שתף קטע נבחר

מפעיל דף הפייסבוק של גידי גוב נגד ישראל ביתנו: "פאשיסטים"

בתגובה לפוסט בפייסבוק של "צעירי ישראל ביתנו", כתב: "מפלגה של פאשיסטים, ואתם הצעירים פשוט אבודים, כמה שטיפת מוח עברתם בילדותכם"

"רחמנות עליכם". תגובתו של גידי גוב ל"צעירי ישראל ביתנו" (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
"רחמנות עליכם". תגובתו של גידי גוב ל"צעירי ישראל ביתנו"(צילום: מתוך פייסבוק)

סערת גידי גוב , שהחלה מהסערה סביב השיר שפרסם יהונתן גפן , לא נרגעת: מפעיל הדף המסחרי של הזמר הגיב אמש (ד') לפוסט בעמוד הפייסבוק של "צעירי ישראל ביתנו" וכינה את ישראל ביתנו "מפלגה של פאסישטים" (הטעות במקור). עוד הוא כתב: "ואתם הצעירים פשוט אבודים, רחמנות עליכם, כמה שטיפת מוח עברתם בילדותכם".

 

מפעיל דף הפייסבוק של גוב כתב זאת אמש בשעה 23:17, בתגובה לפוסט של "צעירי ישראל ביתנו" משלשום בערב, שבו שותף דיווח על התייחסותו למבטא של שר הביטחון אביגדור ליברמן. שלשום התבטא גוב בתוכנית הרדיו שלו באופן שהתפרש כגזעני לדבריו של שר הביטחון, שהורה לתחנת גל"צ להחרים את המשורר יהונתן גפן. גוב התייחס בדבריו למבטא של השר וכינה אותו עולה חדש אף שעלה ארצה לפני יותר מ-40 שנה. אתמול, בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שספג ביקורת על דבריו, הוא חזר בו. 

 

 

בפוסט שעליו הגיב גוב נכתב: "גידי גוב, אתה וידידיך הנאורים והשמאלנים כנראה לא מבינים שאין לכם יותר זכות וטו על המדינה הזאת. מה שהיה פעם - נגמר. לא יותר רפיסות, לא יותר התייפיפות, לא יותר שלטון האליטות השמאלניות. 'עולה חדש עם מבטא רוסי' עשה ויעשה יותר ממך ומכל חבריך עוכרי ישראל גם יחד, למען מדינת ישראל".

 

מטעמו של הזמר נמסר הבוקר כי "מפעיל הדף המסחרי של גידי ראה שהדף תויג בידי ישראל ביתנו וביקש להגיב על כך אישית. גידי כלל לא היה מודע לכך. תגובתו הופיעה בטעות מטעם הדף. מיד כשהתגלה הדבר התגובה נמחקה".  

 

שלושה חברי כנסת מ"ישראל ביתנו" הגיבו לתגובתו של גוב במהלך הלילה. ח"כ יוליה מלינובסקי הגיבה לו וכתבה: "גזענותו של גידי גוב מקוממת. הוא לא הספיק להתנצל ושוב העליב וירק בפניהם של יותר ממיליון וחצי עולים מברית המועצות. ישראל היא קיבוץ גלויות של עולים חדשים וכל עלייה תרמה ותתרום לפיתוח הארץ. להתנשאות של גוב אין מקום בישראל 2018".

"'עולה חדש עם מבטא רוסי' עשה ויעשה יותר ממך ומכל חברייך עוכרי ישראל". הפוסט של צעירי ישראל ביתנו (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
"'עולה חדש עם מבטא רוסי' עשה ויעשה יותר ממך ומכל חברייך עוכרי ישראל". הפוסט של צעירי ישראל ביתנו(צילום: מתוך פייסבוק)

אחרי מלינובסקי הגיב גם ח"כ עודד פורר, שכתב: "כבר אי אפשר לעמוד בקצב השטויות שהאיש פולט. מסתבר שכשהגזענות יוצאת מהארון קשה להחזיר אותה. רחמנות עליך, כמה שנאה יש בך לאנשים שהמבטא שלהם שונה משלך עד שהדעת שלך משתבשת ונשלפים מהבוידם עוד הגיגים בניסיון לייצר 'כאילו' עליונות למחשבות שלך אך בפועל מייצגים טפשות ושפל חסר תקדים. גזען".

 

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, הגיב בהמשך גם הוא: "אתמול ניהלתי שיחה ממושכת עם מנכ"ל תחנת הרדיו 102FM. מנכ"ל התחנה התנצל בפני גם בשמו של גידי גוב וגם בשם התחנה על אמירותיו הגזעניות של השדר. מכיוון שחשתי שההתנצלות הינה כנה ומכובדת, סוכם בינינו שסיעת ישראל ביתנו תשים את הפרשה מאחוריה. לצערי עקב התבטאותו האחרונה של גידי גוב ולפיה ישראל ביתנו היא מפלגה של פאשיסטים, אני נוכח לגלות שכל ההתנצלויות וניסיונות הפיוס היו ריקים לחלוטין מתוכן. חבל שגידי גוב מבייש את עברו המפואר ומקעקע את עצמו כאדם חשוך וגזען".

 

אתמול, כאמור, לפני הסערה הנוכחית, התנצל גוב על דבריו. "בלהט הדברים, התייחסתי לאביגדור ליברמן כ'עולה חדש עם מבטא רוסי', ומההתייחסות הזו - אני רוצה לחזור בי ולהתנצל על פגיעתי בעליה הרוסית. לא זו היתה כוונתי", כתב גוב בין דבריו, אך התעקש על חלק אחר בטענתו כשהבהיר: "אני עומד מאחורי דבריי על איסור השמעת שירים על ידי גורם פוליטי כמו אביגדור ליברמן. לזה אסור לתת לקרות. בלי שום קשר למוצאו או למבטאו של כל שר שלא יהיה".

השיר שפרסם יהונתן גפן ()
השיר שפרסם יהונתן גפן

גוב התייחס בפוסט לדברים שאמר במסגרת תגובתו לפרשה, בהם: "קשה לי לשמוע - ואני מתנצל על הגסות ועל הבורות ועל הגזענות - מישהו עם מבטא רוסי, עולה חדש בסופו של דבר, קורא ליהונתן גפן עוכר ישראל. גם אם היה אומר את זה מישהו בלי מבטא זה היה צורם לי".

 

דבריו של גוב היו חלק מקולות רבים שהביעו את מחאתם על תגובתו של ליברמן לשיר שפרסם יהונתן גפן בחשבון האינסטגרם שלו, בו השווה את הנערה הפלסטינית שהכתה חייל, עהאד תמימי, לאנה פרנק, חנה סנש וז'אן דארק. לאחר שליברמן כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הנחה את "מפקד גל"צ להפסיק להשמיע או לראיין את יהונתן גפן בכל שידורי התחנה", היועמ"ש אביחי מנדלבליט הבהיר לו בתגובה כי אין לשר הביטחון כל סמכות חוקית להתערב בתכנים המשודרים בתחנה הצבאית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים