שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ה"בנקאי" של דוד ביטן בעימות עם קבלנים: "נתת לי עשרות אלפי שקלים עבורו"
  פרסום ראשון: המשטרה החלה לעמת את משה יוסף עם חשודים בפרשת השחיתות (1803). בקבלן בני סולימני שנשלח למעצר בית הטיח: "העברת לי עשרות אלפי שקלים להעביר לדוד ביטן". לקבלן אחר אמר כי תמורת הגדלת יחידות הדיור במגדל דירות בראשון לציון, "היית אמור להעביר יחידות דיור לי ולדוד (ביטן)"

   

  משה יוסף עם עורכי דינו ביחידת להב 433 של המשטרה. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  משה יוסף עם עורכי דינו ביחידת להב 433 של המשטרה. ארכיון (צילום: מוטי קמחי)

  פרשת השחיתות של יו"ר הקואליציה לשעבר ושותפיו: המשטרה החלה בסדרת עימותים של משה יוסף, מקורבו של ח"כ דוד ביטן ומי שהוגדר בעבר כ"בנקאי" שלו, עם חשודים נוספים בפרשה. מפרטים שמתפרסמים כאן הערב (יום א') לראשונה, עולה כי יוסף הטיח בקבלן בני סולימני: ''העברת לי עשרות אלפי שקלים להעביר לדוד ביטן''. לקבלן אחר שעוכב לחקירה אמר בעימות כי תמורת הגדלת יחידות הדיור במגדל דירות בראשון לציון, ''היית אמור להעביר יחידות דיור לי ולדוד (ביטן)''.  

   

  זה תקופה ארוכה מוסר משה יוסף עדות מפורטת בפני חוקרי המשטרה בדבר מעורבותו לכאורה בפרשת השחיתות שבה נחקר ח"כ דוד ביטן. היום זומן ליחידת להב 433 והתעמת עם שניים מהחשודים שנעצרו היום. לקבלן בני סולימני שנשלח למעצר בית של תשעה ימים הוא הטיח כי תמורת עזרה בעבודות עפר, העביר לו עשרות אלפי שקלים. כאמור, התמורה מהקבלן השני הייתה אמורה להגיע - לדבריו - בדמות דירות במגדל בראשון לציון. בסופו של דבר הפרויקט לא יצא לפועל והעסקה לא התממשה. נראה כי בכוונת המשטרה להמשיך בסדרת העימותים הזו.

   

  זמן קצר אחרי פרסום הפרשה התפרסם החשד שהחברות "דניה סיבוס" ו"חצי חינם" העבירו כספי שוחד דרך יוסף ליו"ר הקואליציה לשעבר ביטן. לפי המידע שנמצא בידי המשטרה, "דניה סיבוס" העבירה סכום של 300 אלף שקל ליוסף בתמורה לחשבונית פיקטיבית, וכסף זה לכאורה הועבר לחשבונו של ביטן. במשטרה חושדים שהכסף נועד לקדם פרויקט של החברה בראשון לציון. בנוסף חושדים במשטרה שמשה יוסף מחזיק במידע על עסקאות שוחד נוספות, כאלה שלא בוצעו במשרדו אל מול המצלמות.

   (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי, שאול גולן) (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי, שאול גולן)
  (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי, שאול גולן)

   

   

  היום בצהריים הוארך בחמישה ימים מעצרו של ארנון גלעדי, המשנה לראש העיר תל אביב, שעוכב לחקירה בפעם השנייה במסגרת חקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון.

   

  "יש תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד", אמר השופט עמית מיכלס על גלעדי. "החשד הסביר מבוסס על מספר מקורות חקירתיים. החלקים המרכזיים שבהם התווספו לחקירה בהמשך, לאחר חקירתו הראשונה של החשוד". סנגורו של גלעדי, עו"ד אריה שרעבי, מסר: "מרשי חף מפשע ואני מאמין שהדבר יתברר בימים הקרובים".

   

  גלעדי עוכב לחקירה על ידי המשטרה יחד עם עוד שלושה חשודים נוספים במסגרת חקירת תיק 1803, שבו חשוד גם ח"כ דוד ביטן (הליכוד). שני חשודים נוספים הם קבלנים, וחשודה אחרת היא הלוביסטית והפעילה הפוליטית, מירב שמולי, המשמשת גם כפעילה בליכוד. מעצרה הוארך ב-5 ימים. אחד הקבלנים, בני סולימני, שוחרר למעצר בית בן 10 ימים. המשטרה מייחסת לארבעה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה.

   

  במשטרה ציינו כי מתבצעים חיפושים בבתי החשודים, שהובאו לחקירה במשרדי להב 433. הוחלט לעכב את הארבעה בעקבות העדות שמסר היזם דרור גלזר, שנחשד בפרשה במתן שוחד לדוד ביטן. 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  משה יוסף ביחידת להב 433. ארכיון
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים