שתף קטע נבחר

הקואליציה שוב מתקשה בהשגת רוב בכנסת

חוק המואזין היה היה אמור לעלות בשבוע הבא להצבעה כהכנה לקריאה ראשונה, אלא שח"כים מש"ס ויהדות התורה הודיעו כי לא יתמכו בו. אם אכן ימשיכו להתנגד לחוק, שראש הממשלה נתניהו תמך בו בעבר, הקואליציה לא תוכל להעבירו

 

רמקולים שמהם משמיעים את דברי המואזין ()
רמקולים שמהם משמיעים את דברי המואזין

שוב בעיות בקואליציה: חוק המואזין, האוסר על השמעת קריאות מואזין בקרבת בתי מגורים, אמור היה לעלות ביום רביעי הבא להצבעה בוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת להכנה לקריאה ראשונה, אלא שהצהרות שהשמיעו היום (ד') חברי הכנסת מש"ס ומיהדות התורה מעמידות את הרוב בספק וכך למעשה גם עשויות לתקוע את החוק ולמנוע קידומו.

 

הבוקר, במהלך דיון בנושא אחר שהתקיים בוועדת הכספים של הכנסת ובמענה לדברים שהשמיע ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) לכך שהוא מבקש הבטחה שהחוק לא יקודם, אמר לו ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "אני הבטחתי לך שלא נתמוך בחוק ואני עומד מאחורי ההבטחה שלי". ח"כ יצחק וקנין מש"ס הוסיף: "אמרתי לך שתיחתך ידי ולא נצביע בעד חוק המואזין".

הבטיח לטיבי שלא יתמוך בחוק. ח"כ גפני (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הבטיח לטיבי שלא יתמוך בחוק. ח"כ גפני(צילום: עמית שאבי)

אם החרדים, המתנגדים לחוק המהווה תיקון לחוק מפגעים-מניעת רעש ממערכות כריזה, ימשיכו להתנגד, לקואליציה למעשה לא תהיה אפשרות להעבירו.

 

הצעת חוק המואזין אושרה בקריאה טרומית לפני כמה חודשים ומאז לא קודמה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע אף הוא כי הוא תומך בהצעה אולם בשל סערה שהיא עוררה, לא דחף עד כה לקידומה.

 

"חוק המואזין הוא חוק הזוי שאין לו מקום", אמר ח"כ טיבי. "ניהלנו דיאלוג עם הסיעות החרדיות לרבות ח"כ גפני. ואני מקווה כי הוא אכן ייעצר ולא יקודם".

 

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אפשר כבר מראש לחסוך שעות פרלמנטריות יקרות, זמן מסך ושעות רדיו ולהודיע: חוק המואזין לא עולה להצבעה כי פשוט אין לו רוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים