שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גידי גוב זלזל ב"מבטא הרוסי" של ליברמן - והתנצל על הפגיעה בעולים

  "בלהט הדברים, התייחסתי לאביגדור ליברמן כ'עולה חדש עם מבטא רוסי', ומההתייחסות הזו - אני רוצה לחזור בי ולהתנצל", כתב גוב בין השאר לאחר שהגיב לפרשת יהונתן גפן כשאמר על אביגדור ליברמן: "קשה לי לשמוע מישהו עם מבטא רוסי קורא לגפן עוכר ישראל"

   

  הסערה שהתחילה בשיר שפרסם יהונתן גפן עוררה מהומה גם בהקשר אחר: אתמול (ג') התבטא גידי גוב בתוכנית הרדיו שלו באופן שהתפרש כגזעני לדבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהורה לתחנת גל"צ להחרים את המשורר. גוב התייחס בדבריו למבטא של השר וכינה אותו עולה חדש אף שעלה ארצה לפני יותר מ-40 שנה. היום, בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שספג ביקורת על דבריו, הוא חזר בו.

   

  "בלהט הדברים, התייחסתי לאביגדור ליברמן כ'עולה חדש עם מבטא רוסי', ומההתייחסות הזו - אני רוצה לחזור בי ולהתנצל על פגיעתי בעליה הרוסית. לא זו היתה כוונתי", כתב גוב בין דבריו, אך התעקש על חלק אחר בטענתו כשהבהיר: "אני עומד מאחורי דבריי על איסור השמעת שירים על ידי גורם פוליטי כמו אביגדור ליברמן. לזה אסור לתת לקרות. בלי שום קשר למוצאו או למבטאו של כל שר שלא יהיה".

   

   

  גוב התייחס בפוסט לדברים שאמר במסגרת תגובתו לפרשה, בהם: "קשה לי לשמוע - ואני מתנצל על הגסות ועל הבורות ועל הגזענות - מישהו עם מבטא רוסי, עולה חדש בסופו של דבר, קורא ליהונתן גפן עוכר ישראל. גם אם היה אומר את זה מישהו בלי מבטא זה היה צורם לי".

   

  שירו של גפן, שהתחיל את הסערה
   

  דבריו של גוב היו חלק מקולות רבים שהביעו את מחאתם על תגובתו של ליברמן לשיר שפרסם יהונתן גפן בחשבון האינסטגרם שלו, בו השווה את הנערה הפלסטינית שהכתה חייל, עהאד תמימי, לאנה פרנק, חנה סנש וז'אן דארק. לאחר שליברמן כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הנחה את "מפקד גל"צ להפסיק להשמיע או לראיין את יהונתן גפן בכל שידורי התחנה", היועמ"ש אביחי מנדלבליט הבהיר לו בתגובה כי אין לשר הביטחון כל סמכות חוקית להתערב בתכנים המשודרים בתחנה הצבאית.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גידי גוב. ההערה וההתנצלות
  לאתר ההטבות
  מומלצים