שתף קטע נבחר

המחבל מפריז: "שופטים מוסלמים בלי רחמים"

תחת כוננות ביטחונית גבוהה נפתח בבריסל משפטו של המחבל היחיד ממתקפת הטרור בפריז ששרד - והוגדר כאיש המבוקש באירופה. סלאח עבד א-סלאם עומד למשפט בבלגיה על ניסיון לרצוח שוטרים, וסירב לענות לשאלות: "השתיקה לא הופכת אותי לפושע, אני לא מפחד וסומך על אללה"

יותר משנתיים אחרי מתקפת הטרור בפריז שבה נרצחו 130 בני אדם נפתח היום (ב') בבריסל משפטו של סלאח עבד א-סלאם, המחבל היחיד מחוליית הטרור של דאעש ששרד. המשפט בבריסל נפתח תחת אבטחה כבדה וכוננות ביטחונית גבוהה. שוטרים חמושים מקיפים את בית המשפט, ומחסומים הוצבו באזור.

 

"אני לא מפחד מכם ומבני הברית שלכם, ושם את מבטחי באללה", אמר א-סלאם בבית המשפט. הוא סירב לענות לשאלות ולעמוד בזמן הקראת כתב האישום. "השתיקה שלי לא הופכת אותי לפושע", אמר המחבל. "שופטים מוסלמים בלי רחמים, בלי שום חזקת חפות".

 

סלאח עבד א-סלאם בבית המשפט בבריסל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סלאח עבד א-סלאם בבית המשפט בבריסל(צילום: רויטרס)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

המחבל בן ה-28 עצור בצרפת, ובמהלך משפטו יחזור מדי לילה לכלא מעבר לגבול. בלגיה וצרפת משתפות פעולה כדי למנוע תרחישים שונים: הימלטות של המחבל, ניסיון התאבדות וגם פיגוע נוסף.

 

א-סלאם נמלט אחרי מתקפת הטרור בנובמבר 2015, נחשב לאיש המבוקר ביותר באירופה והסתתר בדירה בבריסל. המשפט שנפתח בבלגיה לא עוסק בפיגועים בפריז אלא בקרב היריות בבלגיה שהוביל למעצרו במרס 2016. הוא נאשם בניסיון רצח של שוטרים ובהחזקת נשק - שני האישומים על רקע טרור.

מעצרו של המחבל ב-2016 (צילום: BFM) (צילום: BFM)
מעצרו של המחבל ב-2016(צילום: BFM)

שוטרים מחוץ לבית המשפט בבריסל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שוטרים מחוץ לבית המשפט בבריסל(צילום: רויטרס)
 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

אחרי לכידתו בבריסל א-סלאם הוסגר לצרפת, שקיוותה להשיג ממנו מידע על הפעילות של דאעש. המחבל סירב לשתף פעולה עם החוקרים הצרפתים, שמאמינים שהיה לו תפקיד משמעותי במתקפת הטרור בפריז.

 

משפטו של א-סלאם בצרפת לא צפוי להיפתח לפני 2020. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
סלאח עבד א-סלאם בבית המשפט
צילום: רויטרס
מומלצים