שתף קטע נבחר

לאה גולדין במכתב לנתניהו: "למה צריך להילחם במדינה כדי להשיב את הדר הביתה?"

במלאות שלוש שנים וחצי להכרזה על הדר גולדין כחלל צה"ל, שלחה אימו מכתב לראש הממשלה, לשרים ולכל הח"כים: "שר החוץ וראש הממשלה לא רצה שנגיע לבריסל לפגישה של המדינות התורמות. הבקשה שלנו להחזיר את הבן שלנו, מקלקלת לו את המסיבה"

הוכרז חלל צה"ל לפני שלוש שנים וחצי. סגן הדר גולדין ()
הוכרז חלל צה"ל לפני שלוש שנים וחצי. סגן הדר גולדין

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין, שלחה הבוקר (ו') מכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו, לכל שרי הממשלה וכל חברי הכנסת במלאות שלוש שנים וחצי להכרזת מערכת הביטחון כי סגן גולדין הוא חלל צה"ל שנחטף במנהרה ברפיח. גופתו של גולדין מוחזקת בידי ארגון הטרור חמאס בעזה מאז מבצע "צוק איתן".

"כל מי ששותק על עוולה הוא שותף לעוולה". לאה גולדין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"כל מי ששותק על עוולה הוא שותף לעוולה". לאה גולדין(צילום: מוטי קמחי)

במכתב מתייחסת גולדין בכאב לכינוס המדינות התורמות שהתקיים השבוע בבריסל. "שר החוץ וראש הממשלה לא רצה שנגיע לבריסל לפגישה של המדינות התורמות. הדרישה שלנו להפעיל לחץ על חמאס, להעמיד תנאים הומניטריים מול תנאים הומניטריים, הבקשה שלנו להחזיר את הבן שלנו, מקלקלת לו את המסיבה".

 

לקריאת המכתב המלא של לאה גולדין

 

עוד היא כותבת: "ביקשנו להגיע אל הכינוס כדי להתריע שלא ייתכן לתת סיוע הומניטרי לגורם שבעצמו מפר את החוק ההומניטרי הבינלאומי. מיליארד דולר לשיקום עזה נמצאים כעת על השולחן. מדברים על ערכי צה"ל במונחים של ביזנס. במקום שבו מונחים עסקיים מחליפים שפה מוסרית - יעשו גם העבירות והפשעים החמורים ביותר.

"הבקשה שלנו להחזיר את הבן שלנו, מקלקלת לו את המסיבה". נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
"הבקשה שלנו להחזיר את הבן שלנו, מקלקלת לו את המסיבה". נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

"הרשות הפלסטינית אחראית להחזקת הדר ואורון ומפרה את החוק ההומניטרי הבינלאומי. הוכחנו זאת לפני חודש במפגש במועצת הביטחון של האו"ם. היה שם קונצנזוס מקיר לקיר שהרשות הפלסטינית אחראית משפטית על הדר ואורון והיא מפרה את החוק ההומניטרי הבינלאומי בכל רגע שהיא לא משיבה אותם הביתה. כן, זו אותה רשות פלסטינית שמעבירה את הכספים הבינלאומיים לעזה.

 

"כל מי ששותק על עוולה הוא שותף לעוולה, ולא חשוב איזה גודל כיפה יש לו על הראש או כיסוי ראש אחר. אני לא שלחתי את הדר לעזה. ביבי, בנט, ליברמן ובוגי וכל הממשלה שלחו את הדר ועוד הרבה חיילים להציל את מדינת ישראל מירי הטילים וממנהרות הטרור. למה אני והמשפחה שלי צריכים להילחם במדינה כדי להשיב את הדר משדה הקרב? כולם שותקים וכולם שותפים לעוולה של הפקרת החיילים, בלי קשר למפלגה, גזע, מין ודת".

 

 

לפני כשלושה שבועות הגישה המדינה לבג"ץ את תשובתה המלאה לעתירת משפחת גולדין למנוע השבת גופות של מבצעי פיגועים מחמאס, לעצור את ביקורי אסירי חמאס ולצמצם את היקף הכניסות לצרכים הומניטריים של תושבי עזה לישראל.

 

בתגובת המדינה צוין כי חלה החמרה במדיניות מתן ההיתרים לכניסה של אנשי חמאס ובני משפחותיהם לישראל לטיפולים רפואיים. עם זאת, המדינה ציינה בתשובתה לעתירה כי "מניעת כניסה גורפת של אנשי חמאס ובני משפחותיהם לטיפול רפואי לא תכלול מניעת כניסה לצורך טיפולים מצילי חיים".

 

משפחת גולדין מסרה אז בתגובה כי "זהו צעד קטן במשימה הגדולה שלנו להשיב את הדר שהיה גיבור ישראל ונפל במערכת צוק איתן. אין לנו רצון לנצח את ממשלת ישראל בבתי משפט. אנו מעוניינים בהשגת הניצחון על ארגון הטרור חמאס והשבתם של הדר ואורון (שאול) הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לאה גולדין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים