר המציאו "ברכת לבנה אלטרנטיבית", ואחרי שראיתי את המחאה הילדותית הזו, אני קרוב יותר לעזוב את היהדות לטובת אמונה במפלצת הספגטי המעופפת, מאשר להצטרף אליהם. 

 

שומרי חוק? חופש הפולחן, למשל

המפגינים האלה חצו קו אדום, בדיוק כמו המפגין בחודש שעבר שהגיע עם "גיליוטינה". הם משוכנעים שהם מגינים על החוק, אבל לא יודעים, למשל, שהאיסור להפריע לאדם לקיים מצוות, תקף באזור מזה כמאה שנה, מכוח "דבר המלך במועצה" (King's Order-in-Council). מתברר כי כבר לפני 96 שנים, קבע המלך ג'ורג' החמישי: "כל האנשים בארץ ישראל ייהנו מחופש מצפון מוחלט, ויוכלו לקיים את צורות פולחנם באין מפריע ובלבד שהסדר הציבורי והמוסר יהיו נשמרים".

 

 

בשבת האחרונה לא היו בפתח תקווה לא סדר, לא מוסר, וגם נמנעה האפשרות לפולחן דתי. העובדה שהם ביקשו להפריע דווקא לברכת הלבנה, מעלה אפשרות סבירה שמדובר ביהודים כשרים, שהם צאצאים ישירים של חכמי חלם האגדיים, שגם הם עבדו את הירח בדרכים יצרתיות, כפי שנכתב ב"ספר הבדיחה והחידוד" (עם קיצור הכרחי):

 

פרנסי חלם חשבו ודנו: מה נעשה לעירנו ויהי אור לה גם בלילות האפלים? עמד הזקן שבהם על רגליו ואמר: "מוריי ורבותיי, עצה טובה אני יודע. נצא לרחוב-העיר ונתפוס את הלבנה כשהיא במילוּאהּ ונגנוז אותה ללילות האפלים".

 

מיד יצאו והעמידו ברחוב-העיר חבית מלאה מים וקלטו את הלבנה לתוכו. פרשו על החבית סדינים והכניסו את החבית לבית הכנסת הגדול. כשהגיע סוף החודש וחשכוּ הלילות, נתאספו ובאו כל אנשי העיר להוציא את הלבנה. הסירו את הסדינים וחרדה גדולה נפלה על כל העם - הלבנה איננה. נאנחו ואמרו: "נגנבה הלבנה. חבל שלא העמדנו שומרים לשמור עליה".

 

המלצה חמה לי למפגיני פתח תקווה. במקום להטריח את עצמכם, בקור ובגשם, עד לעיר שעליה נכתבו יותר בדיחות מבתים - צלמו את מנדלבליט, נתניהו ואת הלבנה. לאחר מכן הניחו את תמונתם בסלון ביתכם והפגינו שם. זה כמובן לא ישפיע עליהם יותר מאשר ההפגנות הקיימות, אבל ככה יש סיכוי שתביכו את עצמכם פחות - וגם יקטן משמעותית הסיכוי שתחטפו שפעת או דלקת ריאות, רחמנא לצלן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים