שתף קטע נבחר

"ישראל מעצמת תיירות": תערוכת התיירות הבינלאומית יוצאת לדרך

כמה מדינות מגיעות לכבוש את התיירים הישראליים בתערוכת התיירות הבינלאומית השנתית בישראל שתתקיים החל ממחר, אילו מדינות חוזרות לכאן אחרי שנים של היעדרות ומה הטרנד שהולך להיות הכי חם השנה בעולם החופשות? צפו בריאיון עם יזם תערוכת IMTM

 

 

בעוד פחות מיממה תערוכת התיירות הבינלאומית IMTM תיפתח את שעריה. התערוכה ה-24 תתקיים במשך יומיים רצופים החל ממחר (ג') ותהיה פתוחה לקהל הרחב. מאות מציגים מהארץ ומהעולם ינסו לשכנע את הגורמים בישראל ואת התיירים הישראלים כמובן, מדוע הכי כדאי לנפוש אצלם. "ישראל היא לחלוטין מעצמת תיירות למרות שהיא מדינה קטנה", אומר אייל שמואלי מיזמי התערוכה בריאיון לאולפן.

תערוכת התיירות השנתית יוצאת לדרך (צילום: ניר שמול) (צילום: ניר שמול)
תערוכת התיירות השנתית יוצאת לדרך(צילום: ניר שמול)

"התערוכה גדולה מאי פעם"

מבחינת מספרים מדובר בכ-40 מדינות שיציגו את המיטב שיש להן להציע עבור התייר הישראלי ומאות מציגים מהארץ ומהעולם. "יש השנה מעל ארבעים מדינות ומעל 500 מציגים שיהיו בתערוכה. לכל מציג יש עוד הרבה נציגים קטנים יותר, כך שאנחנו מדברים פה על אלפי מציגים בעצם", מספר שמואלי שנמצא בהכנות האינטסביות להקמת המתחם הענק במרכז הירידים בתל אביב.

 

השנה יגיעו לכאן שלוש מדינות שלא היו בישראל מספר שנים: טנזניה, קרואטיה וסרביה ולדברי שמואלי נראה שיש ביקוש גבוה מתמיד להגיע לתערוכה השנה וכי היא "התערוכה הגדולה מאי פעם".

טנזניה - מגיעה אחרי היעדרות של שנים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
טנזניה - מגיעה אחרי היעדרות של שנים(צילום: shutterstock)

שמואלי מסביר זאת בשבירתצ השיאים שראינו בשנה החולפת בישראל: "צריך לזכור שהתייר הישראלי יצא לחו"ל בשנה האחרונה במספרים שהם שוברי כל שיא. זה תקף גם לתיירים הנכנסים עם מספרים שאף פעם לא היו כאן", אומר שמואלי ומוסיף "נפתחים כל יום יעדים חדשים, כמו באקו, גרוזיה - יעדים שלא הרבה אירופים אפילו נוסעים אליהם, אבל מכיוון שהתייר הישראלי לא אוהב להשתעמם ולחזור לפריז או ללונדון פעם אחרי פעם, הוא כל הזמן מחפש לעצמו יעדים חדשים ובגלל זה כל המדינות האלה מאוד מחזרות אחרי התייר הישראלי".

"מחזרים אחרי התייר הישראלי" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"מחזרים אחרי התייר הישראלי"(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

שמואלי מסכם זאת בכך שישראל היא מעצמת תיירות, "אומנם במספרים קטנים, אנחנו לא יכולים להשוות את עצמנו כמובן למספר התיירים היפנים למשל, אבל בהשוואה לאוכלוסיה באחוזים יש פה מספרים שהם לא ייאמנו".

 

היחסים עם טורקיה מתחממים

להבדיל מהמצב הנוכחי בין ישראל ופולין והמשבר על רקע "חוק השואה", שהסעיר את שתי המדינות לאחרונה ואף הביא לכדי ביטול השתתפות המשלחת הפולנית בראשות שר התיירות הפולני בתערוכת התיירות, לדברי שמואלי, היחסים עם טורקיה דווקא במגמת שיפור. 

יחסים בהתחממות: דוכן טורקיה מלפני שנה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחסים בהתחממות: דוכן טורקיה מלפני שנה(צילום: ירון ברנר)
 

"הישראלים ממשיכים לנסוע לטורקיה", אומר שמואלי. "אני שומע שהמספרים רק עולים ואין לי ספק שהישראלים לא יוותרו על הקלאבים. גם אני בתור בן אדם שהיה כמה פעמים בקלאב, אני חושב שאין משהו שמשתווה לקלאב הטורקי, מבחינת מה שאתה מקבל, והישראלים מאוד מאוד אוהבים את זה".

מציגים גם מהארץ: טיולים בתמנע והאזור (צילום: חגית גל) (צילום: חגית גל)
מציגים גם מהארץ: טיולים בתמנע והאזור(צילום: חגית גל)

וטרנד השנה הוא...

השנה אנו צפויים לראות מגמה מתחזקת בתחום השייט והקרוזים. אם בעבר סגנון הטיול הזה היה שמור או למשפחות המעדיפות שייט באזור הים התיכון הקרוב או למטיילים בעלי יכולת כלכלית גבוה, השנה נראה כי תחום הקרוזים ייכנס חזק יותר למגוון רחב יותר של מטיילים ובמחירים שונים.

 

"נושא הקרוזים מאוד מתפתח, גם בישראל וגם בעולם כולו", אומר שמואלי. "אנשים מאוד אוהבים את הקרוז, אם זה קרוז פה בים התיכון או קרוז שיוצא מאיטליה או קרוז שיוצא ממיאמי, יש הרבה הרבה אופציות ואנחנו רואים הרבה חברות של קרוזים שמופיעות פה השנה".

 

תערוכת התיירות הבינלאומית תהיה פתוחה גם לקלהל הרחב ללא תשלום בימים שלישי ורביעי הקרובים, החל מ-14:00 עד 19:00.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר שמול
תערוכת התיירות הישראלית יריד התיירות IMTM גני התערוכה 2016
צילום: ניר שמול
מומלצים